pea-shoots-1271882_1280

Mielos skaitytojos,

šiandien pakalbėkite apie lieknėjimo reikalus. Nemeluojame jums sakydamos, kad svoris gali kristi ir be dietų bei savęs alinimo. Pristatome jums mokslininkų verdiktą, kuris nudžiugins ne vieną, svajojantį apie dailesnę figūrą, tačiau pilną lėkštę maisto.

Kasdien suvalgant apie 130 g ankštinių, galima sulieknėti net nieko daugiau nekeičiant savo dietoje, sako naujausi moksliniai tyrimai. Nustebinome? Skaitykite toliau.

Tyrimas, publikuotas Amerikos klinikinės mitybos žurnale (The American Journal of Clinical Nutrition), rodo, kad kasdien suvalgant porciją šių produktų , tyrinamieji jautėsi sotesni, nei naudojant įprastą dietą ir ženkliai sumažino savo „blogojo“ cholesterolio lygį.
Tyrėjai pabrėžia, kad tik 13 proc. kanadiečių kasdien mėgaujasi šiais produktais ir dauguma nesuvalgo reikiamos porcijos, tad ragina juos pakeisti mūsų įpročius ir gauti iš jų visokeriopos naudos (įdomu, ką  parodytų lietuvių statistika, tikėtina, kad mažai skirtųsi).
Buvo peržvelgta daugiau nei 20 klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo virš 900 žmonių ir jie rodo, kad net nekeičiant savo mitybos įpročių, nesumažinant suvalgomo maisto kiekio, galite sulieknėti. Jums tiesiog reikės į savo mitybos racioną kasdien įtraukti pupeles, žirnius, avinžirnius ir lęšius. Nagi, juk atrodo ne taip ir sudėtinga (ypač, kai Lieknos Bitės siūlo tiek puikių receptų)?
Visa paslaptis slypi tame, kad šie ankštiniai turi žemą glikeminį indeksą, o tai reiškia, kad organizme jie pasisavinami lėtai.
Vienas mokslininkų teigia, kad net 90 proc. bandymų sulieknėti nepasiseka, nes svoris grįžta, ir tai jis sieja su alkiu bei tam tikrų produktų troškimu. Tačiau valgant daugiau ankštinių žmonės jaučiasi sotesni net 31 proc. ir suvalgo mažiau kitokio maisto.
Taip pat sakoma, kad suvalgant bent vieną porciją ankštinių per dieną „blogojo“ cholesterolio lygis sumažėja net 5 proc., o tai reiškia, kad mažėja širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizika.
Užsienio mokslininkai tvirtina, kad ankštinių vartojimas gali būti tas raktas, kuris padės ne tik lėtai netekti svorio, bet ir jį išlaikyti. Skamba geriau už dietą? Tikrai taip! Juk patiekalai su ankštiniais gali būti patys įvairiausi, tiesiog šias daržoves maišykite su jūsų mėgstamais produktais.
Lieknos bitės ragina jus nepamiršti šių patarimų ir kartu su mumis į savo racioną įtraukti kuo daugiau žirnių, žirnelių, pupelių, avinžirnių ir lęšių.

Šaltinis: https://www.sciencedaily.com

Shana J Kim, Russell J de Souza, Vivian L Choo, Vanessa Ha, Adrian I Cozma, Laura Chiavaroli, Arash Mirrahimi, Sonia Blanco Mejia, Marco Di Buono, Adam M Bernstein, Lawrence A Leiter, Penny M Kris-Etherton, Vladimir Vuksan, Joseph Beyene, Cyril WC Kendall, David JA Jenkins, and John L Sievenpiper. Effects of dietary pulse consumption on body weight: a systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials. American Journal of Clinical Nutrition, March 2016 DOI: 10.3945/ajcn.115.124677