Ftalatai, parabenai, fosfatai, balikliai… Sąrašas tiesiog nesibaigiantis, jei ieškai informacijos apie buities valymo priemones. Šiandien nusprendžiau pasigilinti į drabužių plovimo priemonių sudėtį, maniau, kad užsienio literatūra tiesiog lūš nuo koncentruotos informacijos gausos, tačiau teko nusivilti, vienos tiesos, kaip išsirinkti tikrai saugias priemones – tiesiog nėra.

Mokslininkai vienareikšmiškai teigia, kad sunku ištirti tam tikrų medžiagų poveikį mūsų sveikatai, nes jie veikia ne konkretų laiką, o ištisą mūsų gyvenimą. Juk agresyviais skalbimo milteliais išplautas drabužis mūsų kūnui daro poveikį ištisą parą, nepaisant to, kad ilgainiui pakeičia ir mūsų skalbimo mašinoje gyvenančią mikroflorą, o dar labiau kenkia gamtai, kuri veikiama dėl šių medžiagų patekimo į vandenį.

Specialistai mus tikina, kad svarbiausia – drabužius, panaudojus ploviklius, gerai išskalauti, nenaudoti šių priemonių daugiau nei nurodyta, o svarbiausia – rinktis kuo natūralesnes priemones.

Būkime atidūs, kad skalbimo priemonių etiketės mūsų nesuklaidintų, juk šiuo laiku vis daugiau produktų, kurių pavadinimai mus tikina, kad tai ,,žalias” produktas, nors tai susiję tik su etiketės spalva ar sudėtyje esančiu augalo ekstraktu, o ne su ekologija. Viena, ką supratau ieškodama patikimos informacijos, jei nesate chemikas, protingiausia, ką galite daryti, pasitikėti ženklais, kurie nurodo, kad produktas yra saugus jūsų sveikatai, savo sudėtyje neturintis toksiškai ar mutageniškai veikiančių medžiagų. Kad atitiktų ekologijos ženklus, gaminiai yra kruopščiai testuojami, tam mums belieka išsirinkti priimtiniausią produktą.Kaip ir visada, nepaliekame jūsų nežinioje ir pasakojame, ką renkamės mes. Visai neseniai pirmą kartą sužinojome apie Attitude švaros priemones. Šias priemones sukūrė Kanados specialistai ir visos jos turi EcoLogo sertifikatą, tai reiškia, kad gautos žaliavos, gamyba ir utilizacija tausoja gamtą ir žmogaus sveikatą.

Jums bus ne naujiena, kad priemonės, kurias jums rekomenduojame, yra „draugiškos“ žmogaus sveikatai, bet dar kartą norime akcentuoti, kad labai svarbu, jog produktai, kuriuos renkatės, būtų iš netoksiškų medžiagų, lengvai suyrantys, be fosfatų, baliklių ir kvapiklių. Būtent toks yra ir mūsų išbandytas kūdikių drabužėlių skalbiklis ir minkštiklis. Mūsų naudojamos priemonės yra labai taupios (skalbiklio užteks 35 skalbimams, o minkštiklio net 40-čiai), malonaus, neintensyvaus kvapo. Jais galėsite plauti tiek skalbimo mašinomis, tiek rankomis, juk taip dažnai prireikia išplauti būtent „TĄ“, patį mėgstamiausią drabužėlį, kuriam būdinga pasipuošti kuo įvairiausiomis dėmėmis. Mums labai tiko tai, kad skalbikliu tinka skalbti ir žemoje temperatūroje, juk vaikų drabužėliai dažniausiai būna itin ryškių spalvų, kurios tiesiog pabėga naudojant karštesnį vandenį.Attitude jau rekomendavome savo draugėms, rekomenduojame ir jums. Jei norėsite išbandyti, žvalgykitės Bioteka parduotuvėse.