dsc07034Prasidėjus rudeniniam peršalimų bumui, daugelis mamų suskuba ieškoti natūralių priemonių, kurios padėtų apsaugoti savo šeimą nuo ligų. Mes, Lieknos Bitės, esame tokios nuomonės, kad pirmiausia reikia išbandyti visas natūralias priemones, o tik esant labai rimtai situacijai griebtis cheminių vaistų. Būtent todėl šiandien jums norime papasakoti apie „Sąmoningų mamų“ rinkinį, skirtą gintis nuo peršalimo simptomų. Keletą priemonių mes naudojame jau keli metai ir esame labai patenkintos, o štai kelios – atradimas mūsų šeimoms.

Kas sudaro šį sveikuolišką dsc07038rinkinį? Į jį įeina net 5-ios priemonės. Kaip mes sakome – visiems peršalimo variantams: antibakterinis oro gaiviklis „Šalin, ligos!“ (100 ml), aliejukas nuo slogos „Baubukas“ (20 ml), kvapnusis balzamas kvėpavimui ir peršalimo simptomams lengvinti „Kranklys Kosulys“ (50 ml), arbatmedžio eterinis aliejus – imuniteto stimuliavimui ir ligų profilaktikai (5 ml) bei eterinių aliejų mišinys „Kvėpuok laisvai!“ – inhaliacijoms, vonioms, garinimui garintuve (5 ml). Rinkinys išties labai didelis, o jo kaina labai adekvati – 30 eurų (vaistinėje, susirgus ir gydytojui išrašius vaistų, greičiausiai, sumokėtumėte tikrai daugiau). Beje, priemonių užteks tikrai ilgai, o jų galiojimas – nėra trumpas.

dsc07043Pradėsime nuo pagyrų mūsų pamėgstam „Baubukui“. Daugelis mamų sutiks, kad pirmoji rudenį vaikus pradeda kamuoti sloga. Purškiamų vaistų naudoti tikrai nerekomenduojame, nes jie itin nedraugiški jautriai vaikų nosies gleivinei, o ir jų efektas, dažniausiai, vienkartinis. Jau keli metai, vos pasirodo pirmieji slogos požymiai, mes skubame tepti „Baubuką“, kuris dažniausiai per kelias dienas padeda slogą įveikti. Tiesa, jį naudojame kiek kitaip, nei rašoma rekomendacijose: tepame ne nosies vidų, o patepame aplink nosytę. Šios priemonės aromatas labai malonus (jį suteikia saldžiųjų migdolų aliejus), todėl vaikai mielai sutinka net ir kelis kartus per dieną (rekomenduojama kas dvi valandas) juo pasitepti.

Kitas šio rinkinio perliukas, kuris mūsų vaistinėlėse karaliauja jau ne pirmi metai – oro gaiviklis „Šalin, ligos!“. Pamenu, kai apie jį pirmą kartą papasakojau kitai Bitei, ji šiek tiek su šypsena į mane žiūrėjo, kad žiemą visur su savimi tampausi kažkokį purškalą. Pavyzdžiui, kai su šeima apsistojame viešbučiuose, visada kambarį juo išpurškiu. Jei dsc07046namuose apsilanko svečiai su varvančia nosimi – taip pat, jiems išėjus, papurškiu šiuo gaivikliu. Na, o dabar ir ji naudoja šią „Sąmoningų mamų“ sukurtą priemonę. Kas tai per gaiviklis ir ką jis daro? Tai priemonė, sudaryta iš antibakterinėmis ir antivirusinėmis savybėmis pasižyminčios trijulės (arbatmedis, eukaliptas, citrinžolė), kuri yra puikus atkirtis peršalimo ligoms. Šie eteriniai aliejai neleidžia daugintis patogeniniams mikroorganizmams jūsų namuose, stabdo infekcijos plitimą. Gaivus, malonus citrinžolių aromatas, dominuojantis šioje kompozicijoje, gerina nuotaiką, tonizuoja ir neleidžia apnikti blogoms mintims. Oro gaiviklį naudokite pirmiausiai tada, kai jaučiate, jog namuose „apsigyveno“ zaraza, ketinanti susargdinti jūsų šeimos narius. Taip pat šį purškalą galite naudoti namų kvėpinimui. Išduosime paslaptį: citrinžolių eterinis aliejus itin gerai naikina nepageidaujamus kvapus!

Arbatmedžio eterinis aliejus – taip pat mūsų jau seniai atrastas ir pamėgtas. Jis turi tiek daug gerų savybių (antibakterinių, antivirusinių, priešgrybelinių ir imuninę sistemą stiprinančių), kad namuose gali būti naudojamas pačiais įvairiausiais tikslais, tačiau vienas pagrindinių – apsigynimui nuo peršalimo ligų simptomų. Mes jį daugiausiai naudojame garindamos namuose. Taip pat – įlašiname į grindų plovimui skirtą vandenį. Jei simptomai stipresni –dsc07052 lašeliu arbatmedžio aliejaus įtriname kojų padus. Atsiminkite, norėdami sulaukti pageidaujamo efekto, naudokite tik 100 proc. tyrą arbatmedžio aliejų. Tikrinkite, ar ant pakuotės užrašytas teisingas lotyniškas vardas Melaleuca alternifolia, dar geriau, kad tai būtų ekologiškas produktas, be cheminių priedų, užpildų ar skiediklių (būtent toks yra „Sąmoningų mamų“). Daugiau apie tai, kur mes naudojame arbatmedžio aliejų, skaitykite ČIA.

Kelios šio didelio rinkinio priemonės mums šiais metais yra tikras atradimas. Štai kvapnusis balzamas „Kranklys kosulys“ taip pat praves peršalimo ligų sezono metu, nes puikiai tinka pirmiesiems kosulio simptomams lengvinti. Sudėtyje esantys eteriniai aliejai (saldžiųjų migdolų, čiobrelių, viržinių mirtenių, levandų, arbatmedžio, eukaliptų, kėnių ir ramunėlių) valo bei stiprina kvėpavimo takus. Juo rekomenduojama tepti krūtinę, nugarą ir pėdas. Mums labai patiko, kad jis lengvai tepasi ir greitai įsigeria, kvapas labai malonus, o vaikų negąsdina šildantys ar šaldantys pojūčiai.dsc07055

Eterinių aliejų mišinį „Kvėpuok laisvai“ dažniausiai tenka naudoti mums, suaugusiems, nes tik prasidėjus rudeniui, tiek mane, tiek vyrą kamuoja užsikimšusi nosis, kurios pasekmė – labai bloga bendra savijauta ir skaudanti galva. Šis aliejų mišinys, kurį sudaro, eukaliptas, levanda, arbatmedis, rozmarinas, pipirmėtė, čiobrelis, skirtas viršutinių kvėpavimo takų ligoms lengvinti, todėl labai pravers ir kosulio atveju. Kaip jį naudoti? Mums labiausiai patinka garinimas arba pėdų įtrynimas (atkreipkite dėmesį, kad rekomenduojama tik vaikams nuo trejų metų). Mus labai sudomino ir „Sąmoningų mamų“ siūlodsc07050mas metodas „Patupdyti angelą sargą vaikui ant peties“, kuris skirtas mažyliui ateinant į naują kolektyvą. Pavyzdžiui, mes planuojame jį panaudoti nuo lapkričio mėnesio pradžios, kai dukrytė pradės lankyti darželį. O mums tereikės prieš vaiką išleidžiant iš namų, ant drabužėlių pečių juostoje užlašinti lašiuką mišinio „Kvėpuok laisvai“. Eteriniai aliejai nuo kūno šilumos pamažu ims garuoti ir visą dieną vaikutį saugos nuo virusų. Pažadame, kad išbandžiusios ir jus informuosime, ar pasiteisino ir sėkmingai – be ligų – lankome darželį.

Mes, Lieknos Bitės, labai tikimės, kad šis superrinkinys bus mūsų „amunicija“, kuri atlaikys visus peršalimo simptomus, laukiančius šį rudenį ir žiemą. Beje, prieš naudojant eterinių aliejų priemones, tiek suaugusiems, tiek vaikams rekomenduojame pasidaryti odos jautrumo testą. Pavyzdžiui, mūsų vaikams daugelis priemonių tiko jau nuo šešių mėnesių (kada ir rekomenduojama jas pradėti naudoti), tačiau kiti gali būti jautresni ar turėti alergijų.

Šį rinkinuką rasite www.samoningosmamos.lt, spauskite ČIA.

Natūraliais būdais nuvaikyti visas bacilas linkinčios,

Lieknos Bitės