20160620_171334

Gerbiamosios mūsų stebėtojos-skaitytojos-gamintojos,

žinau, kad yra žmonių, kurie valgo ne visų rūšių mėsą, mat vieni faunos atstovai jiems atrodo lyg draugeliai, pūkuotukai, mažučiukai, o ne gardūs pietūs. Taip, taip, tikiu, kad yra psichologinis barjeras, lyg tvirta mūro siena neleidžiantis į burną įsidėti triušiuko ar ėriuko mėsytės. Aš ne iš tų, tačiau mieloji Indrė – labai lakios vaizduotės moteriškė. Kadangi triušiena, mano nuomone, – viena vertingiausių mėsų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, nusprendžiau draugę pergudrauti. Ir, aišku, man tai puikiai pavyko.

Pradėsiu nuo to, kad ne tik aš manau, kad šią mėsą tiesiog būtina valgyti (aišku, jeigu jūsų įsitikinimai neleidžia valgyti jokios mėsos – šį apsisprendimą labai gerbiu, nes tikiu, kad kiekvieno mūsų organizmas diktuoja, ko jam reikia, o ko geriau vengti). Moksliniais tyrimais įrodyta, kad iš visų mėsos rūšių joje yra daugiausiai baltymų – net 21 proc., o riebalų – vos 15 proc. Tai idealus santykis, kurio neturi jokia kita mėsa! Triušienos riebaluose nesočiųjų rūgščių yra daugiau negu jautienos ar avienos, taip pat – mažai cholesterolio. Privalau paminėti ir faktą, kad šią mėsą organizmas įsisavina 96 proc., o tai yra tiesiog VAU rezultatas. Triušio mėsytėje labai daug ląstelienos, gausu aminorūgščių, vitaminų. Taip, taip, argumentų ją valgyti tiek daug, kad tiesiog negaliu kartkartėmis nepalepinti savo šeimynos ir, šį kartą, Indrės.

Taigi, kaip man ją pavyko apgauti? Viename užsienio internetiniame portale radau triušienos troškinio receptą, kuris ją paverčia tokia minkštute, kad atrodo lyg valgytum vištieną ar kalakutieną. Ir jos nereikia iš anksto marinuoti!Mane sužavėjo ir padažas, kuriame mėsytė troškinasi, nes jis toks saldžiarūgštis, pikantiškas ir beprotiškai kvapnus (patikėkite, namiškiai greitai užuodė, kad orkaitėje kepa kažkas LABAI gardaus, ir sulėkė prie stalo).

REIKIA (2 asmenims):

250 g triušienos mėsos be kaulo (naudojau „Lapino puotos“);

1 v. š. ghee sviesto;

400 g konservuotų pomidorų savo sultyse;

1 mėlynojo svogūno;

kelių česnako skiltelių;

druskos;

pipirų;

džiovintų čiobrelių;

1 a. š. rudojo cukraus;

100 ml raudonojo vyno;

saujos džiovintų slyvų (jų reikėtų dėti pagal skonį).

GAMINIMAS:

Triušieną nuplauk ir susmulkink nedideliais gabaliukais. Pabarstyk ją druska, pipirais ir dėk kepti į keptuvę su 1 v. š. ghee sviesto. Gerai apskrudink iš abiejų pusių. Mėsą išimk. Į tą pačia keptuvę berk kubeliais supjaustytą svogūną ir į kelias dalis susmulkintas česnako skilteles. Kaip gražiai paskrus, pilk raudonąjį vyną, palauk, kol jis užvirs ir nugaruos. Pilk pomidorų tyre, pagardink čiobreliais. Masę kelias minutes pavirk. Į kepimui skirtą indą dėk mėsos gabaliukus, berk slyvas, supilk padažą. Dėk kepti į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę maždaug 90-čiai minučių. Šį troškinį galima valgyti su įvairiais garnyrais: šviežių daržovių salotomis, troškintais kopūstais, ryžiais, makaronais.

2016-06-20 17.30.50.jpg

Nenoriu labai girtis, bet pasigirsiu. 🙂 Ne tik be galo skaniai papietavau, sulaukiau krūvos komplimentų, bet ir apgavau Indrę. Ji net nesuuodė, kad valgo ne vištieną, o triušieną.

Gudrios lyg lapės snapės,

Lieknos Bitės