Ar kada susimąstėte, kodėl vaistinėje ieškant geros apsaugos nuo uodų, jūsų atidžiai paklausiama, ar ją naudos tik suaugę, ar ir vaikai bei kokio jie amžiaus? Ar kada pagalvojote, kodėl naudojant šias priemones reikia būti atidiems?

Viena dažniausių repelentų aktyvių medžiagų – DEET, tam tikros rūšies pesticidas. Jau vien šis faktas mane atbaido nuo jo naudojimo, tačiau galime pasidomėti plačiau.

Pasirodo, renkantis repelentą, būtina atkreipti dėmesį į jo koncentraciją. Nors didesnės koncentracijos gaminys ir veikia efektyviau, tačiau ir poveikis žmogaus sveikatai reikšmingesnis. Tam tikros didelės koncentracijos net yra uždraustos, bet nevisada to paisoma. Verta žinoti tai, kad pasipurškus šių parškalų, dalis DEET absorbuojama į odą, o mažesnė dalis net ir į žmogaus kraujotaką ir gali sukelti įvairių reiškinių paveikdamas centrinę nervų sistemą.

Nors tam tikrų koncentracijų DEET preparatus  leidžiama naudoti vaikams, tačiau reikia žinoti, kad jų negalima purkšti dažnai, tik tam tikrą kartų skaičių per dieną, priklausomai nuo vaiko amžiaus.

Tačiau mes, Bitės, stengiamės savo buityje naudoti kuo mažiau medžiagų, kurios nėra palankios mūsų sveikatai, tad ir saugodamos savo šeimas nuo vabzdžių, o ypač vaikus, renkamės kuo natūralesnes priemones.

Pavyzdžiui, nuo uodų puikiai gina ir natūralios gamtinės medžiagos, tokios kaip palergonijų eterinis aliejus ar Amazonės augalo Carapa Guaianensis sėklų aliejus. Daugelis mūsų pripažins, kad naudoti eterinius aliejus tiesiog patingime, nes paprastai juos reikalinga skiesti, dozuoti, o tai ne visada patogu. Tad mes linkusios rinktis jau pagamintus, bet palankius mūsų sveikatai produktus.

Na, pavyzdžiui, visai nesenai įsigijome mūsų pamėgtos linijos Baby Anthyllis losjoną nuo uodų vaikams. Losjonas labai švelnus, gerai įsigeria, netepa ir neriebalina rūbų, o jo sudėtis puiki, tinkanti ir veganams. Jo sudėtyje nėra jokių cheminių repelentų, tik aukščiau paminėti natūralūs aliejai. Beje, šios medžiagos apsaugo ne tik nuo uodų, bet, pavyzdžiui, pelargonijų eterinis aliejus dar ir dezinfekuoja odą, apsaugo nuo uždegimo ir grybelių, o Carapa Guaianensis sėklų aliejus yra įdomus net mokslininkams, dėl savo savo antiparazitinio, antibakterinio ir net antivėžinio veikimo, o taip pat uodus atbaidančių savybių. Todėl mūsų pasirinktas losjonas ne tik saugo nuo odų, bet ir ramina, drėkina, saugo, o taip pat yra tinkamas naudoti ir po vabzdžių įgėlimo. Kadangi losjonas yra natūralus, rekomenduojame tepti kelis kartus per dieną. Beje, mėgstame ne tik vaikus ištepti vakarojant lauke, bet ir pačios pasilepinti. Jį įsigyti galite ČIA.

Vasara mus lepina ne tik savo malonumais, bet ir skaudžiais vabzdžių įgėlimais, bet juk visada galima rasti ir natūralią išeitį.