Jei esi  mama, kuri domisi visos šeimos sveika gyvensena, tikrai bent kartą esi pakliuvusi į skirtingų nuomonių verpetą burnos priežiūros tema. Užkietėję natūralistai rėkia, kad fluoras – nuodas, kurio nevalia naudoti nei mums, nei, juo labiau, mūsų vaikams. Tuo tarpu medicinos šalininkai grūmoja pirštu ir tiems, kurie rūpinasi savo sveikata, primygtinai rekomenduoja rinktis fluoru papildytas burnos priežiūros priemones. Mes, Lieknos Bitės, rinkdamosi įvairiausius produktus, kuriuos naudos mūsų šeimos, pirmiausia vadovaujamės sveiku protu, nekrypstant į kraštutinumus, atidžiai panagrinėjame mokslinę literatūrą, specialistų komentarus, tad ir šiuo klausimu turime, ką jums papasakoti.

Pirmiausia, Pasaulinė Sveikatos Organizacija, kurios rekomendacijomis vadovaujamės ir primaitinant savo vaikučius, dėliodamos maisto racioną visai šeimai, sako, kad fluoras yra pagrindinė medžiaga, kurios pagalba sumažinama karieso rizika. O, kaip žinia, Lietuvoje dantų ligos yra ypač gajos. Tad jeigu jūs priklausote didžiajai mūsų šalies daliai ir kasmet užplombuojate po skylutę dantyje, neabejodami rinkitės pastas, kurios papildytos fluoru, tokias pat, tik su mažesniu fluoro kiekiu, naudokite ir savo vaikučiams (tiems, kurie jau moka pastą išspjauti, dėl mažiausiųjų, būtinai pasitarkite su savo odontologu).

Tačiau tai, kad renkatės pastą papildytą fluoru, visiškai nereiškia, kad likusi pastos sudėtis gali būti bet kokia. Dantų pastas, kaip ir daugumą kūno priežiūros priemonių, dažnai papildo parabenai, dažikliai, naftos produktai, nors šių priedų mes siekiame išvengti. Lietuvoje rasti dantų priežiūros priemonių, kurios būtų papildytos kuo natūralesniais priedais, bet kartu ir fluoru – ne taip ir lengva. Tačiau mums, Bitėms, kai visada tai pavyko!Šį kartą išbandėme SANTE firmos dantų pastą su vitaminu B12 (ir fluoru). Mūsų bandytojams ji labai patiko: malonaus skonio ir kvapo, kas kartais būna ne visai priimtina renkantis itin natūralias priemones. Po dantų valymo jautėme gaivą ir švarą. Mūsų subjektyvūs pojūčiai buvo puikūs, bet apie dantų pastos sudėtį norėjome pasikalbėti ir su savo odontologe.Odontologė pataria: vienas svarbiausių kriterijų dantų pastai – jos sudėtis. Labai gerai, kad ši priemonė papildyta fluoru. Pasta puikiai tiks paaugliams ir suaugusiems su vidutine karieso rizika, mat joje fluoro kiekis yra 1200 ppm (įprastoje pastoje jo yra apie 1500 ppm.), suaugusieji, kurie turi didelę karieso riziką, šią pastą galėtų rinktis rytiniam dantų valymui, o vakare valyti pasta su didesniu fluoro kiekiu. Pasta papildyta ekologišku šalaviju, kuris  stiprina dantenas. Šaunu, kad priemonė papildyta vitaminu B12, mokslininkai teigia, kad jis iš dantų pastos gali būti absorbuojamas per burnos gleivinę į kraujotaką ir sumažinti vitamino B12 trūkumą, nuo kurio dažnai kenčia vegetarai ar vyresni žmones, plačiau apie šias studijas galite paskaityti čia. Pastos sudėtis papildyta pipirmėčių aliejumi, tad bus maloni naudoti. Labai džiugu, kad joje nėra parabenų, sintetinių kvapų, konservantų, naftos produktų, tai labai svarbu viso organizmo sveikatai.Mes labai  džiaugiamės vykusiu savo pasirinkimu ir nauju kokybišku produktu, apsigyvenusiu mūsų vonios lentynoje, jei ir jūs norėtumėte išbandyti, tokią dantų pastą rasite Bioteka parduotuvėse.