Ar yra tekę pajusti, kad gyvenimas taip lekia, kad net nespėjate suvokti, kaip ūgteli jūsų vaikas ar tiesiog, prabėga vasara? Man taip būna nuolat! Vairuodama galvoju apie sunkumus, laukiančius darbe, būdama darbe – apie malonų laiką, kai vakare sutiksiu vaikus, o vakare – apie vienintelę ramią akimirką per visą dieną, kai vaikai nukeliaus miegoti. Štai kodėl perskaičiusi „Sofoklio“ leidyklos išleistą knygą „Sąmoningumo ugdymas MINDFULNESS“ nusijuokiau, kad tai tikrų tikriausia knyga, skirta mamoms.

Na gerai, ne tik mamoms, nes tą jausmą, kai dar tik įpusėjus atostogoms, jau nervinamės dėl laukiančios darbo savaitės, žinome kiekvienas. Apie tai ir kalba autorius, išsamiai pristatydamas „Mindfulness“ metodą. Man labai imponuoja tai, kad knyga parašyta ne šiaip kokio „nušvitusio“ žmogelio, kuris skelbia, kad dabar tai jau išspręs visas jūsų bėdas, bet diplomuoto psichologo, šio metodo tyrinėjimams ir praktikai paskyrusio ilgus savo darbo ir asmeninio gyvenimo metus. Negana to, jis nežada, kad nuo šiol jūsų gyvenimas taps lengvas, bet padeda rasti sprendimus, kaip jūsų problemas padaryti lengviau pakeliamas, o kasdienybę džiaugsmingesnę, kaip be didelio streso ištverti ir pakilimus, ir nuosmukius.

Tikrai galite būti ramūs, knyga neperša jokių religinių įsitikinimų ir, apskritai, yra priimtina standartiniam šiuolaikinį gyvenimą propaguojančiam žmogui. Ji nevers jūsų atsisakyti komfortą teikiančių dalykų ir nesiūlys mesti nerimą keliančio darbo, knygoje aptariamos praktikos tiesiog leis jums gyviau išgyventi kiekvieną minutę, stebint kokie sumanūs jūsų vaikai, kokia žalia žolė auga jūsų kieme ar kokia graži ir skirtinga yra lietuviška vasara. Dar daugiau, galėsite pastebėti ne tik grožį, bet ir savo baimes, nuo kurių nebėgant, o jas prisijaukinant, darosi žymiai lengviau gyventi.

Vienas geriausių dalykų yra tai, kad daugumą pratimų galėsite išbandyti tam net neskiriant papildomo laiko, nes jiems ypatingai tiks kasdienė namų ruoša: indų plovimas, namų tvarkymas (štai kodėl man tai taip asocijuojasi su namų šeimininkėmis), o intensyviai dirbantiems – vairavimas, prausimasis po dušu ir tt.

Jei jums atrodo, kad jūsų gyvenimas toli gražu nėra lengvas, jums taip pat patiks ir antroji knyga „Sąmoningas kelias į užuojautą sau“. Nors daugeliui sunku iš pirmo žvilgsnio suprasti knygos pavadinimą, tačiau tie, kuriems jį labiausiai skirta (perfekcionistams, didžiausiems savikritikams ir kitaip save barantiems ar skriaudžiantiems), tikrai jį pajus ir „prisijaukins“. Knyga moko, kaip būti geram sau, susitaikyti su savo ydomis ir priimti save be kritikos, perskaitę ją sužinosite, kaip svarbu įvardyti tai, ką jaučiate, išlaisvinti kūną nuo įtampos (akivaizdu, kad patirdami stresą, kenčiame nuo nugaros, pečių juostos skausmų, skrandžio veiklos sutrikimų, migrenos ir dar daugelio kitų simptomų).

Man, kaip tikslios profesijos žmogui, patiko, kad ir ši knyga nestokoja mokslinių faktų, kaip kad vienas pateikiamas tyrimas, atskleidęs laimės formulę. Pasirodo, kad mūsų laimę 50 proc. įtakoja mūsų genai, 10 proc. mus supančios aplinkybės (darbas, algos dydis, sveikata ir t.t.) ir net 40 proc. tai, ką patys darome dėl savo laimės (ar sportuojame, skiriame laiko draugams, poilsiui, ar užsiimame streso valdymu, ieškome būdų atsipalaiduoti). Šis tyrimas geriausias įrodymas, kad mes patys esame atsakingi už savo gyvenimo kokybę, o ją pagerinti galite ir pasinaudodami pratimais, aprašomais knygoje.

Linkime ir jums nepraleisti pro šalį nei vienos laimės akimirkos,

Lieknos Bitės