dsc09592Dar kai laukiausi, man labai įstrigo vienoje knygoje rasta frazė, kad mamos pienas – tai antras dalykas po jos meilės, ką geriausio ji gali suteikti savo mažyliui. Netrukau tuo ir pati įsitikinti. Dukrytę maitinau iki metų ir poros mėnesių. Dabar, kai susilaukiau antros mergaitės, ir vėl išgyvenu šį nuostabų periodą, kai, atrodo, kiekvienas maitinimas palydimas pačių geriausių emocijų, nepaprasto ryšio su vaiku pajautimo ir to žinojimo, kad savo kūdikėliui suteiki patį geriausią dalyką, kurio jam tuo metu reikia.

Tiesa, natūralus maitinimas krūtimi nėra lydimas vien teigiamų emocijų. Su pirmąja dukryte perėjau visus etapus: baimę, kad pieno neužtenka, jos nemokėjimą teisingai žįsti, kraujavimus, skausmus ir t.t. Tikriausiai, kiekviena, natūralų maitinimą pasirinkusi mama, bent vieną ar kelias iš šių bėdų taip pat patiria. Antrosios dukrytės gimimas į mano gyvenimą visomis prasmėmis atnešė daugiau ramybės, nes šį kartą esu labiau savimi pasitikinti, turiu gerokai didesnį žinių bagažą, o ir kantrybės gerokai daugiau. Taigi ir maitinimas krūtine nebeatrodo iššūkis ir jį lydi tik teigiamos emocijos. Būtent dėl to su jumis šiandien pasidalinsiu keliomis taisyklėmis, kurių laikausi, kad mano pienas kūdikiui būtų kuo visavertiškesnis, pati jausčiausi energingai ir sumažinčiau vaiko pilvo pūtimo tikimybę.

  1. Pasikeitusi mityba. Tikriausiai, jau ne viename mūsų įraše skaitėte, kad dar iki dukrytės gimimo atsisakiau turinčių glitimo ir pieno produktų. Kai pagimdžiau, iš raciono išbraukiau ir daugelį kitų produktų: ankštines daržoves, kai kurias uogas ir daugelį vaisių, agurkus, pomidorus, avižas, saldumynus, gazuotus gėrimus, riešutus ir t.t. Dabar, kai prabėgo 7 savaitės, pamažu vis daugiau šių produktų įvedu į savo mitybą ir stebiu mažylės organizmo reakcijas. Tiesa, daugelis šeimos gydytojų pasakytų, kad mamos mityba ir vaiko pilvo putimas neturi ryšio, tačiau… Aš nusprendžiau šį kartą nerizikuoti ir pasistengti, kad pirmosios dienos mano dukrytei būtų kuo lengvesnės. Be to – tai buvo puiki proga atrasti daug naujų produktų, pavyzdžiui: kukurūzų, ryžių miltus, beglitiminius mišinius duonai, mielių dribsnius, augalinius pieno gėrimus ir t.t.
  2. Vanduo. Jei laikėtės teisingų mitybos patarimų nėštumo metu, tuomet jums nebus sudėtinga ir žindymo laikotarpiu išgerti pakankamą vandens kiekį. Aš pastebėjau, kad maitinimas tikrai atima jėgų (per parą taip moteris sudegina papildomai maždaug 500 kal), ir po jo visada būnu ištroškusi, tad labai lengvai vienu mauku išgeriu didelį stiklinę vandens. Net naktį prie lovos pasistatau ąsoti su vandeniu, nes jo vis norisi ir norisi.dsc09527
  3. Specialios arbatos. Apie tai, kad vienos žolelės skatina laktaciją, o kitos, atvirkščiai, ją gali prislopinti, žinojo dar mūsų mamos. Todėl šiuo laikotarpiu atsisakiau mėtų, o savo kasdieninį racioną papildžiau „Livinn – sveiki produktai“ parduotuvėje atrasta „Lebensbaum“ biodinamine arbata. Kuo ji ypatinga ir kodėl rekomenduojama žindančioms moterims? Jos sudėtyje yra žolelių, kurios mažina pilvo pūtimą (pankoliai ir kmynai). dsc09532Taip pat ji turi atpalaiduojančių savybių. man šios firmos arbata patiko dėl savo natūralumo. Jos sudėtyje nėra jokių kvapiųjų medžiagų, sintetinių dažiklių ar cukraus. Aš per dieną išgeriu apie 3 puodelius šios arbatos (tikiu, kad vaistažolės turi poveikį tik tada, kai yra sistemingai vartojamos).
  4. Specialios sultys. Vienintelės sultys žindančioms moterims, kurias aš radau ir žinau – tai „Rabenhorst“ firmos (esame bandžiusios ir šios firmos sultis, skirtas stiprinti imunitetui), jų galima įsigyti „Livinn – sveiki produktai parduotuvėse ar internetinėje svetainėje. Jos yra su geležimi (jo poreikis po gimdymo ypač padidėja), cinku, jodu, vitaminais C ir B12, tad yra naudingos mamos gerai savijautai palaikyti bei kokybiško pienuko gamybai užtikrinti. Taip pat sudėtyje yra anyžių, pankolių, kmynų, o jie, kaip ir minėjau, padeda kovoti su vaikučio pilvo pūtimo bėdomis. Šios sultys yra labai natūralios, išspaustos iš šviežių vaisių ir daržovių, jose nėra pridėtinio cukraus ar saldiklių, konservantų, sintetinių dažiklių.dsc09592

Kadangi šių sulčių rekomenduojama per parą išgerti maždaug 200 ml, tad vieno buteliuko man užtenka dviem dienom. Būtinai noriu paminėti ir tai, kad jos labai labai skanios, gaivios, tad man, dsc09597atsisakiusiai saldumynų, tai tikrų tikriausias desertas! Šiuo metu šioms ir kitoms „Rabenhorst“ firmos sultims taikoma 20 procentų nuolaida, tad raginu visas nėštukes ir maitinančias mamytes jas išbandyti.

  1. Nedideli valgymo tarpai. Taip pat tiek nėštumo, tiek kūdikio maitinimo metu laikausi šventos taisyklės – valgau nedidelėmis porcijomis, tačiau gana dažnai (kas 2 –3 valandas). Manau, kad tai padeda užtikrinti normalią pieno gamybą ir palaiko gerą mamytės sveikatą bei nuotaiką. Aišku, sėkmingam žindymui ir gerai pieno gamybai įtakos turi ir labai daug kitų faktorių, tačiau tai jau ne mamos mitybos tema.

 

Svarbiausiomis savo gyvenimo akimirkomis su jumis besidalinančios,

Lieknos Bitės