Mūsų rubrikoje Sveikesni ir skanūs atradimai šiandien svečiuojasi ypatingas produktas. Tai 100 proc. ekologiškas šaltalankių aliejus, kuris vertingas ir jį valgant, ir kaip grožio priemonė. Jį radome internetinėje parduotuvėje www.karpatybotanica.lt. Suskubome išbandyti, nes šaltalankiai – mūsų mėgstama superuoga. Jų turgeliuose prisiperkame ankstyvą rudenį, susimalame ir užsišaldome. Taip žiemą, kai tik puola ligos ar norisi pastiprinti imunitetą, atšildyta šaltalankių tyre gardiname arbatas ir kai kuriuos patiekalus. Na, o šių uogų aliejus – mums visiška naujiena, kurią su dideliu džiaugsmu išbandėme.

Aišku, nesuklyskite, šio aliejaus nepilsime ant salotų, tačiau galime po šaukštelį kasdien naudoti kaip natūralų maisto papildą. Juk 5-iuose g šio aliejaus yra beveik 2000 proc. suaugusiam žmogui reikalingos vitamino A dienos normos. Šaltalankių aliejuje taip pat yra fermentų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais (sukeliančiais senėjimą ir net vėžį), taip pat jame yra omega rūgščių, kurios itin reikalingos, kad išvengtume širdies bei kraujagyslių ligų.

Turime ir labai gerų žinių mūsų skaitytojoms, trokštančioms sulieknėti, teigiama, kad šaltalankių aliejus padeda išlaikyti norimas kūno formas. Kaip ir kada aliejų gerti? Specialistai rekomenduoja gerti po vieną arbatinį šaukštelį 2–3 kartus per dieną iki valgio likus maždaug 15-ai minučių.

Šį aliejų galite naudoti ir išoriškai – gydant nedidelius nudegimus, įpjovimus, saulės nudegimus, taigi, drąsiai dėkite į savo pirmos pagalbos vaistinėlę.

Šaltalankių aliejų naudoti rekomenduoja net ir gydytojai, kurie dažnai skeptiškai žiūri į įvairias natūralias priemones. Gydytojai odontologai teigia, kad šį aliejų galima naudoti gydant įvairiausias burnos gleivinės ligas, pavyzdžiui, stomatitą, o juk jo mažai kam pavyksta išvengti auginant mažučius vaikus. Tereikia aliejų tepti pažeistoje vietoje.

Tačiau būkite atidūs, jo reikia vengti žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį, sergantiems akmenlige ir tam tikromis kepenų bei skrandžio ligomis.

Jei jums, kaip ir mums, dargi labai rūpi ir grožio reikaliukai, tuomet įsidėmėkite – šis aliejus gali būti naudojamas strazdanų šviesinimui ar kovai su raukšlėmis. Tiesiog juo patepkite veidą ir švelniai įmasažuokite į odą.

Turite kūdikėlį? Mamytėms itin aktualu tai, kad šaltalankių aliejų galima naudoti ir kūdikių raukšlėms tepti bei apsaugoti nuo iššutimų. Jei vaikutį maitinate savo pienu ar tam dar tik ruošiatės, turėkite omenyje, kad pirmaisiais žindymo mėnesiais, kai krūtinė būna itin jautri ir kartais ant jos atsiranda žaizdų, šis aliejus joms padės greičiau gyti.

Viena Bitė žiemos laikotarpiu itin kenčia nuo atopinio dermatito, sausaodžiai ir jos vaikai, tad tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl nusprendėme šį aliejų išbandyti. Teigiama, kad norint pagerinti odos būklę, šaltalankių aliejų galima vartoti ir kaip maisto papildą, ir tepti ant odos. Šio aliejaus veiksmingumą patvirtina ir moksliniai tyrimai, keletas jų ČIA ir ČIA.

Jei ir jūs nutartumėte išbandyti, rekomenduojame jį įsigyti www.karpatybotanica.lt, spauskite ČIA, mat labai svarbu, kad aliejus būtų geros kokybės. Mūsų išbandytas aliejus yra 100 proc. šalto spaudimo nerafinuotas produktas, taip pat galėsite išsirinkti jums labiausiai tinkantį kiekį.