akiniai78Nors mano regėjimas nėra labai blogas, tačiau akinius jau kokius dešimt metų visada užsidedu vairuodama, dirbdama kompiuteriu ir skaitydama. Pirmu atveju – dėl geresnio matymo, kitais dviem – dėl akių komforto. Jei ir jūs kasdien didžiąją dalį laiko skaitote ar dirbate prie išmaniųjų prietaisų, sutiksite, kad akys parausta, jas peršti, atsiranda nemalonus sausumo jausmas. Taigi, akiniai – mano nepamainomas aksesuaras, su kuriuo nesiskiriu nuo ryto iki vakaro.

akiniai5

Nieko keista, kad tiek daug naudojami akiniai anksčiau ar vėliau pabosta. Tiesa, esu išbandžiusi ir akių lęšius, tačiau, pasirodo, priklausau nedideliam procentui žmonių, kurių akys tiesiog per jautrios, kad jie lęšius patys galėtų išsiimti ir įsidėti. Grįžtant prie akinių, juos mėgstu keisti kas dveji–treji metai. Dažniausiai tokį sprendimą priimtu ir dėl to, kad jie tampa morališkai nebepatrauklūs bei elementariai „susidėvi“: kojelės išsilanksto, pasitrina korpusas, stikliukai idealiai nebenusivalo. Visai neseniai su tikslu atsinaujinti užsukau į „Optiko Pasaulį“.

akiniai2

Šio tinklo optikoje lankausi jau ne pirmą kartą. Vienas iš salonų yra visai netoli mano namų, tad ten užeidavau su prašymais pavaržyti akinių kojeles. Pernai vasarą „Optikos Pasaulyje“ akinius rinkosi mano mama, tuomet atkreipiau dėmesį, kad ten dirba labai paslaugios konsultantės ir patarimų bei rekomendacijų negailinti gydytoja-oftalmologė. Rinktis akinių keliavau su savo pusantrų metų dukra, kuri vežimėlyje smagiai dairėsi visą vizitą. Džiaugiuosi, kai tokiose ir panašiose vietose su vaiku jaučiuosi jaukiai ir patogiai.

Nors akių nesitikrinau kelerius metus, tačiau gydytoja greitai pranešė, kad viskas taip pat, regėjimas nepablogėjo.

Akinius išsirinkau gana greitai, nes tiksliai žinojau, ko noriu. Man buvo svarbu, kad dalis rėmelio ir kojelės būtų iš elegantiško, plono metalo (tiesa, pamenu, kaip kažkada mano močiutė turėjo tokius akinius, oi tos mados – keliauja, sukasi ratu). Pastorinimą rinkausi ties smilkiniais ir nosies dalyje, kad pabrėžtų akių kontūrą ir jas taip išryškintų.  „Desiree“ firmos rėmeliai, kuriuos išsirinkau, buvo bene pirmieji, mano pastebėti. Kažkaip iškart lipo ir patiko. Tą patvirtino ir akinius man padėjusios rinktis optikos darbuotojos.

akinia8

Dalį laiko skyrėme ir stiklų parinkimui. Man labai patiko, kad šios optikos gydytoja smulkiai ir išsamiai man papasakojo apie visus pagerinimus, rekomendavo rinktis akinius su „mėlynuoju filtru“, kuris saugo nuo UV spindulių bei žalingos mėlynai-violetinės spalvos spinduliuotės (ją gauname tiek iš saulės, tiek iš įvairių išmaniųjų prietaisų ekranų). Taip pat pasirinkau tokius lęšius, kurie būtų atsparesni braižymams, dulkėms ir pan.

akiniai1

Prieš „išleisdama“ mane iš optikos, konsultantė dar pamokė kelių gudrybių. Ji patarė akinius, kai jie nėra ant mano veido, laikyti tik specialiai tam skirtame dėkle. Pamokė, kad kiekvieną rytą, kaip mes prausiamės, taip turime „išmaudyti“ ir akinius. Kitaip tariant, nuplauti juos su šiltu vandeniu ir muilu. Dar gavau pastabas, kad akinius reikia nusiimti tik abiem rankomis, o ne „plėšti“ viena, nes taip ir išsilanksto kojeles (jų patiems geriau nereguliuoti, o užsukti į savo optiką ir leisti tai padaryti profesionalams).

Mane sudomino ir akiniai nuo saulės. Jų pasirinkimas čia tikrai didelis. Keletą jų jau nusižiūrėjau ir planuoju įsigyti (šiuo metu taikoma labai daug akcijų). Net mano mažylė, pamačiusi ryškiaspalvius vaikiškus akinukus nuo saulės, puolė dėtis ir matuotis. Sutarėme, kad dabar jai jų nereikia, bet ankstyvą pavasarį čia užsuksime ir būtinai kažką išsirinksime.

Linkiu jaustis ir atrodyti gerai, sveikai bei savimi pasitikinčiai,

Bitė Gabrielė

akiniai89

P.S. knygų mylėtojai mane supras, koks džiaugsmas aplanko, kai akis saugo ir puošia nauji akiniai. Norisi jų nenusiimti ir skaityti, skaityti, skaityti…