OLYMPUS DIGITAL CAMERA
daržovių suktinukai

Gražiausi sveikinimai,

lieknėjančios mūsų skaitytojos!

Šventai tikiu, kad kiekvieno patiekalo sėkmė prasideda nuo jo išvaizdos. Čia panašiai, kaip su posakiu, kad vyrai myli akimis. Jei patiekalas atrodo estetiškai, yra gražiai patiektas, patogiai įsitaisęs elegantiškuose induose – negaliu jam atsispirti. Mažas kipšiukas viduje ragina: tu privalai paragauti šio meno šedevro lėkštėje. Na, o jei manote, kad sveikas maistas negali gražiai atrodyti, labai klystate.

Su Indre mėgstame viena kitai atsiųsti savo patiekalų nuotraukas. Tai tapo lyg savotiška pramoga: pagamini, dedi į gražius indus, dekoruoji, griebi telefoną, pykšt pykš, ir rezultatas jau pasiekia draugės akis. Pagiriam, pakritikuojam viena kitą, o kartais tiesiog pasisemiam naujų idėjų. Visai neseniai likau amo netekusi, kai pamačiau kokius suktinukus sukūrė Indrė.

– Va čia tai gražus maistas! – net garsiai riktelėjau išvydusi nuotrauką.

– Ideali vakarienė: skanu, gražu ir gali valgyti kiek lenda be sąžinės graužaties, – atsakė ji.

Mano šeimyna jau išbandė ir liko LABAI patenkinta. Dvigubas malonumas: ir akims, ir skrandžiui. Siūlome ir jums.

REIKĖS:

1 jaunos cukinijos;

pusės brokolio;

1 svogūno;

100 ml natūralaus jogurto;

2 kiaušinių;

prieskonių: druskos, krapų, ciberžolės;

1 pomidoro;

žiupsnelio tarkuoto sūrio.

GAMINIMAS:

Cukiniją skustuku supjaustyk juostelėmis, jomis išklok keksiukų formeles. Brokolį apvirk pasūdytame vandeny 8 minutes, pasmulkink mažesniais žiedynais. Likusią cukiniją ir svogūną supjaustyk kubeliais, pakepink su 1 šaukštu aliejaus ar ghi sviestu. Daržoves sudėliok į formeles. Jogurtą išplak su kiaušiniais, prieskoniais ir užpilk ant daržovių, ant viršaus sudėliok griežinėliais pjaustyto pomidoro kepurėles. Kepk iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje maždaug 20 min. (arba kol jogurto plakinys sutvirtėja). Iškepus apibarstyk smulkiai tarkuotu sūriu.

Ragaukit, skanaukit ir įamžinkit savo kulinarinius atradimus. Tegul kasdienybė virtuvėje virsta linksmu žaidimu ir leidžia mūsų, moterų, kūrybiškumui suvešėti!

Pavasarinių spindulių įkvėptos,

Lieknos Bitės