OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Su gera nuotaika ir puikia savijauta jus sveikina Lieknos Bitės!

Šiandien esu beprotiškai laiminga, nes pagaliau nugalėjau savo vyrą dvikovoje „kasdien mėsos nėra būtina valgyti“. Kaip jau ir seniau pasakojau, jis ją galėtų šlamšti kasdien po kokius tris kartus (tiesa, kartais taip ir būdavo). Kepsniai, kotletai, šonkauliukai, guliašiukai, šašlykiukai… Viskas jam besąlygiškai patinka. Na, o aš kartais tiesiog pavargstu nuo kiaulyčių ir vištyčių ant mūsų stalo, norisi paprastų daržovių patiekalų. Tokiomis dienomis pasitelkiu tik moterims būdingą lapės gudrumą. 🙂

Maniškis labai mėgsta troškintus kopūstus su šonkauliukais. Jo net ausys klapsi, kai valgo šį patiekalą. Taigi, sutarėm su juo, kad pagaminsiu jam TOKIUS skanius kopūstėlius, jog jis net nepastebės, kad greta nėra jokios mėsos. Juokėsi jis tada iš manęs, panosėje burbuliavo, kad čia „misija neįmanoma“.

Įmanoma, įmanoma, nepasidaviau aš ir griebiau Indrės veganiško kopūstų troškinio receptą. Kažkada jį ragavau pas ją svečiuose ir likau labai sužavėta. Apstulbęs liko ir mano vyras. Jau pasklidus troškinio kvapui, jis pradėjo ratais suktis aplink puodus, nekantriai klausdamas „ar jau tuoj“. Valgydamas vis kartojo, kad taip gerai paruoštų kopūstų nėra ragavęs. O vėliau, nors ir nenoromis, prisipažino, kad būna gerų patiekalų ir be mėsos.

Šio, net prisiekusius mėsėdžius sužavėjusio, patiekalo receptu dalinamės ir su jumis. Skanaus!

REIKĖS:

1 kg raugintų kopūstų;

2 morkų;

svogūno;

10 pievagrybių;

2 v. š. pomidorų tyrės;

1 v. š. rudojo cukraus.

GAMINIMAS:

Storesniame puode ant šlakelio aliejaus šiek tiek pakepink raugintus kopūstus, suberk cukrų, pilk vandenį, kad būtų virš kopūstų, ir dėk troškintis, kol suminkštės. Keptuvėje su 1 v. š. ghee sviesto ar aliejaus pakepink sutarkuotas morkas, kubeliais pjaustytą svogūną ir pievagrybių griežinėlius. Kai daržovės suminkštės, sudėk jas į kopūstus, pridėk pomidorų tyrę ir leisk dar kelias minutes pasitroškinti, kad skoniai susimaišytų.

Maisto dvikovas su vyrais laiminčios,

Lieknos Bitės