keksiukai

Mielosios sveikų patiekalų gamintojos ir ragautojos,

jei ir jūs, visai kaip aš ir mano vyras, negalite be tradicinių (laiko, mamos ar jūsų pačių patikrintų) patiekalų, metas kasdien atsiversti Lieknų Bičių tinklaraštį. Nes čia mes ne tik siūlome naujoviškus ir modernius patiekalus, bet ir senus transformuojame į sveikesnę bei lieknesnę pusę.

Būtent taip nutiko su daugelio taip mylimais maltinukais (paprasčiau tariant – kotletais). Pakelkit ranką, kas jų nemėgstat? Įtarių, kad rankų miško nebus. Purūs, minkštučiai, idealiai derantys su bulvių koše… Taip dar iš vaikystės prisimename šį patiekalą. Taip ir šiandien jį daugelis valgo. Ir aš, viešėdama pas močiutę, neatsisakau šių skanių kukulaičių, tačiau taip puotauju tik kartą ar du per metus.

Kasdienai turiu kitą – daug sveikesnį variantą. Tai kotletai, kuriuos galiu valgyti ir visai nesibaiminti, kad suvartojau daugybę kalorijų. Pirmiausia – naudoju ne kiaulienos, o kalakutienos faršą. Antra – daržovių atskirai neapkepu aliejuje ar svieste. Trečia – juos kepu orkaitėje. Na, o dėl smagumo ir estetinio vaizdo, kotletukus paverčiu į KEKSIUKUS. Ir nors svečiai visada labai įtartinai žvilgteli, kai pasiūlau kalakutienos keksiukų, tačiau, paragavę, visi žarsto pačius gražiausius komplimentus.

REIKĖS:

200 g kalakutienos faršo;

1 kiaušinio;

2 vidutinio didumo morkų;

1 svogūno;

2 skiltelių česnako;

druskos;

džiovintų ar šviežių krapų;

pipirų.

 GAMINIMAS:

Sutakuok morką, susmulkink svogūną ir česnaką. Daržoves sumaišyk su faršu ir prieskoniais, įmušk kiaušinį. Viską dar kartelį gerai sumaišyk iki vientisos masės. Masę sudrėbk į keksiukų formeles ir dėk į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę. Kepk maždaug 30–40 minučių. Karštus keksiukus patiek su šviežių daržovių salotomis (aš valgiau su alyvuogių, pomidoro, kriaušių, ridikėlių bei kaparėlių salotomis, pagardintomis alyvuogių aliejumi).

Jei ir jūs turite atžalų, puikiai žinote, kaip svarbu, kad jų mityba būtų kuo sveikesnė. Mažieji, aišku, pavyzdį ima iš mūsų, tad įpročius tenka keisti visai šeimynai. Patikėkite, dar nesutikau vaiko, kuriam šie kotletukai-keksiukai nepatiktų (nepatingėkite jų smagiai dekoruoti).

Kotletus pavertusios keksiukais,

Lieknos Bitės