009Mums, Lieknoms Bitėms, mūsų rubrika „Sveikesni ir skanūs atradimai“ – viena mieliausių širdžiai. Taip smagu tarp margumynų ir blizgučių parduotuvių lentynose rasti kažką tikrai sveikesnio, įdomesnio ir, aišku, skanaus. Mums labai svarbu tai, ką valgome. Ir, pirmiausia, tikrai ne dėl figūros grožio, o dėl sveikatos, geros savijautos bei puikios nuotaikos.

Šį kartą papasakosime apie idealų užkandį tiek vaikams, tiek suaugusiems. Užkandžių tema artėjant vasarai vis aktualesnė, juk taip svarbu kelionėse ar gamtoje turėti, ką užkąsti, kad, grįžus į namus, nenusiaubtume šaldytuvo. O kažkur einant su vaikais – tai tiesiog būtinybė! Jie juk amžinai alkani ir nori kažką pakramsnoti. Labai apsidžiaugėme, kad viena mėgstamiausių mūsų parduotuvių „Livinn – sveiki produktai“ papildė savo asortimentą nauju būdu džiovintais vaisiais, uogomis ir net daržovėmis. „Vitasnack“ skanėstai, džiovinti nauja unikalia technologija žemoje temperatūroje, tinka dėti į salotas, kokteilius, jogurtą, ledus ar kitus desertus.038048Kai organizmas po žiemos nusilpęs ir jam tiesiog būtini natūralūs vitaminai – tokie džiovinti vaisiai, uogos ir daržovės yra tikras išsigelbėjimas. Pirma – šviežio derliaus dar neturime, o vežtinės gėrybės dažniausiai būna „pagardintos“ nemaža doze chemijos, o tai ekologiškas produktas. Antra – „Vitasnack“ užkandžiams sudžiovinti naudojama naujoviška technologija. Jos esmė – išlaikyti vitaminus, mineralus, antioksidantus ir unikalią to augalo faktūrą. Savo traškumu šiek tiek primena daržovių traškučius, šiek tiek liofilizuotus, bet skiriasi būtent faktūros išlaikymu. Trečia – šie užkandžiai be jokio pridėtinio cukraus (kurio vaikams iki dvejų metų visai negalima), nėra dažiklių, konservantų ar glitimo. Ketvirta – jie labai patogioje, lengvai užspaudžiamoje pakuotėje, dėl to juos itin patogu nešiotis tiek rankinėje, tiek vaikams įdėti į priešpiečių dėžutę.

Dar vienas svarbus kriterijus bet kokiam maistui – skonis. Mums labai patiko, kad šie vaisiai, uogos ir daržovės – maloniai traškūs. Vienos mūsų vyras sakė, kad lėtai džiovinti burokėliai ar saldžiosios bulvės lengvai gali pakeisti taip jo mėgstamus traškučius. Kai papasakojau, kokie jie sveiki, sakė, kad neabejotinai renkasi juos. Mums taip pat labai patiko ir vaisiai bei uogos – maloniai saldaus skonio, greitai tirpsta burnoje. Tai idealus ingredientas įvairiems desertams, todėl viena idėja, kaip pasilepinti gardžiu skanėstu, tačiau nesijaudinti dėl kalorijų, dalinamės su jumis.050Šį desertą pavadinome „be sąžinės graužaties“, nes jis labai lengvas ir visai nekaloringas, tačiau tikrais maistingas.

REIKĖS (2 desertams):

1 v. š. „Vitasnack“ mėlynių;

1 v. š. „Vitasnack“ ananasų;

4 v. š. nesaldintų pilno grūdo dribsnių;

200 ml natūralaus jogurto;

100 g mėlynių arba juodųjų serbentų

GAMINIMAS:

Visus ingredientus stiklinėje dėliokite sluoksniais – taip kaip jums skaniau ar gražiau.020016Jei ir jūs savo šeimai ieškote sveikesnių ir tikrai labai skanių užkandžių, mūsų išbandytas „Vitasnack“ uogas, vaisius ir daržoves rasite „Livinn – sveiki produktai“ parduotuvėse ar internetinėje svetainėje www.livinn.lt.

 

 

1 komentaras