„Tavo aparatas sugedo“ – konstatavo vyras faktą, kelias minutes varvinęs nedidelį puodelį kavos. Tik ne tai! Neškitės iš mano virtuvės kurį tik norite prietaisą, tik neatimkite iš manęs malonumo rytą pradėti kvapnia kava pagardinta plakto pieno puta. Prie šio daikto taip pripratome, kad nebeišsiverstume nė dienos!

Prisimenu, kaip kita Bitė manė mokė, kad jei šio aparačiuko neprižiūrėsi, po metų galėsi dairytis naujo, tačiau tuo metu praleidau jos pamokymus pro ausis. Tačiau šiandienos pokštas privertė suskubti ir griebtis bet kokių priemonių, kol mano mylimiausioji kavavirė negavo galo!

Atsakymas tokioje situacijoje paprastas – tiesiog būtina periodiškai naudoti nukalkinimo priemones, juk šių akimi matomų nuosėdų susidaro ant visu su vandeniu kontaktuojančių paviršių, tai reiškia ir mano aparatėlio viduje. Kai naudoju priemones vietoms, kontaktuojančioms su maistu, esu be galo griežta, tad ir šį kartą rinkausi kuo švelnesnes sveikatai priemones.

Kadangi parduotuvės www.ecostyle.lt asortimentą jau ne kartą bandėme, EKOS ženklo nukalkinimo priemonę taip pat rinkomės iš čia. Priemonė pagaminta pieno rūgšties pagrindu, joje nerasite EDTA, fosforo ir fosfonatų, sintetinių kvapų ar dažiklių. O tai reiškia, kad ji draugiška aplinkai ir žmogaus organizmui (ko negalėčiau pasakyti apie kitas, nukalkinimui skitas priemones).Visas procesas labai paprastas: supilate priemonę, papildote vandens ir kelis kartus praleidžiate pro sistemą. Vėliau leidžiate tekėti švariam vandeniui iš rezervuaro, kad pašalintumėte priemonės likučius.

Panaudojus EKOS plovikį, mano kavavirė vėl dirba lyg jaunystėje, o aš duodu pažadą jos daugiau neapleisti! Juk tai ne toks daiktas, kurį gali sau leisti pastoviai pirkti.