Žmonija savo požiūriu į švarą išgyveno skirtingus laikotarpius. Prisimenu senelio pasakojimus, kaip jis, būdamas piemenukas, iki šalnų lakstydavo basomis kojomis, kurias laukuose galėdavo susišildyti nebent šiltoje karvės „krūvelėje“. Vargu ar tada žmonės rūpindavosi tokiu menkniekiu, kaip bakterijų naikinimu ant visų įmanomų paviršių. Vėliau mus auginantys tėvai išgyveno naują švaros etapą, kai susilaukę mažyčio kūdikėlio kruopščiai lygindavo kiekvieną vystyklo kampelį prieš tai jį išvirinę verdančiame puode. Kūdikis, rodėsi, toks trapus, kad norėjosi jį apsaugoti nuo visų žinomų ligų sukėlėjų. Dar visai neseniai ir už mus šiek tiek vyresnės mamos kruopščiai kuopdavo namus, pasitelkusios visą artileriją agresyvių valiklių, savo kelyje nepaliekančių nė mažiausio mikroorganizmo.

Tačiau laikai keičiasi, mus pasiekia vis nauji mokslo atradimai, kuriems įtakos turi naujo gyvenimo būdo išprovokuotos ligos. Manoma, kad tokį didžiulį alergijų atsiradimą visuomenėje visgi provokuoja atitolimas nuo gamtos – gyvendami toli nuo jos vėliau šiai  sužydint ne vienas iš mūsų ašarodami čiaudime. Taip pat maisto raciono pasikeitimai – ilgą laiką mums buvusius įprastus maisto produktus pakeitė kiti, stipriai apdoroti, o kūdikiams kai kuriuos jų buvo pradėta siūlyti įvesti į primaitinimą nenatūraliai vėlai, kas iššaukė dar didesnį alergijų skaičių. Na ir, aišku, sterilūs namai – mūsų vaikus veikia tiek pasikeitusi mikroflora, tiek šiam švaros lygiui pasiekti naudojami kenksmingi produktai.

Šiuo laiku išgyvename naują švaros etapą, kai pasigirsta vis daugiau raginimų atsigręžti į natūralumą, o anksčiau mus gąsdinusios bakterijos, kurias stengėmės išgyvendinti iš visų namų kampų, dabar mums tampa nauju įrankiu.

Apie tai, kaip, pasitelkiant naujausias mokslo žinias, lietuviai bakterijas panaudojo tobulindami buities valymo priemones, kalbamės su PROBIOSANUS atstovais.– Esate tikri valymo priemonių žinovai, ar galite papasakoti, kokias grėsmes kelia įprasti valymo produktai?

– Dauguma cheminių valymo priemonių sukurtos naudojant sintetines žaliavas, gaunamas iš naftos atliekinių dalių. Tokios priemonės yra agresyvios ir nėra linkusios natūraliems suirimo procesams, todėl kaupiasi ir teršia mus supančią aplinką. Pavojingos cheminės medžiagos iš mūsų namų patenka į upes, gruntinius vandenis ir galiausiai per maisto produktus – į žmogaus organizmą. Taip sutrikdoma normali žmogaus medžiagų apykaita, sutrinka ląstelių atsinaujinimo procesas, odos apsauginė-barjerinė funkcijos bei savireguliacijos mechanizmai.

– Kalbate apie šių medžiagų patekimą į žmogaus organizmą per aplinką, tačiau, kaip jos veikia tiesiogiai žmogų?

– Dažnai perdėtas švaros siekimas atsigręžia prieš mus pačius: besistengdami išnaikinti visus nešvarumus ir bakterijas naudojame agresyvias chemines valymo priemones, kurios užteršia namų orą ir jis tampa 3–5 kartus labiau užterštas nei lauke, o jų sudėtyje esančios „nedraugiškos“ ir pavojingos medžiagos (pvz., triklozanas, formaldehidas, amoniakas ir daugelis kitų) sukelia astmą, skatina alergijų atsiradimą, o naudojant ilgesnį laiką, gali sutrikdyti endokrininės sistemos veikimą bei padidinti riziką susirgti vėžiu.– Ar galite papasakoti, kuo svarbūs mūsų aplinkoje randami mikroorganizmai?

– Mus supančioje aplinkoje esančių mikroorganizmų visuma vadinama mikroflora. Mikroflora yra gausi gerųjų ir blogųjų mikroorganizmų, kurie užtikrina natūralią gamtos pusiausvyrą. Mūsų kuriamoje produkcijoje naudojami probiotikai, dar vadinami gerosiomis bakterijomis, – gyvi mikroorganizmai, kurie natūraliai randami tiek žmogaus organizmo viduje, tiek išorinėje, mus supančioje aplinkoje. Probiotikai atkuria natūralų mikrobiologinį balansą, sukuria žmogui palankią-artimą mikrobiologinę aplinką, kuri mus saugo nuo blogųjų bakterijų dauginimosi.

– Sakykite, kaip pasikeičia namų mikroflora valant agresyviomis priemonėmis?

– Valant namus įprastomis, agresyviomis cheminėmis priemonėmis sunaikinama didžioji dalis mikrofloros, pažeidžiama mikrofloros pusiausvyra, atsiranda bakterijų disbalansas. Tokia aplinka yra pražūtinga, nes sudaromos sąlygos išgyventi ir plisti blogosioms bakterijoms, kurios lengviau prisitaiko prie nepalankių augimui sąlygų ir įgyja atsparumą vis stipresnėms cheminėms medžiagoms. Dėl to sutrinka žmogaus imuninės sistemos vystymasis, tampame mažiau atsparūs infekcijoms, kyla įvairios alerginės reakcijos ir kiti sutrikimai.

– Ar valant namus natūraliomis priemonėmis, papildytomis probiotikais, gauname kitokį efektą?

– Su jomis namai išvalomi taip pat švariai ir efektyviai, tačiau, priešingai nei įprastinės cheminės valymo priemonės, valymo priemonės su probiotikais ne išbalansuoja mikroflorą, o praturtina ją gerosiomis bakterijomis. Nuolatos naudojant valymo priemones su probiotikais, gerosios bakterijos ima vyrauti aplinkoje, atkuria natūralų mikrobiologinį balansą, sukuria žmogui palankią-artimą mikrobiologinę aplinką, saugančią mus nuo blogųjų bakterijų dauginimosi.Lieknos Bitės taip pat jau spėjo ne tik išbandyti šią produkciją, bet ir pamėgti – juk mes tikros natūralių, mokslo patikrintų produktų gerbėjos. Jei jų ieškotumėte ir Jūs, įsigyti galite ČIA. Dabar tai daryti ypač verta, nes mes jums dovanojame net 50 proc. nuolaidą PROBIOSANUS priemonėms. Nuolaidos kodas BITES50 galioja balandžio 6–12 d. Balandis švaros mėnuo, tad tvarkykite ir gražinkite juos sveikesnėmis ir natūralesnėmis priemonėmis!