Varnalėšų sultys daugelį metų buvo vertinamos kaip senolių vaistas nuo „neaiškių darinių“ – tiek ant odos, tiek viduje. Tai viena iš tų pamirštų priemonių, kurią vėl atranda žmonės, pavargę nuo vaistų ir ieškantys natūralesnių būdų padėti organizmui.
Pasakojama, kad pirmieji rezultatai pastebimi jau po kelių savaičių – odos dariniai pradeda mažėti, o organizmas apsivalo iš vidaus. Ne veltui varnalėšos šaknys nuo seno naudotos ne tik arbatai, bet ir sultims, kurios veikia galingiau ir tiesiogiai.
Varnalėšų sultys veikia giluminiu principu – skatina organizmo detoksikaciją, stabdo uždegiminius procesus ir padeda kūnui natūraliai atsikratyti to, kas nereikalinga ar žalinga.
Kokius darinius padeda šalinti varnalėšų sultys
Nuo senų laikų varnalėšų sultys buvo naudojamos esant įvairiems odos dariniams – karpoms, papilomoms, spuogams ar net lipomoms. Žmonės pastebėdavo, kad laikui bėgant jie mažėja, suminkštėja arba visai išnyksta.
Tačiau poveikis pasireiškia ne tik išoriškai. Varnalėšos veikia ir iš vidaus – jų sultys gali padėti esant sąaugoms, mažiems cistiniams dariniams ar uždegiminiams mazgeliams. Ypač kai tokie dariniai susiję su užsistovėjusiais toksinais arba sutrikusiu limfos tekėjimu.
Šis augalas padeda kūnui atkurti natūralų valymosi procesą. O kai organizmas ima „kvėpuoti laisviau“, daugelis darinių dingsta savaime – be agresyvių priemonių ar chirurginio įsikišimo.
Varnalėšų sultys naikina ne tik darinius, bet ir stiprina visą organizmą
Varnalėšų sultys vertinamos ne tik dėl poveikio odai ar dariniams. Tai augalas, kurio sudėtyje gausu veikliųjų medžiagų – inulino, fitoncidų, gleivių, rauginių medžiagų, antioksidantų.
Visa tai veikia sistemingai: stiprina vidaus organus, gerina kraujotaką ir padeda organizmui atgauti pusiausvyrą.
Kai kurie žolininkai varnalėšas vadina „valančiuoju augalu“ – jos švelniai skatina kepenų, inkstų, limfinės sistemos darbą.
Be to, dažnai pastebima, kad išgeriant šių sulčių pagerėja ne tik fizinė savijauta, bet ir nuotaika, sumažėja nuovargis.
Štai keletas pagrindinių naudų, kurias suteikia varnalėšų sultys:
- Padeda valyti kepenis nuo toksinų
- Gerina limfos tekėjimą
- Skatina inkstų darbą ir šlapimo išsiskyrimą
- Mažina uždegiminius procesus
- Stiprina odą, mažina bėrimus ir niežėjimą
- Reguliuoja cukraus kiekį kraujyje
- Padeda esant virškinimo sutrikimams
- Turi antibakterinį ir priešgrybelinį poveikį
Kai organizmas pradeda valytis, viskas ima keistis – pagerėja odos būklė, lengvėja virškinimas, mažėja sąnarių skausmas. Tai ne momentinė, o ilgalaikė nauda. Būtent todėl varnalėšų sultis vertina tie, kurie ieško natūralių būdų stiprinti sveikatą, o ne tik slopinti simptomus.
Tokį poveikį pastebima jau po kelių savaičių – ypač jei sultys geriamos reguliariai ir derinamos su švaria mityba.
Varnalėšų sultis galima pasiruošti namuose – svarbu laikytis eiliškumo
Varnalėšų sultis nesunku pasigaminti patiems, jei tik žinote, kur auga švarūs, nenaudoti chemikalais laukai ar pakraščiai.
Tam reikia tik šiek tiek kantrybės ir tinkamos eigos. Svarbiausia – surinkti varnalėšų šaknis tada, kai jos stipriausios, ir tinkamai jas apdoroti.
1. Surinkimas. Geriausias metas – ankstyvas pavasaris arba ruduo, kai šaknyse susikaupę daugiausiai veikliųjų medžiagų. Ieškokite jaunų augalų, dar nežydėjusių, augančių atokiau nuo kelių.
2. Paruošimas. Parsinešus namo, šaknis kruopščiai nuplaukite, jokiu būdu nesmirskite, nes taip prarasite veikliąsias medžiagas. Geriausia – tiesiog švariu šepečiu po tekančiu vandeniu.
3. Tarkavimas arba smulkinimas. Nuplautas šaknis susmulkinkite tarka arba elektriniu smulkintuvu – kuo smulkiau, tuo geriau. Galima šiek tiek palaikyti, kad suaktyvėtų sultys.
4. Spaudimas. Iš tarkuotos masės išspauskite sultis – rankiniu būdu per marlę arba naudodami sulčiaspaudę. Gautą skystį tuoj pat supilkite į tamsaus stiklo buteliukus.
5. Laikymas. Geriausia naudoti iškart, tačiau jei liko – sultis galima laikyti šaldytuve 2–3 dienas. Ilgesniam laikymui galima sumaišyti su trupučiu spirito (apie 5–10 % tūrio), bet tokiu atveju jos veiks jau silpniau.
Vartojimas – kada ir kaip gerti varnalėšų sultis
Kad varnalėšų sultys būtų ne tik naudingos, bet ir saugios, svarbu laikytis saiko. Nors ši priemonė stipri, ji veikia švelniai, ilguoju laikotarpiu – ir būtent taip skatina organizmą regeneruotis.
Paprastai rekomenduojama gerti po 1 arbatinį šaukštelį šviežių varnalėšų sulčių ryte, tuščiu skrandžiu. Vėliau, jei nėra šalutinių reakcijų, galima dozę padidinti iki 2 arbatinių šaukštelių per dieną – ryte ir vakare, likus bent pusvalandžiui iki valgio.
Kursas neturėtų trukti ilgiau nei 2–3 savaites iš eilės. Po to daroma pertrauka bent mėnesiui. Tai padeda kūnui adaptuotis ir išvengti perkrovos.
Kai kurie žolininkai rekomenduoja tokią detoksikacijos schemą kartoti pavasarį ir rudenį – tai laikotarpiai, kai kūnas natūraliai linkęs valytis.
Svarbu stebėti savo organizmo reakciją: jei jaučiatės vangiai, atsiranda skrandžio diskomfortas ar kitų neįprastų pojūčių – geriau nutraukti vartojimą ir pasikonsultuoti su specialistu.
Nors varnalėšų sultys – natūrali priemonė, jų poveikis yra tikras ir stiprus, ypač jautresniems žmonėms.
Išvada
Varnalėšų sultys – ne tik senolių išminties perlas, bet ir šiuolaikiniam žmogui aktuali, natūrali pagalba organizmui. Jos gebėjimas valyti, stiprinti ir skatinti atsinaujinimą daro šią priemonę verta įtraukti į sezoninę sveikatinimosi rutiną.
Svarbu tik vartoti atsakingai, stebint savo kūno reakcijas ir gerbiant augalo galią. Varnalėšų sultys gali padėti daugiau nei tikėtasi – tereikia kantrybės ir nuoseklumo.