Atidžiausi Lieknų Bičių skaitytojai jau pažįsta Liną, su kuria Kalėdiniu laikotarpiu kalbėjome apie dėkingumą. Ši jauna moteris didelę savo gyvenimo dalį paskyrė laimės, dėkingumo ir sėkmės paieškoms, tad dabar šiomis žiniomis noriai dalinasi ir su kitais, dar tik pradėjusiais savo sėkmės kelio paieškas. Jei ir jūs šiems metams užsibrėžėte nepaprastų tikslų, kviečiame suklusti, mat tęsiame pokalbius su Lina ir kalbamės apie SĖKMĘ.

– Sakykite, kas Jūsų manymu yra sėkmė? Galbūt, tai gerai susiklostę įvykiai, ar tiesiog teigiamas mūsų požiūris į juos?

– Man sėkmė – daryti tai, ką nori, kada nori ir su kuo nori. Aš labai didžiavausi savimi, kuomet išėjau iš samdomo darbo, nors tam ruošiausi 1,5 metų. Tai buvo mano tikslas ir svajonė nuo 18 metų. Po 10 metų išsipildė. Tačiau ar šį apibrėžimą galima taikyti visiems? Nedrįsčiau to teigti. Vienam sėkmę gali reikšti kompanijos direktoriaus postas gerai vertinamoje kompanijoje, o dar kitam – apkeliautas pasaulis.Labai rekomenduoju patiems susikurti „sėkmės“ apibrėžimą ir jam pritaikyti savus vertinimus, o ne visuomenės primestus, nes tai jau nebe jūsų, o kitų suformuluota nuomonė.

– O Jums pačiai, ar lengva jaustis/būti sėkmingai? Ar manote, kad būti sėkmingam žmogui yra būtina?

– Man, mano pačios susikurta sėkmė, yra svarbu. Kitu atveju nebūčiau svajojusi apie tai, ką dabar turiu, kur ir su kuo gyvenimu. Ar jaustis sėkmingai yra lengva? Manau, kad ir taip, ir ne. Kai pati sau vadovauju, o ne kitas žmogus – tuomet suprantu, kad man pasisekė ir aš myliu tai, ką darau. Tačiau kai dirbi ilgiau, nei 8–17 val. rėžimu, tuomet lengvumo nebejauti, tik galvoji, kaip viską suspėti padaryti, nes kiekviena diena pateikia staigmenų ir papildomų darbų, o dar yra šeima ir draugai, kuriems privalu skirti laiko. Štai čia prasideda asmens augimas ir savęs pažinimas. Galiausiai, viskas priklauso nuo požiūrio. Todėl būti sėkmingu žmogumi nebūtina, tai asmeninis pasirinkimas.

– Atskleiskite, ar turite savų metodų, kaip pagauti savo laimės paukštę?

– Aš tai vadinu aukšto torto kepimu. Mano torto pagrindas – dėkingumas, nes be jo nebūsi nei laimingas, nei turtingas ar sėkmingas.  Antras sluoksnis – svajonės, tikslai ir jų kasdienis peržiūrėjimas/perrašymas. O kaip tikslus pasiekti? Reikia atkakliai dirbti ir planuoti, todėl trečias ir labai tvirtas sluoksnis – darbas. Ketvirtas – vizualizacija, t.y., jausti ir matyti tai, apie ką svajoji, kokiu žmogumi nori būti. Labai dažnai siūlau žmonėms pasidaryti svajonių lentą bei parašyti laišką sau po 3 metų esamuoju laiku, nes taip mums geriau matyti šviesą tunelio gale. Penktas sluoksnis – mažų pergalių šventimas bei įvertinimas išmoktų pamokų. Galiausiai – pažintys, nes tave geriausiai apibūdina ne tai, kas esi, o tai, ką pažįsti. Be to, jeigu turi idėją ir pažįsti reikiamus žmones– 50% idėjos jau įgyvendinta. O glaistas tarp sluoksnių – nuoširdumas ir besąlygiška meilė tiek sau, tiek kitiems.OLYMPUS DIGITAL CAMERA– Ką patartumėte žmonėms, kuriems atrodo, kad sėkmė vis nuo jų nusisuka? – Vienintelis patarimas – būti atviriems ir sąžiningiems su savimi, nes kaip elgiesi su savimi, taip elgiesi ir su kitais. Jeigu esi nesąžiningas – yla labai greitai išlys iš maišo, o tuomet sulauksi pasekmių. Prisiminkime Niutono dėsnį – yra veiksmas ir yra atoveiksmis, todėl labai gerai pagalvokite prieš ką nors darant ir sėkmė nenusisuks.

– O kaip elgtis tiems, kurie kaip tik jaučiasi radę savąjį „aukso puodą“? Galbūt geriau apie tai niekam nepasakoti, kad sėkmė nuo jų nenusisuktų?

–Aš vadovaujuosi posakiu: „Tam, kuriam daug duota, iš jo daug ir reikalaujama.“ Todėl, jeigu manai, kad tau pasisekė, nelaikyk užantyje savo sėkmės, eik ir dalink ją, tačiau ne iš aukšto žiūrėdamas, o nuoširdžiai linkėdamas kitam sėkmės. Dalinkis savais metodais, kaip sėkmę pasiekei, kokią knygą perskaitei, su kuo susipažinai ar kokį patarimą gavai. Nereikia viso to slėpti, nes žmonės pasiima tik tai, kas jiems reikalinga. Dėl šios priežasties, turtingiausi pasaulio žmonės mentoriauja ar užsiima filantropyste. Pati darau ir labai rekomenduoju visiems – skirti 5% savo pajamų  kitiems, tai gali būti labdara (tačiau įsitikinkite, kur iš tikrųjų pinigai keliauja) ar tiesiog vaiko, kuris neturi galimybių, nusivedimas į teatrą. Tai maži darbai, kurie atneša didelių pokyčių.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gal galite papasakoti apie savo neseniai išleistą Sėkmės Žurnalą? Kuo jis ypatingas, kokių tikslų padeda pasiekti, kokiems žmonėms skirtas?

– Mus idėjos aplanko dėl kelių priežasčių ir viena iš jų – nes esame pasiruošę jas įgyvendinti. 2015 m. spalio mėn. lemtingąjį vakarą idėja aplankė ir mane. Tą vakarą sukūriau Dėkingumo Žurnalą. Po metų, 2016 m. spalio mėn. gimė Sėkmės Žurnalo idėja. Nuoširdžiai juokiuosi, nes manau, jog jis gimė iš pagarbos vyrams, nes moterims suteikė daug laimės Dėkingumo Žurnalas, todėl atėjo laikas atiduoti duoklę ir jiems. Tačiau Sėkmės Žurnalas nesirenka pagal lytį, jis ateina į pagalbą visiems, norintiems pasiekti išsikeltus tikslus, kurie dažnai atrodo nepasiekiami.

Kaip ir minėjau, ilgus metus dirbau, kad pasiekčiau savo sėkmę, išbandžiau moksliškai pagrįstus pratimus, kurie yra paprasti iš pirmo žvilgsnio, tačiau nepaprastai veiksmingi asmeniniame lygmenyje, todėl nusprendžiau jais pasidalinti su visais. Į Sėkmės Žurnalą sudėjau viską, kas man padėjo pasiekti tikslus per 6 mėnesius planavimo ir, žinoma, daug darbo.

Ši knyga tuo ir ypatinga,  jog ji keičia požiūrį į tikslų siekimą, kuria sėkmingo žmogaus įpročius, padeda efektyviai planuoti darbus, suteikia galimybę pastebėti mažas pergales, padeda tapti produktyvesniu, leidžia įvertinti išmoktas pamokas, suteikia galimybę plėsti pažinčių ratą, teikia pasitikėjimo savimi, sukuria pozityvią aplinką, padeda svajoti ir save mylėti, svarbiausia – tarp gausos darbų dėmesio sulaukia ir dėkingumas.

Dėkojame Linai už pasidalintą patirtį, o jei norite daugiau sužinoti apie Sėkmės Žurnalą, tai galite padaryti čia.