OLYMPUS DIGITAL CAMERAKiekviena mama puikiai žino, kad prasidėjęs šaltasis sezonas atneša visą puokštę ligų. Greičiausiai jos pakerta pačius mažiausius. Na, o jei jūsų vaikas lanko darželį, tikriausiai net nereikia pasakoti, ką reiškia ligų maratonas. Tačiau net ir tie mažiukai, dar nelankantys darželio, zarazą gali parsinešti iš viešųjų vietų. Žodžiu, pavojus tyko už kiekvieno kampo, tačiau tėveliams nesinori prarasti socializacijos įgūdžių ir keliems mėnesiams užsidaryti namuose, tad tenka ieškoti būdų, kaip pergudrauti ligas.

Taigi, šiandien jums Lieknos Bitės papasakos keletą natūralių būdų, kurie padės kovoti su bakterijomis ir virusais. Tikimės, kad jūsų namuose čiaudulių, kosulių ir slogų neliks nė ženklo!

Rankų plovimas. Nuo mažų dienų kiekvienam vaikui turi būti kalama į galvą – grįžus į namus visada pirmiausia reikia nusiplauti rankas. Tėveliai, aišku, turi rodyti pavyzdį ir to taip pat privalo neužmiršti.

Grynas oras. Nuo virusų pasislėpti sunku, jei lankotės viešose vietose ar vaikutis eina į darželį, tačiau jiems galima pasiruošti – užgrūdinti ir sustiprinti organizmą. Nebijokite šalčio, juk, kaip sakoma, nėra blogo oro – yra tik netinkama apranga.

Reguliarus patalpų vėdinimas. Stenkitės kuo dažniau pravėdinti kambarius, o ypač tą, kur vaikai miega. Saugokitės skersvėjų, tačiau nebijokite gryno, šviežio oro.

Natūralus antibakterinis oro gaiviklis „Šalin, ligos!“. Ši priemonė, sudaryta iš antibakterinėmis ir antivirusinėmis savybėmis pasižyminčios trijulės (arbatmedis, eukaliptas, citrinžolė), yra puikus atkirtis peršalimo ligoms. Šie eteriniai aliejai neleidžia daugintis patogeniniams mikroorganizmams jūsų namuose, stabdo infekcijos plitimą. Gaivus, malonus citrinžolių aromatas, dominuojantis šioje kompozicijoje, gerina nuotaiką, tonizuoja ir neleidžia apnikti blogoms mintims. Oro gaiviklį naudokite pirmiausiai tada, kai jaučiate, jog namuose „apsigyveno“ zaraza, ketinanti susargdinti jūsų mylimiausius. Taip pat šį purškalą galite naudoti namų kvėpinimui. Išduosime paslaptį: citrinžolių eterinis aliejus itin gerai naikina nepageidaujamus kvapus! Šį antibakterinį purškalą radome „Sąmoningų mamų“ parduotuvėlėje. Daugiau apie jį paskaityti galite ČIAOLYMPUS DIGITAL CAMERASveiko, visaverčio maisto vartojimas. Stenkitės, kad jūsų šeimos mityba stiprintų organizmą, o ne jį alintų. Vartokite kuo daugiau daržovių, vaisių, uogų. Taip pat gerkite kuo daugiau vandens.

Eterinių aliejų naudojimas. Vienas populiariausių – arbatmedžio. Jį garinkite vandenyje (ultragarsiniame garintuve arba specialioje žvakidėje), atskiedę su augaliniu aliejumi naudokite šiltoms vonioms ar tepkite vaikučiui krūtinę, nugarą, pėdas. Kiekvienas gali pasirinkti patinkančią formą, tačiau sąlytis su oda bus veiksmingiausia priemonė. Jei kažkuri šeimos narys sloguoja – tepkite juo nosytę (atskieskite su augaliniu aliejumi, nes eterinio aliejaus koncentracija itin stipri).OLYMPUS DIGITAL CAMERAKitas, mūsų išbandytas, kovotojas su sloga – „Baubukas“. Apie jį plačiau galite paskaityti senesniame mūsų straipsnyje „Kaip mes kovojame su sloga ir dygstančių dantukų skausmais“.

Tai pat rekomenduojame įtraukti citrinkvapį eukaliptą, kuris taip tinka, kai liga jau prasidėjo, ir vaikutį kamuoja kvėpavimo takų negalavimai. Šis eterinis aliejus daug švelnesnis nei įprastas eukaliptas, todėl tinkamas naudoti vaikučiams nuo 1,5 metų.

Tikimės, kad šie būdai jums padės šiuo virusų siautėjimo laikotarpiu. Juk sveikata – didžiausias mūsų turtas.