20170216_112307Prabėgus vos mėnesiui ar dviem po naujagimio gimimo, daugelis moterų nejučia pradeda sukti galvą – o kaip atsikratyti tų papildomų kilogramų, kurie taip ir liko po nėštumo? Vienoms jie labai greitai patys krenta, kitoms, deja, tai labai sudėtinga, pastangų ir profesionalių patarimų reikalaujanti užduotis.

Pradėkime nuo to, kad labai svarbu tinkamai maitintis ir aktyviai judėti net ir nėštumo metu. Valgyti už du tiktai nereikia, o neintensyvi mankšta ar pasivaikščiojimai – bus labai naudingi ir vaikui. Dietologai būsimas mamas patikina: jei nėštumo metu priaugsite apie 10–12 kilogramų, jų prabėgus dviems mėnesiams po vaiko gimimo turėtų nelikti. Jei po šio periodo papildomi kilogramai nė iš vietos – galite pradėti aktyviai sportuoti, juk tik nuo jūsų priklauso, kaip atrodysite ir jausitės!

Šiandien Lieknos Bitės į svečius pasikvietė daugkartinį Lietuvos kultūrizmo čempioną ir prizininką,  trenerį Nerijų Bružą. Pas jį kreipiasi ne tik žmonės, turintys sveikatos problemų, tačiau ir nemažai moterų, po nėštumo svajojančių apie tobulą figūrą. Nerijus, kaip sako daugelis jo klienčių, tikras stebukladarys – jis padeda ne tik sporto salėje, tačiau puikiai konsultuoja, kaip namų sąlygomis tirpdyti vieną po kito kilogramus. Šis treneris sako, kad nėra žmogaus, kuris negali pasikeisti ir atrodyti taip, kaip svajoja, tereikia pastangų, noro ir profesionalaus patarėjo šalia.

Mielos mamos ir moterys, skubame su jumis dalintis šio jauno, entuziastingo ir jau ne vienos moters svajonę turėti tobulą figūrą pavertusio realybe, trenerio Nerijaus Bružo patarimais. Juk pavasaris visai čia pat, todėl pats laikas tirpdyti riebaliukus!320170216_112536– Nuo ko reikėtų pradėti, sulieknėti norinčioms mamytėms? Kada, po gimdymo, moters organizmas jau būna pasiruošęs aktyviai fizinei veiklai?

– Sulieknėti norinčioms mamytėms reikėtų pradėti nuo taisyklingos mitybos. Ji turėtų būti visavertė, į ją turėtų įeiti gerieji riebalai, kokybiški angliavandeniai bei baltymai, daug daržovių, vitaminų, mineralų. Reikėtų atsisakyti nesveiko maisto: greitųjų angliavandenių, saldumynų, pridėtinio cukraus, miltinių patiekalų, riebių padažų. Patariu valgyti 4–6 kartus per dieną nedidelėmis porcijomis.

Kitas žingsnis – pradėti aktyviai sportuoti. Nėra tikslaus laiko kada moteriai galima po gimdymo pradėti sportuoti, nes tai yra labai individualus dalykas, kuris priklauso nuo to ar moteris gimdė natūraliai, ar yra po cezario pjūvio, ar užgijo siūlės ir pan. Todėl geriausia būtų pasitarti su tuo specialistu, kuris moterį prižiūrėjo nėštumo ir gimdymo metu. Atsižvelgiant į visus faktorius bei gydytojo rekomendacijas, mama sportuoti galėtų pradėti praėjus 1–6 mėnesiams po gimdymo. Jeigu moteris yra pradedančioji sporte, būtų gerai, kad ją prižiūrėtų asmeninis treneris, kuris gali sudaryti tiek sporto, tiek mitybos programas pagal siekiamus tikslus.

– Ar svarbu aktyvioms būti net ir nėštumo metu – lankyti mankštas, neužsisėdėti namuose? Ar šiuo periodu moteris gali sau leisti visiškai atsipalaiduoti?

– Taip, tai labai svarbu. Aišku, krūvis neturėtų būti pernelyg didelis ir intensyvus. Pirmiausia reikėtų konsultuotis su prižiūrinčiu gydytoju, nes kiekvienas nėštumas yra individualus, kai kuriais atvejais yra kontraindikacijos sportui.

–  Ar įmanoma svorio numesti namų sąlygomis? Ar išties padės tik treniruotės sporto klube? Kaip manote, kas efektyviau: grupinės treniruotės ar treniruotė su asmeniniu treneriu?

– Svorio numesti namų sąlygomis yra tikrai įmanoma, nes vis tiek didžiąją dalį rezultato sudaro mityba. Tačiau namuose treniruotė gali nebūti tokia efektyvi, dėl to reikėtų konsultuotis su specialistais, kurie galėtų sudaryti programą konkrečiam žmogui.

Visos treniruotės yra savaip naudingos, bet svarbu atkreipti dėmesį į savo norus, nes jeigu labiau patiks grupinės treniruotės, tai ne taip malonu bus sportuoti su asmeniniu treneriu, ir atvirkščiai. adult-1867757_1920Kaip manote, kokias didžiausias klaidas daro moterys, norinčios kuo greičiau atsikratyti per nėštumą priaugtų kilogramų?

– Jos daro esminę klaidą – visiškai nevalgo, valgo labai mažai, valgo nekonkrečiu laiku, nevalgo „po šešių“ ir t.t. Nenuoseklus valgymas lėtina medžiagų apykaitą, dėl ko organizmas kaupia atsargas riebalų pavidalu. Valgant dažnai nedideliais kiekiais greitėja medžiagų apykaita, greičiau „deginami“ riebalai ir nėra kaupiamos jokios atsargos riebalų pavidalu.

Kaip Jūsų, kaip trenerio, patirtis rodo: ar įmanoma po nėštumo tapti dar lieknesne ir sportiškesne nei iki jo?

– Tai visiškai įmanoma! Aišku, įtakos turi ir genetiniai paveldimumai, bet griežtai susitvarkius su mityba ir sportu tai labai realu. Labai svarbu to nuoširdžiai norėti ir visa siela pasinerti į sveikesnį bei aktyvesnį gyvenimo būdą.

Tikriausiai tik sporto neužteks? Kokie Jūsų mitybos patarimai?

– Sportas sudaro tik labai mažą dalelę rezultato, pagrindinė dalis yra mityba. Reikėtų valgyti 4–6 kartus per dieną nedidelėmis porcijomis, rinktis sveiką ir visavertį maistą, vartoti daug daržovių, papildomai aprūpinti organizmą vitaminais bei mineralais, gerti daug vandens – maždaug 1 litrą 20-čiai kūno kilogramų, tačiau tai daugiau priklauso nuo gyvenimo būdo (ar jis yra aktyvesnis, ar pasyvesnis), nuo dienos intensyvumo, prakaitavimo. Bet 2 litrus vandens per dieną reiktų išgerti bet kokiu atveju, nes vanduo turi įtakos medžiagų apykaitos greitėjimui, drėkina odą.

Jei norimo kiekio kilogramų moteriai pavyko atsikratyti, ką daryti, kad tokias formas pavyktų palaikyti?

– Jei jums tai pavyko laikantis tam tikro mitybos plano, reikėtų ir toliau taip pat maitintis, tačiau galima įtraukti į mitybos racioną „cheat day“ arba „cheat meal“ (dieną arba valgymą, kada galima mėgautis mėgstamu maistu). Tačiau pirmiausia patariu pasikonsultuoti su asmeniniu treneriu, kad kilogramai negrįžtų su kaupu.

Na, jei moteris visgi neranda laiko lankytis sporto klube (juk taip dažnai nutinka, kai vaikas dar visai mažas), kokius patariate pratimus atlikti namuose, kad neliktų nereikalingų kilogramų ir sutvirtėtų pilvo sritis?

– Jeigu moteris neranda laiko lankytis sporto klube, ji galėtų išeiti pabėgioti lauke pusvalandį, ar kartu su vaikučiu pasivaikščioti. Taip pat labai svarbu atlikti specialius pratimus namų sąlygomis, kuriuos galima daryti su savo kūno svoriu: atsispaudimai nuo kelių, pritūpimai, pritūpimai ant vienos kojos, susirietimai, priešingos rankos ir kojos kėlimas klūpint, abiejų kojų ir rankų laikymas gulint ant pilvo, įtūpstai. Tai pat galima įsigyti svarelių, su kuriais įmanoma atlikti daugiau įvairesnių pratimų: svarelių mostai į šalis, spaudimas krūtinei, mostai atgal pasilenkus, leidimas už galvos tricepsui, svarelių kėlimas pakaitomis stovint bicepsui. Tačiau vis tiek geriausia būtų pasikonsultuoti su asmeniniu treneriu, kad šis sudarytų sporto programą namuose, nes būtų tam tikra pratimų seka, pakartojimų skaičius ir pan.

Jeigu įkvėptos trenerio Nerijaus Bružo patarimų suskubote šokti į sportinius batelius, mes jus labai sveikiname ir linkime užsispyrimo. Na, o jei motyvacijos ar žinių pritrūkote, galite kreiptis į šį trenerį – jis sudarys sporto ir mitybos programas, kurios padės jums ne tik atgauti ankstesnes formas, bet ir vasarą pasitikti ypač lieknai ir sportiškai. Daugiau informacijos apie jį rasite čia: https://www.facebook.com/trenerisnerijusbruzas/ arba galite teirautis tel.: 860609302.