cukinijų ryžiai

Mieli rimtųjų mūsų patiekalų gerbėjai,

pasigirsiu, dar visai neseniai drebinusi kinkas, dabar jau jaučiuosi lyg būčiau patyrusi didkepsnių kepėja. Vienas du ir skaniausias jautienos kepsnelis (na gerai, nemeluosiu – visas kepsnys) jau garuoja ant šeimos stalo. Dėl jo gaminimo net galvos sukt nereikia, imi Kitchen me brandintą kepsnį ir jau esi užtikrintas rezultatu. Tačiau dėl garnyro prie jo mėgstu pasukti galvą, stengiuosi, kad jis kaskart būtų vis kitoks, o dar ir, be abejo, sveikasTad šį kartą mano žvilgsnis sustojo ties Paleo virtuve. Anksčiau manydavau, kad tokios mitybos šalininkai valgo vien mėsą, todėl buvau nusiteikusi sutikus kokį jos atstovą gerai pasiginčyti dėl tokio pasirinkimo. Ir taip buvo tol, kol mano kaimynė įkalbėjo perskaityti vieną knygų šia tema, pažadėjo, kad ten rasiu net man tinkančių receptų. Receptus aš mėgstu, knygas taip pat, taigi nė nepajutau, kaip ją ryte prarijau. Mano įsitikinimo dėl tokio dažno mėsos vartojimo ji gal ir nepakeitė, tačiau daug vertingų idėjų tikrai pamėtėjo. Viena tokių – įvairių daržovių patiekalų variacijos, kurios atstoja lietuviams taip įprastus ryžius ar makaronus ir yra puikiausias pasirinkimas prie mėsos patiekalų, taip ir figūrą tausosite ir apsnūdę nesijausite. Vienu puikiu receptu dalinuosi ir šiandien.

Reikės:

Jautienos didkepsnio T-bone (rinkausi Kitchen me)

2 cukinijų

1 skiltelės česnako

Druskos, pipirų

Ghee sviesto

Gaminimas:

  1. Ištirpinkite ghee sviestą ir jame pakepinkite smulkiai sukapotą česnaką. Cukinijas supjaustykite spiraliniu pjaustytuvu, o po to dar pasmulkinkite peiliu iki trumpų šiaudelių ir taip pat suberkite prie česnako. Pagardinkite druska, pipirais ir maišydami pakepinkite 5 min.
  2. Kitoje keptuvėje taip pat išlydikite šaukštelį ghee sviesto ir gerai įkaitinkite keptuvę, dėkite kepsnį, pakepkite kelias minutes, apverskite ir dar kelias minutes pakepkite. Iškepus pabarstykite pipirais, druska ir leiskite pastovėti 5 min. Patiekite su cukinijų ryžiais ir šviežiomis daržovėmis.

 

Cukinijų derlių naikinančios,

Lieknos Bitės