back to top
Natūrali medicinaŠis pigus augalas naikina parazitus greičiau nei vaistai

Šis pigus augalas naikina parazitus greičiau nei vaistai

Gvazdikėliai nuo parazitų veikia ne tik greitai, bet ir visapusiškai – naikina tiek suaugusius organizmus, tiek jų kiaušinėlius. Tai viena iš retų natūralių priemonių, kuri geba išvalyti žarnyną iki galo. Nors dažniau siejami su Kalėdomis ar verdamu kompotu, senovėje gvazdikėliai buvo laikomi ne prieskoniu, o vaistu.

Jų stiprus aromatas slepia dar stipresnį poveikį – jie veikia prieš bakterijas, grybelį, o ypač – prieš įvairius žarnyno parazitus. Ir visa tai – be cheminių vaistų, be šalutinių poveikių, natūraliai. Nenuostabu, kad liaudiškose schemose gvazdikėliai dažnai būna vienas iš pagrindinių komponentų.

Kaip veikia gvazdikėliai prieš parazitus?

Gvazdikėliuose esantis junginys eugenolis turi stiprų priešparazitinį poveikį – jis naikina ne tik suaugusius kirminus, bet ir stabdo jų dauginimąsi. Skirtingai nei daugelis natūralių priemonių, gvazdikėliai veikia ir kiaušinėlius, todėl padeda užkirsti kelią pasikartojančioms infekcijoms.

Kai gvazdikėliai vartojami sumalti, jų veikliosios medžiagos greitai pasiekia žarnyną ir pradeda valymo procesą. Jie veikia kaip švelnus, bet intensyvus „šlavimas“ – išvalo nepageidaujamus gyvius, atstato žarnyno balansą ir kartu padeda naikinti blogąsias bakterijas.

Toks poveikis ne tik valo kūną, bet ir gali pagerinti savijautą: daugiau energijos, mažiau pilvo pūtimo, sveikesnė oda.

Ne tik nuo parazitų – gvazdikėlių nauda sveikatai stebina

Gvazdikėliai dažnai slepiasi prieskonių stalčiuje, kol jų prireikia kalėdiniam vynui ar troškiniui. Tačiau mažai kas žino, kad šie maži, aromatingi džiovinti pumpurai turi galingą gydomąją galią. Jų aštrumas – tai ne tik kvapas ar skonis, bet ir aktyvūs junginiai, veikiantys mūsų organizmą lyg subtili, bet tiksli natūrali medicina.

Net jei neketini jų naudoti specialiai nuo parazitų, verta žinoti, kad gvazdikėliai yra tarsi slaptas sąjungininkas kasdienėje sveikatos profilaktikoje.

Jie gerina virškinimą, mažina uždegimus ir stiprina organizmo atsparumą. Tiesiog trupinėlis šio prieskonio gali padaryti daugiau nei kai kurie papildai.

Nauda organizmui:

  • Naikina žarnyno parazitus ir jų kiaušinėlius
  • Slopina vidinį uždegimą
  • Malšina dantenų ir burnos ertmės skausmus
  • Gerina virškinimą ir mažina pilvo pūtimą
  • Stiprina imunitetą
  • Turi priešgrybelinį ir antibakterinį poveikį
  • Gali padėti mažinti kraujospūdį

Gvazdikėliai – tai pavyzdys, kaip paprastas prieskonis gali tapti kasdieniu sveikatos ramsčiu. Ir svarbiausia – jie veikia tyliai, be triukšmo ar reklamos, bet išties stipriai.

Kaip vartoti gvazdikėlius nuo parazitų?

Gvazdikėliai nuo parazitų parduodami dideliais kiekiais – natūrali priemonė sveikatai stiprinti.
Gvazdikėliai – paprasta, bet veiksminga apsauga nuo parazitų. – Nuotrauka iš: shutterstock.com

Gvazdikėliai nuo parazitų veikia stipriausiai tuomet, kai jie vartojami šviežiai sumalti. Džiovinti pumpurai tiesiog prieš vartojimą sutrinami grūstuvėje arba sumalami kavamale – taip išsaugomos visos aktyviosios medžiagos, o poveikis būna intensyvesnis. Svarbu sumaltą mišinį vartoti tą pačią dieną – ilgiau pastovėjęs jis netenka dalies stiprumo.

Dažniausiai siūloma pradėti nuo nedidelio kiekio – ketvirtadalio ar pusės arbatinio šaukštelio maltų gvazdikėlių ryte, užsigeriant šiltu vandeniu. Vartojimo kursas trunka nuo 7 iki 10 dienų, o po to daromas kelių savaičių tarpas.

Kai kuriais atvejais gvazdikėliai derinami su pelynu ar moliūgų sėklomis, taip sustiprinant bendrą valymo efektą.

Svarbiausia – nepersistengti. Nors natūralu, gvazdikėliai turi galingą poveikį, todėl svarbu klausytis kūno ir stebėti pojūčius. Jei atsiranda diskomfortas – dozę sumažinti arba padaryti pertrauką.

Nuo kokių negalavimų gali padėti?

Gvazdikėliai dažnai naudojami esant virškinimo sutrikimams – jie mažina dujų kaupimąsi, ramina spazmus ir padeda greičiau virškinti sunkesnį maistą. Kai kurie žmonės pastebi, kad jų vartojimas rytais padeda išvengti rytinio pykinimo ar sunkumo jausmo skrandyje.

Šie prieskoniai taip pat naudingi tiems, kurie dažnai serga peršalimu ar turi susilpnėjusį imunitetą. Gvazdikėliai naikina bakterijas burnos ertmėje, todėl padeda ir esant dantenų ar gerklės uždegimui. Gali būti naudingi net esant pradiniams sinusito požymiams.

Dėl savo priešgrybelinio poveikio jie pasitarnauja sergant kandidoze ar odos grybelinėmis ligomis. Viduje jie padeda sumažinti mielių perteklių žarnyne, o išoriškai – gali būti naudojami praskiesto aliejaus pavidalu.

Įdomu ir tai, kad gvazdikėliai, kaip rodo kai kurie tyrimai, gali šiek tiek mažinti kraujospūdį bei gliukozės kiekį kraujyje. Nors tai nėra pagrindinė jų paskirtis, ilgainiui jie padeda palaikyti bendrą organizmo pusiausvyrą.

Išvada

Gvazdikėliai nuo parazitų – tai senas, bet vis dar veiksmingas būdas palaikyti švarų ir sveiką žarnyną. Jie veikia švelniai, bet giliai, naikindami ne tik pačius parazitus, bet ir jų kiaušinėlius. Ir visa tai – be chemijos, be šalutinių poveikių.

Šis pigus augalas vertas daugiau nei tik vietos tarp kitų prieskonių. Įtraukus jį į savo rutiną, galima ne tik pagerinti virškinimą, bet ir sustiprinti visą organizmą. Kartais būtent tokios paprastos priemonės duoda didžiausią naudą.

Populiariausi

Naujausi straipsniai

taip pat Skaitykite