2016-03-18 13.48.10 - Copy

Smalsiosios mūsų skaitytojos,

ar žinojote, kad bulvės visai nėra mirtinai pavojingos mūsų figūroms? Visiškas mitas, kad jų reikėtų labai bijoti ir jokių būdų nevalgyti. To ilgą laiką nežinojau ir aš, kol Indrė nepaaiškino, kad bulvė bulvei nelygi. Na, jei mėgstate jų patiekalus, pavyzdžiui, cepelinus, Kėdainių blynus, kūgelį, išvengti krūvos kalorijų nebus įmanoma, tačiau jei prioritetą teiksite mūsų receptams – visada būsite lieknos.

Ne visai tokios nuomonės yra mano tėtis. Kai neseniai pas mus svečiavosi kelias dienas, ilgai kentęs pratrūko, kad nebenori jis tų sveikuoliškų patiekalų (gal ir perlenkiau lazdą su avinžirnių užkandžiais, grikių kotletais ir granola pusryčiams). Žmogus juk pratęs prie šlioso dešros su batonu pusryčiams, kiaulienos karbonado pietums ir gardžiai paskrudusių kotletų su bulvių koše vakarienei. O čia dukra kankina vargšelį su savo sveikuoliškais patiekalais… „Patinka man mano pilvas, noriu pagaliau užvalgyti kažko riebaus, sotaus, tradiciško ir paprasto“, – jau visai liūdnai paprašė jis manęs ir ragino visus važiuoti į kokį kaimiškų patiekalų restoraną. Nesu sadistė, tad greitai sugalvojau, kokia vakarienė jį pralinksmintų. Kas gali būti tradiciškiau už virtas bulves su padažiuku ir gardžiu daržovių troškinuku? Kaip pasakė mano tėtis, „čia trūksta tik virtos kiaulienos gabaliuko“, bet mes be jo apseisim. 🙂

REIKĖS:

500 g bulvių;

kelių šaukštelių pesto padažo;

druskos;

žolelių;

morkos;

nedidelės jaunos cukinijos;

brokolio žiedyno;

saujos šparaginių pupelių;

nedidelio svogūno.

GAMINIMAS:

Smulkiai supjaustyk svogūną ir kelias minutes pakepk šaukšte aliejaus, dėk sutarkuotą morką, griežinėliais pjaustytą cukiniją ir šparagines pupeles. Viską pakepk kelias minutes. Sumesk susmukintą brokolį. Uždėk dangtį ir dar kelias minutes viską patroškink. Išvirk bulves, pagardink druska ir mėgstamomis žolelėmis, apšlakstyk pesto padažu (jo skonis primins sviestą). Skanauk ir neskaičiuok kalorijų, nes jų būtent tiek, kiek galima sau leisti vakarienei.

Sveikos mitybos ir tėčius mokančios,

Lieknos Bitės