Kai plepėdama su drauge apie visus mamoms skirtus sunkumus išgirdau, kad ji šaldytuvo valymui naudoja kažkokį valiklį, labai nusistebėjau. Kas valo šaldytuvą valikliais? Man tam užtenka paprastos šluostės, vandens ir… kainuoja nemažai laiko bei kantrybės. Būtent dėl šios priežasties nusprendžiau pasidomėti daugiau ir išbandyti pati.

Į mūsų bandymų taikinį pateko ͈Ekos” firmos šaldytuvų valikliswww.ecostyle.lt parduotuvėlės. Kaip tik pasitaikė diena, kai šaldytuvo turinys nebuvo gausus, tad teko mažiau kraustymo darbų ir nuotaika eksperimentui tapo kur kas palankesnė.

Nors gamintojas rekomendavo valiklį purkšti ant šluostės ir ja valyti šaldytuvą, tačiau aš juo purškiau tiesiai ant įvairiausių nešvarumams palankių tarpelių ir lentynėlių. O tada su vyru tiesiog prisėdau išgerti puodelio kavos. Po mūsų mažos pertraukėlės nešvarumai buvo nusiteikę pasiduoti kuo lengviausiai.

Klausiate, kokius skirtumus pastebėjau lyginant su įprastu šaldytuvo valymu, atsakau:

  1. Kantrybė. Jos prireikė žymiai mažiau, nes nešvarumai puikiai pasidavė net sunkiai prieinamose vietose. Tuo labiau, kai mūsų šaldytuvo lentynėlės pilnai neišsiima dėl šaldytuvo pozicijos virtuvėje.
  2. Spindėjimas. Šaldytuvas ne tik tapo švarus, bet ir gražus, nes stiklinės lentynėlės atrodė lyg naujos.
  3. Švaros kvapas. Valiklis papildytas eteriniais aliejais, tad panaikina nemalonų kvapą šaldytuve.

Kalbant apie valiklio pasirinkimą, svarbiausia, kad jis būtų be toksiškų medžiagų, juk negali žinoti, ar neliks jo kur pakampėje ir neprisilies prie šaldytuve padėto maisto. Mūsiškis be EDTA, fosfatų, sintetinių kvapniųjų medžiagų dažiklių ar optinių baliklių, tad visiškai saugus naudoti.Linkime lengvų darbų,

Lieknos bitės.