P1275237.JPGSveika internaute, negalinti atsispirti įvairiausiems skanėstams,

ar žinojai, kad jau ne vienerius metus maisto madų viršūnėje karaliaujantys keksiukai gali būti visai negrėsmingi mūsų figūroms? Teks į šalį patraukti maišą miltų, kondensuoto pieno skardinę ir šokolado plytą, tačiau keksiukai jau visai netrukus gali garuoti ant tavo stalo.

Mano atveju tai tapo išsigelbėjimu vaiko maitinimo savo pienu metu. Kai buvom mažylės trijų mėnesių vizitui, ir gydytoja pamačiusi neaiškios kilmės bėrimą klustelėjo: „Ką valgote?“ Man net nespėjus prasižioti, vyras išpūstomis akimis sušuko: „Viską!“. Šeimos gydytoja patarė kurį laiką atsisakyti saldumynų, nes, jos nuomone, tai gali būti spuogelių kaltininkas. Taigi, taip prasidėjo mano kova su tiesiog nevaldomu potraukiu visai saldumynų paletei. Namuose iššlaviau visas lentynas, spinteles ir šaldytuvą. Neliko nieko, kas man galėtų pakišti koją.

Mūsų draugų rate Indre visi vadina „kvieskite daktarą“, nes ko paklausi – tą ir gausi. Išsipasakojusi, kokią bėda turim su Barboryte, ir kaip aš kankinuosi internete varvindama seilę į tortų nuotraukas, ji patarė išbandyti jos šeimos pamėgtą morkų ir varškės keksiukų receptą. Ji perspėjo, kad jie nebus tokie, prie kokių aš pratus, tačiau puikiai tiks kaip sveika alternatyva.

REIKĖS:

180 g varškės;

100 g fermentinio sūrio;

1 morkos;

1 mažo svogūno;

2 kiaušinių;

100 g miltų;

1 a. š. kepimo miltelių;

100 g pieno;

20 g aliejaus.

GAMINIMAS:

Morkas sutarkuok, svogūną supjaustyk kubeliais ir abi daržoves pakepink. Sūrį taip pat sutarkuok. Sumaišyk visus ingredientus tarpusavyje, kepk iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30 minučių.

Kaip pasakė viena mano draugė, kurią pavaišinau šiais morkų ir varškės keksiukai: „Jei valgant juos būsiu dar ir liekna, tai jūs atradot skaniausią būdą tirpdyti riebaliukus“. Ir ji teisi, tereikia bet kokius mėgstamus keksiukus transformuoti į sveikuoliškus – pagardinti kuo didesniu kiekiu daržovių ir naudoti kuo mažiau miltų. Tai ir puikus desertas vaikams, tad kepkite, kepkite, kepkite, ir nejausite jokios sąžinės graužaties. 🙂

Mojame jums miltuotomis rankomis,

Lieknos Bitės