P2055662.JPGSveikos,

labai alkanos Lieknų Bičių skaitytojos!

Jo širdis labai didelė, gera ir neabejinga mano patiekalams. Tik menka smulkmena – tie patiekalai turi būti su MĖSA. Argi gera žmona gali leisti savo mylimojo širdžiai kraujuoti iš skausmo, kasdien kankindama jį vegetariškais ir veganiškais patiekalais? Jokiais būdais!

Indrė ne kartą man sakė, kad norint sveikiau gyventi, teks mažinti suvartojamos mėsos kiekius, tačiau mes bent kas antrą dieną valgome kažką su vištiena, jautiena, o kartais ir kiauliena. Bepigu mums ramiai mėgautis ta mėsyte, kai šauniosios mamytės, gyvenančios mažesniuose miestuose, mums parūpina ekologiškos.

Apie šį patiekalą Indrė sako: sukurta vyrams, bet patiks ir moterims. Jį galimą lengvai transformuoti ir mėgautis skirtingomis mėsos rūšimis. Tačiau ji įspėja sveikiau gyventi nusprendusius: 3 kartus per savaitę galima pasilepinti raudona mėsa, tačiau porcija neturi viršyti 80 gramų. „O rauginti kopūstai yra kažkas genialiai paprasto, bet naudingo sveikatai. Jie nekaloringi, o jei dar termiškai neapdoroti – ypatingai sveiki. Valgyk juos, kiek lenda!“ – patarimus žarsto ji.

Mano vyras tik nusijuokė.:) Jis valgo už du: save ir tuščią skrandį. Todėl, ilgai nelaukęs, ir pats išbandė šį liesos kiaulienos su kopūstais receptą. Jo verdiktas – TOBULA!

REIKĖS:

350 g liesos kiaulienos;

700 g raugintų kopūstų;

1 v. š. pomidorų tyrės;

1 v. š. aliejaus

1 svogūno;

1 skiltelės česnako.

GAMINIMAS:

Svogūną ir česnaką susmulkink, pakepk 1 šaukšte aliejaus, prie jų sudėk nedideliais kepsniukais supjaustytą kiaulieną ir trumpai viską patroškink. Į keptuvę supilk raugintus kopūstus. Viską pagardink druska, pipirais, pomidorų tyre. Troškink keptuvėje su dangčiu arba puode 40 minučių arba kol kopūstai suminkštės (duodam laisvę tavo skoniui). Labai gardu šalia troškinio lėkštėje patupdyti kelias virtas bulves.

Brangiosios, jeigu matote, kad jūsų vyro, tikro lietuvio, skrandyje urzgia alkanas vilkas, vėl lėkštėje išvydus salotų kalną, pats metas jį palepinti šiuo patiekalu. Juk daugelis stipriosios lyties atstovų meilę atranda ne per kur kitur, o per skrandį. Ir JO širdis bus pavergta, iš begalinės sotaus pilvuko laimės ir meilės jums. 🙂

Sočios ir įsimylėjusios,

Lieknos Bitės