OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jei domitės natūralios medicinos naujienomis, tikriausiai žinote, kad arbatmedis labai vertinamas dėl savo antiseptinių savybių. Jis gaunamas iš Australijoje randamo augalo ir kai kuriose tautose naudojamas jau tūkstančius metų, tačiau paskutiniuoju laiku atlikta nemažai patikimų mokslinių tyrimų, kurie patvirtina jo antivirusinį, antibakterinį ir antigrybelinį poveikį. Tiesa pasakius, tai aukso vertės daiktas kiekvienuose namuose, o ypač tuose, kur gyvena vaikai.

Taigi, šiandien jums pristatome 10 būdų, kur galima panaudoti arbatmedžio aliejų. Esame tikros, nors vienas ar keli jų jums tikrai bus dar nežinomi.

 1. Švelnus prausiklis nuo spuogų. Sumaišykite 5 lašus arbatmedžio aliejaus su 2 v. š. medaus. Užtepkite šį prausiklį ant veido, palikite 1 minutę ir nuskalaukite. Nei laiko, nei pastangų nekainuojanti grožio procedūra.
 2. Galvos ir plaukų priežiūros priemonės. Ištirta, kad arbatmedis ramina išsausėjusią, pleiskanojančią odą ir gali net padėti nuo utėlių. Įmaišykite kelis lašelius jo į naudojamą šampūną prieš plaunant galvą, ar sumaišykite su kokoso aliejumi, ir šį mišinį panaudokite kaip plaukų kaukę.
 3. Dėl savo antimikrobinio poveikio, jis gali būti puikiai panaudojamas ir buityje. Kad pasigamintumėte natūralų virtuvės valiklį, sumaišykite šiek tiek vandens su actu, citrinos sultimis, keliais lašais arbatmedžio aliejaus ir šiuo valikliu sudrėkinkite prieš naudojimą namų valymo kempinę. Po valymo, paviršius, naudojamus maistui, nuskalaukite vandeniu.
  4. Arbatmedžio aliejus gali gelbėti kovojant su egzema ar psoriaze. Sumaišykite 1 v. š. kokoso aliejaus, 5 lašus arbatmedžio ir 5 lašus levandų aliejaus, naudokite kaip kūno kremą ar prausiklį. Prieš naudojant būtina atlikti jautrumo testą, aplikuojant ant labai nedidelio ploto ir stebint galimą reakciją, tačiau tyrimai rodo, kad tik labai mažam procentui žmonių jos gali pasireikšti.
  5. Arbatmedį galima naudoti ir nagų grybeliui gydyti. Tereikia švariu medvilniniu tamponėliu jo patepti ant pažeistos vietos.
  6. Arbatmedis padeda kovojant su namų pelėsiu, tad jei turite šią bėdą, garinkite kelis aliejaus lašelius įlašintus į vandenį specialioje aromaterapinėje lempoje, taip pat galite purškikliu užpurkšti ant dušo užuolaidų, į skalbimo mašiną, indaplovę ar kitur, kur pastebite pelėsį.
  7. Blogam batų kvapui naikinti, arbatmedžio aliejų sumaišę su citrinų eteriniu aliejumi tiesiog įlašinkite į sportinius batelius ar kitą avalynę.
  8. Gydant nedidelius įpjovimus, pirmiausia juos gerai nuvalykite, panaudokite vandenilio peroksidą likusiems nešvarumams pašalinti, o tada patepkite arbatmedžio bei levandų aliejaus mišiniu ir užklijuokite pleistru.
  9. Slogos prevencijai 10 lašelių arbatmedžio aliejaus sumaišykite su 50 ml nerafinuoto aliejaus ir tepkite nosies landas kas dvi valandas vos atsiradus pirmiesiems slogos požymiams. Taip pat šiuo aliejumi įtrinkite ir pėdas.
  10. Lūpų pūslelinei gydyti šio aliejaus tepkite ant pažeistų vietų vos atsiradus pirmiesiems simptomams.OLYMPUS DIGITAL CAMERANorėdami sulaukti pageidaujamo efekto, naudokite tik 100 proc. tyrą arbatmedžio aliejų. Tikrinkite, ar ant pakuotės užrašytas teisingas lotyniškas vardas Melaleuca alternifolia, dar geriau, kad tai būtų ekologiškas produktas, be cheminių priedų, užpildų ar skiediklių. Mes tokį aliejų radome internetinėje parduotuvėje www.samoningosmamos.lt. „Sąmoningos mamos“ rūpinasi, kad visa šeima lengvai, natūraliai ir be vaistų išvengtų ligų.

Daugiau apie mokslines išvadas, gautas tiriant šį aliejų, galite paskaityti ČIA