back to top
Patarimai3 būdai kaip panaudoti svogūnų lūkštus - neskubėkite išmesti

3 būdai kaip panaudoti svogūnų lūkštus – neskubėkite išmesti

Dauguma išmeta lūkštus nė nepagalvoję, kaip panaudoti svogūnų lūkštus – o juk tai išties vertinga priemonė, tinkanti tiek sveikatai, tiek buičiai ar net sodui.

Šie ploni, popieriniai sluoksniai slepia daugiau, nei atrodo: juose gausu antioksidantų, natūralių pigmentų ir sieros junginių, kurie gali būti naudingi tiek mūsų organizmui, tiek augalams ar net skalbiniams.

Jei mėgstate tvarius sprendimus, įtraukiančius senolių išmintį, dabar pats laikas peržiūrėti, kaip galite juos panaudoti praktiškai – be jokio švaistymo.

1. Natūrali arbata imunitetui stiprinti

Kaip panaudoti svogūnų lūkštus sveikatai? Vienas paprasčiausių ir veiksmingiausių būdų – išsivirti arbatą.

Ši natūrali priemonė nuo seno vertinama dėl savo priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių. Svogūnų lūkštuose yra kvercetino – flavonoido, kuris padeda kovoti su uždegimais, stiprina kraujagysles ir imunitetą.

Užtenka saujelės švarių, sausų lūkštų užplikyti verdančiu vandeniu ir palikti 10–15 minučių. Arbata bus šiek tiek karti, bet veiksminga – ypač peršalimo sezonu.

2. Natūralus tręšimas – augalų stiprinimas be chemikalų

Svogūnų lūkštai – viena paprasčiausių ir ekologiškiausių trąšų, kurią galite pasigaminti tiesiog iš virtuvės atliekų. Jie puikiai tinka tiek kambariniams augalams, tiek daržo daržovėms, ypač toms, kurioms reikia papildomo kalio, fosforo ir antioksidantų.

Ši naminė priemonė padeda stiprinti šaknų sistemą, skatina žydėjimą, gerina augalų atsparumą ligoms ir net gali atbaidyti kai kuriuos kenkėjus. Reguliariai naudojant svogūnų lūkštų nuovirą, augalai tampa stipresni ir vešlesni.

Kaip pasigaminti svogūnų lūkštų trąšą:

  • 1 sauja svogūnų lūkštų
  • 1 litras šilto (ne verdančio) vandens
  • Užpilkite ir palikite pastovėti 24 valandas
  • Perkoškite ir laistykite tiesiai prie šaknų 1–2 kartus per savaitę

Šį mišinį galite naudoti ir purškimui ant lapų, tačiau praskieskite dar šiek tiek vandeniu, kad nesukeltų jautresnių augalų reakcijos.

Tai – natūralus ir veiksmingas būdas prisidėti prie sveikos aplinkos, mažinant cheminių trąšų naudojimą.

3. Svogūnų lūkštai – natūrali pagalba grožiui ir odai

Neretai pamirštama, kad svogūnų lūkštai gali būti naudingi ne tik buityje ar sode, bet ir natūraliame grožio puoselėjime. Jų sudėtyje esantys antioksidantai padeda apsaugoti odą nuo aplinkos poveikio, o natūralūs pigmentai švelniai tonizuoja bei ramina.

Iš lūkštų išvirtas nuoviras gali būti naudojamas kaip tonikas veido odai – jis padeda sumažinti sudirgimus, ypač linkus odai rausti ar spuoguotis. Be to, tokį nuovirą galima įmaišyti į vonią – tai senas būdas švelninti odą, mažinti niežulį ar net palengvinti lengvus odos uždegimus.

Dar vienas pritaikymas – plaukų priežiūroje. Svogūnų lūkštų nuoviras gali suteikti šiltą atspalvį šviesiems ar žiliems plaukams ir sustiprinti plaukų šaknis. Nors kvapas nėra pats maloniausias, rezultatai gali nustebinti – plaukai tampa stipresni ir blizgesni.

Šitaip net ir kasdieniškas daržovės likutis gali prisidėti prie švelnios, natūralios kūno priežiūros.

Ne tik virtuvei ar sodui – lūkštai, kurie primena senolių išmintį

Kaip panaudoti svogūnų lūkštus – laikomi sausai, kad neprarastų veikliųjų medžiagų.
Svogūnų lūkštai laikomi sausoje vietoje. – Nuotrauka iš: shutterstock.com

Dauguma svogūnų lūkštus tiesiog išmeta, nė nesusimąstydami, kaip panaudoti svogūnų lūkštus buityje ar sveikatai. Tačiau ši natūrali medžiaga turi kur kas daugiau vertės nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Svogūnų lūkštai ne tik puikiai tinka įvairioms naminėms priemonėms, bet ir primena senolių žinias – tvarias, veiksmingas ir prieinamas kiekvienam. Nuo natūralaus dažiklio iki imunitetą stiprinančios arbatos – tai nepastebėta buities galia, kurią verta atrasti iš naujo.

Populiariausi

Naujausi straipsniai

taip pat Skaitykite