dsc00869Mums visada labai smagu dalintis knygų, skirtų vaikams, atradimais. Aprašome tik tas, kurios mus išties sudomina, nustebina ir mūsų mažylių būna teigiamai įvertintos. O mūsų vaikai išties myli knygas. Pastebėjau, kad mano dukrai ne mažesnį džiaugsmą nei naujas žaislas teikia nauja knyga, istorija, kurios ji dar negirdėjo, iliustracijos, kurias taip smagu tyrinėti, aiškintis peripetijas. Sulaukus trejų metų, ją pradėjo dominti ir įvairios knygos, pratybėlės, kurios moko įvairių dalykų, lavina, kurios leidžia savarankiškai praleisti laiką. Taigi, su dideliu džiaugsmu noriu pastatyti šių metų mūsų atradimą iš „Debesų ganyklos“ leidyklos – „Mano didžioji užduočių knyga“.

dsc00871

Pradėsiu nuo to, kad ši knyga mūsų namuose atsirado besiruošiant kelionei. Pradėjau planuoti, kokia veikla mano trimetę ilgesniam laikui užimtų lėktuve ar oro uoste. Ši užduotėlių knygelė unikali tuo, kad nėra kelių puslapių leidinukas, tai didelis veiklų rinkinys. Nuo spalvinimo, vedžiojimo, lipdukų klijavimo iki loginių užduočių, susijusių su geometrija, matematika, tautiškumu, sveika mityba, sąmoningu požiūriu į tvarią aplinką iki karpymo, raidžių pažinimo ir t.t. Manau, kad didelis leidinio privalumas, jog jis pritaikytas lietuviškai rinkai. Knygelėje vaikai gali susipažinti su svarbiausiais tautiškumo simboliais, atlikti užduotis, kuriose dominuoja mūsų kraštui būdinga augalija.

dsc00887

Jei auginate skirtingo amžiaus vaikus, dėl tokios knygos nekils pavydo scenų, nes joje esančios užduotėlės pritaikytos gana skirtingo amžiaus mažyliams. Pirštukų antspaudus dėliojo ir mano trejų, ir dešimties mėnesių dukros. Didžiąją dalį užduotėlių atliko, aišku, vyresnėlė, tačiau net ir jai buvo neįveikiamų, kurias pasilikome ateičiai. Esu tokios nuomonės, kad nereikia iš vaiko perimti iniciatyvos ir pačiai atlikti užduotėles vien dėl to, jog galėčiau pasidžiaugti – padaryta. Laiko turime į valias, tad susižymėjome puslapius, prie kurių grįšime po metų.

dsc00881

Tikriausiai jau spėjote pastebėti, kad viena mūsų (ta, kuri rašo šią apžvalgą) yra tikra vaikiškų knygų apie gamtą, mokslą, geografiją gerbėja. Net juokas ima, nes visada maniau, kad mano sielos muzika tai grožinė literatūra, tačiau, gimus dukrai, atsirado vietos ir naujiems atradimams. Taigi, „Mano didžioji užduočių knyga“ iš manęs gauna pliusą ir už tai, kad užduotyse integruotas įvairiapusis pažinimas. Jos naudingos didinant vaiko enciklopedinių žinių bagažą, kas, manau, yra labai prasminga ir naudinga. Norite pavyzdžių? Štai vienas puslapis pilnas gyvūnų iliustracijų, ir vaiko prašoma apvesti tuos gyvūnus, kurie gyvena Lietuvoje. Štai kita užduotėlė ne mažiau smagi – iš daugybės garsiausių pasaulio objektų mažieji keliautojai turi atrinkti tam tikrus, kurių prašo užduotis. Taip, su suaugusiųjų pagalba, jie susipažįsta su Didžiuoju Benu, Trojos arkliu, Egipto piramidėmis, Buda ir t.t. O kur dar montesoriška užduotis sujungti medžius su jų lapais ar spygliais.dsc00894Jei ieškosite šios didžiulės užduočių knygos, užsukite į mūsų draugų www.debesuganyklos.lt puslapį (kaina apie 15.99 eu).

Linkime ir jums atrasti, kaip su vaikais laiką praleisti smagiai bei prasmingai,

Lieknos Bitės