010

Smalsuolės,

šiandien pakalbėkime apie vieną mėgstamiausių daugelio mūsų ir jūsų gėrimų – kavą. Turbūt dažnai, skaitant mūsų straipsniukus, nusišypsote, o gal net galvojate, kad paikos mergos tos Lieknos Bitės! Juokauja čia apie svorį, siūlo kepti visokius „kūdus“ tortus. Bet toks ir yra mūsų tikslas – apie svarbius mitybos klausimus kalbėti linksmai, kad padėtume sunaikinti mitus apie tai, koks sveikuolių gyvenimas prėskas ir nuobodus.

Na, bet šiandien noriu pasipasakoti gana rimta tema. Vieną karštą dieną labai smagiai papliurpiau su dermatologe. Skundžiausi jai, kad tokiomis dienomis, kai šiluma prie žemės slegia, oda atrodo dar labiau kenčianti ir sausėjanti. Kolegė pritarė man, kad vasarą turime būti labai atidūs, ir būtinai skaičiuoti išgeriamo vandens kiekį, o karštomis dienomis, kai gausiai prakaituojame, išgerti dar puslitriu daugiau.

O svarbiausia – grožio specialistė pasidalino viena maža taisykle. Ją, aišku, noriu papasakoti ir jums. Geriant puodelį kavos, būtina tuo pačiu išgerti ir vieną puodelį vandens (įsidėmėk – jo į išgertą vandens kiekį jau nebeskaičiuoti, mat jo dėl kavos poveikio pašaliname daugiau).

Beje, dermatologė patarė ir tirščius sunaudoti pasigaminant švelnų šveitiklį, tačiau juos naudoti ne įprastus, o dar labiau susmulkintus kavamale, beveik iki miltų, sumaišyti su lašeliu prausiklio ir švelniai išmasažuoti odą. Tokiu būdu nuvalius suragėjusį odos sluoksnį, toliau tepamas kremas pasieks būtent tai, ko reikia – gyvąjį odos sluoksnį.

Naudodamosios proga, Lieknos Bitės primena ir formulę, padėsiančią paskaičiuoti, kiek vandens turite išgerti: savo kūno svorį dauginame iš 0,03 litro ir pridedame papildomai 500 ml vasarą. Vuolia! Švytinti oda, laimingesnis veidas, daugiau energijos ir mažiau rinkių ant pilvuko. Ko gi ne geras gėrimas ta kavutė?

Grožio procedūras virtuvėje atrandančios,

Lieknos Bitės