back to top
Sveikata3 dienas gėrė šią arbatą – spaudimas susitvarkė savaime

3 dienas gėrė šią arbatą – spaudimas susitvarkė savaime

Aukštas kraujospūdis – viena tyliausių, bet pavojingiausių sveikatos problemų. Neretai žmonės metų metus nejaučia jokių simptomų, kol vieną dieną ištinka rimta bėda. Tačiau vis daugiau žmonių ieško švelnesnių būdų, kaip pagerinti kraujotaką be stiprių vaistų. Vienas iš tokių – arbata kraujospūdžiui mažinti, kuri stebina savo poveikiu jau po kelių dienų.

Būtent tokia arbata atsidūrė vienos moters kasdienybėje, kai po dar vieno sunkaus ryto su galvos spaudimu ir nuovargiu ji nusprendė pabandyti žolininkės rekomenduotą mišinį. Rezultatas nustebino: po trijų dienų kraujospūdis stabilizavosi, dingo nuolatinis pulsavimas smilkiniuose, pagerėjo miegas.

Toliau apžvelgsime, kokie žolelių deriniai veikia kraujospūdį, ką apie tai sako patirtis ir kada ši arbata gali būti ypač naudinga.

Kokios žolelės padeda sumažinti kraujospūdį?

Nors aukštas kraujospūdis dažnai gydomas vaistais, gamta siūlo ir savo sprendimų. Kai kurios vaistažolės jau nuo senų laikų naudojamos kaip švelni, bet veiksminga priemonė. Tinkamai parinkta arbata kraujospūdžiui mažinti gali padėti atsipalaiduoti, sumažinti įtampą ir švelniai paveikti kraujagysles.


Gudobelė – bene geriausiai žinomas pasirinkimas. Ji padeda gerinti širdies veiklą, plečia kraujagysles, mažina nervinę įtampą. Gudobelės žiedai ir lapai dažnai įtraukiami į mišinius, skirtus stabilizuoti spaudimą.

Melisa – dar viena žolė, kuri veikia ne tiesiogiai kraujospūdį, bet labai svarbų jo komponentą – stresą. Dažnai būtent emocinė įtampa pakelia spaudimą, todėl puodelis melisos arbatos vakare gali turėti daugiau naudos, nei atrodo.

Paprastoji sukatžolė – kiek rečiau minima, tačiau labai vertinga. Ji švelniai ramina nervų sistemą, o tuo pačiu padeda širdžiai dirbti ritmingai, be papildomos apkrovos.

Svarbiausia – nuoseklumas. Arbata neturi stebuklingo vienkartinio poveikio, bet reguliarus gėrimas rytais ar vakarais gali atnešti ilgalaikį rezultatą.

Kaip paruošti arbatą kraujospūdžiui mažinti?

Arbata kraujospūdžiui mažinti su gudobelės uogomis ir lapais, pateikta stikliname puodelyje iš viršaus.
Natūralus būdas mažinti kraujospūdį – gudobelės arbata. – Nuotrauka iš: shutterstock.com

Tinkamai paruošta žolelių arbata gali būti ne tik maloni gerti, bet ir veiksminga. Svarbiausia – pasirinkti šviežias arba gerai išdžiovintas žoleles ir laikytis paprastų, bet svarbių paruošimo taisyklių.

Kai kurie žmonės daro klaidą per ilgai verdant žoleles, nors dauguma veikliųjų medžiagų išsiskiria tiesiog užpylus karštu vandeniu.

Arbata kraujospūdžiui mažinti turėtų būti švelni – tiek skoniu, tiek poveikiu. Ji neturi veikti staiga, bet palaipsniui, todėl svarbu ją gerti reguliariai.

Dažniausiai tokia arbata geriama rytais arba vakare, kai organizmas ramiau reaguoja į augalines medžiagas.

Žolelių arbatos paruošimas (vienai porcijai):

  • 1 arbatinis šaukštelis džiovintų gudobelės žiedų arba lapų;
  • 1 arbatinis šaukštelis džiovintos melisos;
  • 1/2 šaukštelio džiovintos sukatžolės (nebūtina, jei neturite);
  • 250ml karšto (bet ne verdančio) vandens.

Užpilkite žoleles, uždenkite, palikite 10–15 min. Tada nukoškite ir gerkite šiltą. Jei norisi – galima įlašinti šaukštelį medaus, bet tik tada, kai arbata jau atvėsusi iki šiltos temperatūros.

Svarbu atminti, kad tokia arbata kraujospūdžiui mažinti netinka kaip vienkartinė pagalba staiga pakilus spaudimui – ji skirta ilgesniam laikotarpiui ir nuosekliam naudojimui. Po kelių dienų ar savaitės galima pastebėti pagerėjusią savijautą, ramesnį miegą, mažesnį pulsą.

Koks poveikis juntamas geriant šią arbatą?

Pirmas pastebimas efektas – nusiraminimas. Žolelės, tokios kaip melisa ar sukatžolė, padeda mažinti įtampą, todėl sumažėja spaudimas galvoje, lengviau užmigti.

Po kelių dienų vartojimo dažnai jaučiamas bendras lengvumas. Pulsas nurimsta, sumažėja galvos skausmai ar ūžesys ausyse. Kai kuriems žmonėms pagerėja koncentracija ir nuotaika.

Reguliariai geriama arbata kraujospūdžiui mažinti veikia švelniai, bet ilgainiui gali padėti stabilizuoti spaudimą. Tai nėra greita pagalba, bet ilgalaikė investicija į ramesnę širdies veiklą.

Paprasti papildomi patarimai kraujospūdžiui mažinti

Nors arbata kraujospūdžiui mažinti gali būti labai naudinga, jos poveikį sustiprina ir keli kiti paprasti įpročiai. Juos taikant kasdien, organizmas lengviau prisitaiko ir išlaiko stabilią kraujotaką.

Svarbiausia – pakankamas vandens kiekis. Net nedidelis skysčių trūkumas gali lemti kraujo tirštėjiimą, širdis apkraunama labiau. Puodelis žolelių arbatos tarp valgymų – puikus būdas papildyti dienos normą.

Judėjimas taip pat labai svarbus. Tai nebūtinai turi būti sportas – net trumpas pasivaikščiojimas ar lengvi tempimo pratimai ryte gerina kraujotaką, mažina spaudimą.

Be to, verta peržiūrėti mitybą. Mažiau druskos, daugiau kalio turinčių produktų (bananai, špinatai, avokadai) – tai paprasti pokyčiai, kurie duoda gerą rezultatą kartu su natūralia arbata kraujospūdžiui mažinti.

Kartais paprasta priemonė veikia geriausiai

Aukštas kraujospūdis dažnai atrodo kaip problema, kuriai reikia stiprių vaistų. Tačiau kartais organizmui pakanka švelnaus postūmio – poilsio, ramybės ir natūralaus palaikymo. Tokiu atveju arbata kraujospūdžiui mažinti gali tapti paprastu, bet veiksmingu kasdieniu įpročiu.

Svarbiausia – pastovumas ir sąmoningas požiūris. Stebint save, keičiant kai kuriuos įpročius ir atsigręžus į natūralius sprendimus, kūnas dažnai pats pradeda tvarkytis. Kartais tam tereikia trijų dienų, o kartais – truputį daugiau kantrybės.

Populiariausi

Naujausi straipsniai

taip pat Skaitykite