back to top
Sodas ir daržasAr jau išbandėte šią juostą? Skruzdėlės dingsta akimirksniu

Ar jau išbandėte šią juostą? Skruzdėlės dingsta akimirksniu

Skruzdėlės – dažnas, bet labai įkyrus svečias namų kieme, šiltnamyje ar net virtuvėje. Jos atkaklios, greitai dauginasi ir neretai randa būdų patekti ten, kur jų visai nereikia.

Kol vieni bando actą, kiti barsto cinamoną ar sodą, vis daugiau žmonių atranda paprastą, bet itin veiksmingą sprendimą – juosta nuo skruzdėlių.

Ši juosta tampa tikru išsigelbėjimu tiems, kuriems pabodo kovoti su šiais nekviestais svečiais. Ji veikia ne purškiant, ne barstant, o… klijuojant.

Ir būtent tai, kas iš pradžių atrodo kaip labai paprasta idėja, pasirodo esanti vienu iš efektyviausių būdų išvengti skruzdėlių antplūdžio – be chemijos ir nuolatinio galvos skausmo.

Kaip veikia juosta nuo skruzdėlių?

Juosta nuo skruzdėlių yra speciali lipni ar kitaip vabzdžius atbaidanti juostelė, kuri tvirtinama ten, kur skruzdėlės dažniausiai vaikšto – aplink vazonus, šiltnamio konstrukcijas, durų ar langų rėmus, palei grindjuostes ar tiesiog ant praėjimų į namus.

Kai kurios juostos veikia mechaniškai – skruzdėlės tiesiog prilimpa arba neperžengia kliūties. Kitos – su įterptomis medžiagomis, kurios skleidžia kvapus, nekenksmingus žmogui, bet atbaidančius vabzdžius.

Skruzdėlės – itin jautrios kvapams ir paviršiams. Jei jų įprastas kelias „nutraukiamas“ juosta, jos pasimeta, sustoja ar net pasuka atgal.

Tai veikia kaip barjeras, kuris neleidžia joms pasiekti maisto šaltinio ar lizdo. Ir viskas – be purškimo, be nešvarumų ir be ilgų kovų.

Kur galima naudoti šią juostą?

Šios juostos pritaikymas labai platus. Sode ją galima vynioti aplink vaismedžių kamienus – skruzdėlės dažnai lipa į medžius dėl amarų.

Jei jos to nepadaro – amarų kolonijos greitai sumažėja. Šiltnamyje juosta klijuojama prie stelažų ar konstrukcijų, ypač jei skruzdėlės lipa į agurkus ar pomidorus.

Prie verandos ar namų slenksčių – tai greita priemonė skruzdėlėms užkirsti kelią į namus.

Taip pat juosta naudinga vazoniniams augalams, stovintiems lauke ar balkone – pakanka ją apvynioti aplink vazoną ar stovą.

Juostos būna įvairių tipų – kai kurios permatomos ir beveik nepastebimos, kitos spalvotos ar net su natūraliais kvapais (pavyzdžiui, citrinžolės, eukalipto).

Ar tikrai saugu naudoti juostą nuo skruzdėlių?

Taip – juosta nuo skruzdėlių paprastai yra saugi naudoti tiek lauke, tiek viduje. Ji neskleidžia cheminių garų (nebent pasirinksite kvapnią versiją), neteršia dirvos, nekenkia augalams ar gyvūnams.

Dėl to ji puikiai tinka net ekologiniuose soduose ar vietose, kur auga vaikai ir gyvūnai.

Svarbiausia – klijuoti ją tik ant švarių, sausų paviršių ir periodiškai tikrinti, ar juosta dar lipni arba ar nenusidėvėjo.

Jei naudojama lauke, rekomenduojama keisti ją kas kelias savaites, ypač po lietaus.

Tinkamai naudojama juosta gali padėti visiškai išvengti chemikalų, spąstų ar barstomų miltelių.

Ką daryti, jei juosta neveikia?

Jeigu juosta nuo skruzdėlių neveikia taip, kaip tikėtasi, pirmiausia verta patikrinti, ar ji klijuota tinkamoje vietoje. Jei skruzdėlės jau turi įsirengusios kelią kitur – juosta jų tiesiog nesulaikys.

Taip pat svarbu, kad paviršius, ant kurio klijuojama, būtų švarus, sausas ir be dulkių – kitaip juosta neprilips tinkamai arba per greitai taps nusidėvėjusi.

Dar viena dažna klaida – palikti „apėjimo“ galimybę. Jei juosta neužkerta viso kelio, skruzdėlės gali tiesiog rasti kitą maršrutą.

Tokiais atvejais rekomenduojama stebėti jų judėjimą ir papildomai užklijuoti antrą ar trečią vietą.

Jei skruzdėlių itin daug, verta derinti juostą su kitomis natūraliomis priemonėmis – pavyzdžiui, su cinamonu, acto purškikliais ar žolelių nuovirais.

Kaip ilgai veikia viena juostos juostelė?

Skruzdėlės bando pereiti lipnią juostą, klijuotą ant medžio žievės
Skruzdėlės sustoja, kai jų kelias nutraukiamas specialia lipnia juosta – tai veiksminga apsauga be chemijos. Nuotrauka: shutterstock.com

Veikimo trukmė priklauso nuo aplinkos sąlygų. Vidaus patalpose juosta gali tarnauti net kelias savaites ar ilgiau – tol, kol išlieka lipni.

Lauke jos tarnavimo laikas trumpesnis, ypač jei dažnai lyja ar paviršius intensyviai naudojamas. Dauguma gamintojų rekomenduoja keisti juostą kas 2–3 savaites arba vos pastebėjus, kad ji tapo nebeefektyvi.

Tiesa, jei naudojate kvapniąją versiją, aromatinės savybės taip pat blėsta su laiku. Tokiu atveju, net jei juosta vis dar prilimpa – gali prireikti naujos, kad efektas būtų maksimalus.

Visgi daugelis sako, kad vos tik užklijuoja– skruzdėlių „takai“ išnyksta tą pačią ar kitą dieną.


Išvada: verta pabandyti – rezultatas gali nustebinti

Jei ieškote greito, paprasto ir saugaus būdo kovoti su skruzdėlėmis, juosta nuo skruzdėlių gali būti vienas iš geriausių pasirinkimų.

Ji nereikalauja jokių papildomų veiksmų, neveikia augalų, nekenkia vaikams ar gyvūnams, o efekto nereikia laukti savaites.

Kai kurios šeimos sako, kad tai vienintelė priemonė, kuri tikrai veikia – ypač šiltnamyje ar aplink verandą.

Svarbiausia – išbandyti. Galbūt tai bus tas mažas atradimas, kuris padės jums pagaliau atsikvėpti nuo skruzdėlių invazijos – be chemijos, be purškiklių ir be kasdienio barstymo.

Populiariausi

Naujausi straipsniai

taip pat Skaitykite