Išsiilgę vasaros, vos įkaitus pirmosioms dienoms, visi  išsikraustėme į lauką. Mėgaujamės saulės voniomis, vaikai valandomis sukišę kojas į šylantį smėlį stato pilis ir pyragus smėlio dėžėje. Tačiau yra dalykų, kurių nevalia pamiršti. Ši, tokia maloni ir šildanti, saulė gali būti ne tik naudinga (juk visi norime papildyti vitamino D atsargas), bet ir labai žalinga. Tad norėdami save ir savo mylimiausius apsaugoti, net ir pavasarį turime naudoti saulės kremą. Štai keli faktai, ką apie tai turėtumėte žinoti.

  1. Taip, jums tikrai reikalingas SPF 30 arba didesnis. SPF 30 blokuoja 97 procentus UV spindulių, o SPF 50 dar daugiau, tuo tarpu silpnesnė SPF apsauga praleidžia ir atitinkamai daugiau mums kenksmingų spindulių. Vaikams ir kūdikiams neabejodami rinkimės stipriausią apsaugą. O sau, jei norite įdegti, galite naudoti ir SPF 20. Tiesiog nepamirškite, kad kremas būtinas net tada, kai labai svajojate apie rudą įdegį.
  2. Ieškokite plataus spektro apsaugos. Ne visi kremai nuo saulės veikia vienodai, tad įsitikinkite, kad jūsiškis apsaugo odą ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių.
  3. Net tamsesnio tono odai reikalinga apsauga. Tyrimai rodo, kad tamsesnis odos tonas neapsaugo nuo odos nudegimo, senėjimo ar vėžio, tad tai nėra priežastis nenaudoti papildomos apsaugos.edf
  4. Po dviejų valandų lauke būtina pakartotinai tepti kremą. Tad jei jūsų mažylis keliauja į darželį, nepakaks jo patepti namie, losjono nuo saulės įdėkite ir į jo darželio krepšelį bei paprašykite auklėtojos, kad pateptų jūsų vaiką prieš keliaujant į lauką.
  5. Jaunesnių nei 6 mėnesių kūdikių nelaikykite tiesioginėje saulėje. Tuo tarpu vyresniems kūdikiams naudokite SPF 50 ir leiskite tik saikingai pasimėgauti saulute. Geriausia lauke laiką  leisti ryte ir po pietų, nes nuo 11 iki 15 val. saulė itin pavojinga.
  6. Būkite reiklūs kremo nuo saulės sudėčiai. Kartas nuo karto vis pasigirsta kalbų, kad naudoti kremus nuo saulės žalinga. Tačiau nebūkite suklaidinti – kai kurių ingredientų tikrai turėtumėte vengti, tačiau jūsų oda turi būti apsaugota! Nepirkite kremo, kurio sudėtyje yra oxybenzoino, kuris gali sukelti stiprias alergines reakcijas, retinylpalmitato, kuris gali sukelti odos vėžį ar odos pažeidimus. Vietoj šių ekspertai rekomenduoja naudoti kremus, kurių aktyvioji medžiaga yra cinko oksidas arba titano dioksidas.

Klausiate ką naudoja Bitės? Mes nuo pat pavasario pradžios naudojame Anthyllis saulės kremus. Vaikams pasirinkome kremą su SPF 50 , o sau išsirinkome SPF 30. Abu kremai apsaugo tiek nuo UVA, tiek nuo UVB spindulių, o veikliosios medžiagos yra nekenksmingos sveikatai (cinko oksidas ir titano dioksidas). Kremo sudėtyje nėra parabenų, dažiklių, konservantų, todėl juos be baimės naudojame net savo mažiausiems. Beje, mūsų patirtis rodo, kad kremą tinkantį ir kūdikiams rasti ne taip ir lengva, dauguma jų skirti vyresniems vaikams. Beje, Anthyllis saulės kremai yra praturtinti argano, kokosų aliejais, linų sėmenų, migdolų aliejais, todėl ne tik apsaugo, bet ir drėkina odą, o vyresnę odą saugo nuo senėjimo.Mūsų išbandytų kremų nuo saulės žvalgykitės www.ecostyle.lt parduotuvėje, kuri mums, mamoms, yra tikras atradimas – čia juk tiek daug puikios sudėties, žmogaus sveikatai palankesnių kosmetikos priemonių.