namelis11Nors į nuosavus namus atsikraustėme jau prieš trejus metus, dar vis nejučia mus dažnai pavadinu naujakuriais. Ir išties, savo svajonių namus kuriamės patys, tad kasmet vis atsiranda daugiau gėlių, vienas kitas sodo ar daržo atributas, gražinam savo terasą ir, be abejonės, vaikų žaidimų zoną bandome paversti vis turtingesne. Būtent apie šį kampelį ir kuo jis pasipildė šiais metais, labai noriu ir jums papasakoti bei suteikti kelis patarimus.

Pradėsiu nuo to, kad namelio idėja atsirado jau pernai, kai pamačiau socialiniuose puslapiuose keletą garsenybių, kurios pasidalino savo vaikų žaidimų zonomis, kurių pasididžiavimas, aišku, buvo namelis lyg iš pasakos. Tuomet dar pagalvojome, kad mergaitės namelis14lyg ir mažokos, tad palauksime kitos vasaros. Šiais metais ši namelių mada dar išaugo, o aš tiesiog nebegalėjau atsigrožėti, kaip estetiškai, stilingai ir, svarbiausia, praktiškai galima išspręsti vaikų veiklos kieme klausimą. Sūpynes, čiuožyklą, smėlio dėžę jau turėjome, tačiau trūko kažko, kas leistų įsijausti į mažylių taip mėgstamus vaidmenų žaidimus. Kažką panašaus į namelį ar „būstinę“ turėjome ir mes vaikystėje, tačiau viskas buvo daug paprasčiau ir, dažniausiai, primityviai pačių suręstą. Kadangi man svarbu, kad žaidimai ir veiklos vaikams būtų ne tik gražūs (na taip, taip, toks namelis irgi lyg iš pinteresto nužengęs), tačiau ir atliktų lavinamąją, ugdomąją funkciją, tad, prieš jį užsakydama, gerai apgalvojau, o ką vaikai jame veiks? Savo pastebėjimais dalinuosi ir su jumis.

Atskira vaikų zona. Pirmiausia su vyru gerai apsvarstėme, kur nameliui bus palankiausia stovėti. Mūsų sklypas nėra didelis – vos aštuoni arai – tad erdves reikia gerai išplanuoti. Nusprendėme, kad namelis gražiausiai atrodys ir vaikams strategiškai bus patogiausia – priešais terasą, greta jau prieš kelis metus pastatytos žaidimų aikštelės. Manau, kad labai geras sprendimas yra atskirti suaugusiųjų zoną ir tą, kurioje dūksta, žaidžia, ilsisi vaikai.

namelis8

Suaugusiųjų gyvenimo „kopijavimas“. Namelis, kaip ir minėjau, idealiai tinka vaidmenų žaidimams, kuriuos vaikai pamilsta maždaug nuo dvejų metų. Mano trimetė nuolat įsikūnija į mamos, močiutės, kaimynės, gydytojos, restorano šefės vaidmenis, tad namelyje bus galima „atidaryti“ ligoninę, kviestis svečius ir t.t.

Tvarkinga vieta smulkiosios motorikos veikloms. Jau pnamelis5ernai pastebėjau, kad atėjus vasarai, ir visoms vaikų veikloms persikėlus į kiemą, prasideda savotiškas „bardakas“, kai mažoji pradeda į lauką neštis visas piešimo priemones, lego ir pan., tad iškart nusprendžiau, kad namelyje pastatysime staliuką ir kėdutes, kad dukros galėtų ramiai sau gryname ore piešti, lipdyti, konstruoti.

 

Poilsio zona. Pastarosios vasaros buvo tokios karštos, kad mažai kuo nusileido kraštams, į kuriuos skrendame atostogauti, tad nuolatinis buvimas ant saulės – labai kenksmingas vaikų sveikatai. Galvodama apie namelio įsigijimą, iškart apsvarsčiau, kad tai bus zona, kurioje vaikai karščiausiomis valandomis galės pasislėpti, pailsėti.

Stambiosios motorikos lavinimas. Aš šimtu procentu esu už tai, kad vaikai dienas leistų ne prie televizoriaus ar kompiuterių ekranų, o mėgautis grynu oru, saulės spinduliais, vandens pramogomis ir veiklomis, kurias randa kieme. Nuo savo dukrų gimimo labai stipriai tikėjau, kad stambiosios motorikos lavinimas yra nė kiek ne mažiau reikšmingas nei intelektualūs žaidimai.

namelis9

Kūrybingas visos šeimos įsitraukimas į namelio kūrimą. Buvau girdėjusi, kad namelio statybos tampa nuostabiu visos šeimos nuotykiu. Juk gauni viziją, kaip jis turi atrodyti, ir daug daug detalių, tad pats statymo procesas primena žaidimą konstruktoriaus detalėmis. Mes mėgstame tokius šeimos projektus ir savo dukrytėms leidžiame prie jų prisidėti.

Nuo idėjos (sumanymo įsigyti namelį) iki galutinio rezultato užtrukome ilgiau nei mėnesį, tačiau mūsų svajonių namelis jau pastatytas. Man teko susitaikyti, kad dabar pagyrų sulaukia nebe mano gėlynai, o gražusis namelis. Tačiau viskas nebuvo taip paprasta ir greita, tad dalinuosi visa „statybų“ eiga ir savo patarimais.

Pirmas žingsnis – išsirinkti namelį. Neabejotinas tokių namelių Lietuvoje lyderis – www.4iq.lt. Pasirinkimas šiame puslapyje toks platus, kad apsispręsti tikrai nėra lengva, tad aš siūlau įvertinti kelis faktus:

  1. Namelio suderinamumas su ta vieta/gyvenamuoju namu, kuriame bus statomas. Manau, kad jei jūsų pačių namas panašus į mūsų (iki 200 kvadratų), o sklypas irgi iki 10 arų, labai didelis namelis atrodys kiek pompastiškai ir juokingai. Mes, aišku, taupėme ir sklypo vietą, nes nenorime viso jo apdėlioti įvairiais daiktais, tad „Giliukas“ pasirodė idealaus dydžio.
  2. Kaina. Namelių kainos labai skirtingos: galima rasti ir už 300 eurų, tačiau yra ir už 900 ar daugiau. Mes pasirinkome vidutinį variantą.namelis10
  3. Saugumas. Pasidomėkite, ar namelis, kurį planuojate įsigyti, yra saugus, turi visus sertifikatus, ar detalės nėra pavojingos jūsų amžiaus vaikams.
  4. Medžiaga. Mūsų šeima dievina medį, tad net neturėjome minčių pirkti plastmasinio namelio, tačiau kažkam būtent tokios medžiagos vaikų žaidimų zonos atributai gali labiau patikti ir tikti.
  5. Aksesuarai. Nemeluosiu ir jums prisipažinsiu, www.4iq.lt namelius tiesiog įsimylėjau dėl estetinio išbaigtumo. Romantiškos, tarsi iš vokiškų kaimelių peizažo, langinės, mediniai vazonai, iš kurių krentančios gėlės suteikia nepaprasto grožio ir leidžia suderinti gyvenamąjį ir vaikišką namelius, tvorelės, kurios primena ir lietuviškų dainų motyvus, ir tai, kas leidžia šiuos namelius pavadinti PASAKIŠKAIS.

Antras žingsnis – užsisakyti namelį. Esu dėkinga www.4iq.lt komandai, kurie dirba labai operatyviai, sklandžiai ir labai rūpestingai padeda suderinti visas detales bei išsirinkti geriausią variantą.

Trečias žingsnis – namelio surinkimas. Mūsų patirtis rodo, kad geriausia tai daryti dviese, nes kol vienas susukinėja detales, kitas reikalingas, kad palaikytų, priglaustų ir pan. Mes namelį surinkome maždaug per dvi dienas, tačiau nemažą dalį darbų mano vyras darė vienas, tad jums rekomenduoju pasikviesti pagalbą. Prie namelio, aišku, buvo pridėta instrukcija, kaip jį surinkti, tad visas procesas buvo gana sklandus.

nameli2 namelis1

Ketvirtas žingsnis – spalvų parinkimas ir dažymas. Pirmoji dalis buvo labai paprasta – namelį derinome prie savo namo. Antroji – taip pat nesudėtinga, tačiau kiek ilgiau užtruko, nes namelį dažėme kelis kartus. Teptuką į rankas čiupo ir mums padėjo ir trimetė. Ji ir dabar labai didžiuojasi, kad „pati nusidažė namelį“.

namelis4

Penktas žingsnis – stogo dengimas. Nors stogo danga yra pridėta komplektacijoje, tačiau mes įsigijome ir papildomą medžiagą, skirtą tikriems stogams dengti, kuri spalviškai labiau derinosi prie mūsų gyvenamojo namo.

namelis3

Šeštas žingsnis – aksesuarų sudėliojimas. Paskutiniu etapu primontavome visas detales: tvorelę, suoliuką ir vazonėlį, į kurį iškart įsodinau gėlių.

Septintas žingsnis – namelio vidaus įrengimas. Namelio vidų dažėme iškart su išore, tam pasirinkome baltą spalvą, kuri nedidelei patalpai suteikė šviesumo, didesnės erdvės įspūdį. Su trimete sutarėme, kad sienas dekoruosime jos ir sesės piešiniais, kuriuos įrėminau spalvotuose rėmeliuose. Kaip ir minėjau, namelyje iškart pastatėme baltą staliuką ir kelias kėdutes, į metalinius kibirėlius prikroviau flomasterių. Nors erdvė nėra didelė, tačiau joje dar sutalpinau mergaičių labai mėgstamus, tačiau namuose neberandančius vietos, medinę parduotuvėlę ir kasos aparatą, kurie puikiai tinka, kai svajonių namelis virsta svajonių parduotuve.namelis13

Manau, kad namelis tuo ypatingas, kad tai žaislas, kuris gali keisti ir prisitaikyti kartu su vaiku. Įtariu, kad daiktai ir aksesuarai, esantys jame, keisis kartu su mergaičių norais, svajonėmis, idėjomis.

namelis7

Tikiuosi, kad mūsų šeimos patirtis, kuriant savo svajonių žaidimų namelį, pravers ir jums. Labai nuoširdžiai rekomenduoju www.4iq.lt ir, jei dar turėsite klausių, kaip statėme, kodėl darėm taip, o ne kitaip, rašykite, bandysiu viskuo, kuo galėsiu, jums padėti.

Nuostabią vasarą kartu su nauju pasakų nameliu pasitinkančios,

Lieknos Bitės