Tikriausiai, jau ne kartą jums pasakojome, kad abi turime sausėti linkusią odą (vieną mūsų netgi kamuoja atopinis dermatitas), tad kosmetiką renkamės itin atidžiai. Žiema – šiuo klausimu bene problematiškiausias metas. Paspaudus šaltukui, lauke oras tampa itin sausas, o namuose turint rekuperacinę sistemą, kuri išties puiki dėl nuolat į patalpas atnešamo gryno oro, sausėja ir patalpų klimatas. Aišku, stengiamės naudoti drėkintuvus, tačiau ir į kosmetikos pasirinkimą negalime numoti ranka.

Šiandien jums papasakosime apie vieną prekinių ženklų, kuris dėl itin aukštos savo kokybės ir tinkamumo sausai odai, greitai tapo favoritu mūsų voniose. Tai „Avene“ kosmetiką, kurią pirmą kartą atradau, kai pirmagimei dukrai ieškojau apsauginio kremo nuo saulės. Tuomet vaistininkės vieningai rekomendavo šios firmos kremą. Jis, išties, buvo puikus ir mano dukrai tiko. Vienintelis dalykas, dėl ko norėčiau įspėti – nors kremukas įsigeria, tačiau lieka baltos spalvos sluoksnis. Artėjant šalčiams, nusprendžiau taip pat rinktis būtent „Avene“ kremuką nuo šalčio, kuris tiktų visai šeimai: ir mums, sausiaodžiams suaugusiems, ir mano 7 mėnesių bei 3 metų dukroms. Pirmiausia, noriu pagirti pakuotę – nedidelė, kompaktiška, telpanti į rankinę. Didelės talpos tokio tipo kremų ir nereikia, nes jo prireikia vos kelis mėnesius, o kitais metais juk norisi įsigyti naują.

Kremas nuo šalčio „Cold“ – sodrios konsistencijos ir yra specialiai sukurtas sausos bei labai sausos jautrios odos priežiūrai, todėl tinka net kūdikiams. Priminsiu (nors, tikiu, visos mamos tai puikiai žino) – vaikučius (ypač kūdikius), kaskart einant į lauką, tiesiog būtina ištepti kremu nuo šalčio. Jų oda daug plonesnė nei suaugusiųjų, tad gali užtekti 10 minučių vėjuotoje zonoje, kad veidas nušaltų, paraustų ir taptų skausmingas.

Kuo šis kremas ypatingas? Dėl maitinamųjų baltojo bičių vaško savybių ir raminamojo bei minkštinamojo „Avene“ terminio šaltinio vandens poveikio kremas atkuria odos hidrolipidinę plėvelę, labai gerai apsaugo nuo išorės dirgiklių. Jis lengvai įsigeria, suteikia malonų komforto ir geros savijautos pojūtį. Nesukelia alergijos ir neužkemša porų. Ilgesnių pasivaikščiojimų metu šiuo kremu pasitepu ir aš, tad pastebėjau, kad oda išlieka nesuskeldėjusi, neparaudusi, neperšti ir nesukelia kitų, nemalonių, pojūčių. Beje, šis kremas, kitaip nei skirtas apsaugai nuo saulės, nepalieka baltų žymių ant odos.

Kita priemonė, kuria taip pat naudojame visa šeima (išskyrus pačią mažiausią dukrytę) – „Avene“ veido ir kūno prausiklis „Trixera Nutri-Fluid“. Kuo šis prausiklis skiriasi nuo kitų? Pirma – jame nėra muilų, kurie yra pats didžiausias sausiaodžių priešas. Antra – jis švelniai valo odą ir apsaugo net ypač jautrią odą, o dėl biologiškai skaidžios sudėties tinkamas naudoti paakių odai. Šį prausiklį naudoju kasdieniam odos valymui ir galiu jį pagirti, kad jis nesukelia nemalonių „tempimo“, „traukimo“ pojūčių, ką dažnai jaučiu po vonios procedūrų su kitais prausikliais.

Dar viena priemonė, kuri tapo nepakeičiama mūsų rankinėse – tai nuo šalčio apsaugantis rankų kremas „Cold cream“. Mamoms rankos dažnai tampa viena jautriausių vietų, juk turint vaikų esame priverstos jas plauti nesuskaičiuojamą kiekį kartų: tai nuplauk vaikui obuolį, tai paruošk pietus, tai nuplauk nešvarų veiduką ar įtrink sunkiai išplaunamą dėmę ant vaikų rūbų – ir taip visą dieną. Šią žiemą pažadėjau sau, jog nevaikščiosiu lauke be pirštinių, kad rankų odos nepažeisti dar labiau, bet išpildyti šį tikslą sekasi sunkiai, juk dažnai tenka jas nusiimti norint užfiksuoti gražų vaikų kadrą išmaniuoju telefonu ar pataisyti vaikų rūbus, ko ne visada pavyksta pirštiniuotai. Šiai bėdai spręsti ir tinka mūsų naujai atrastas kremas. Jo ypatingas pliusas Cold formulė, kuri maitina išsausėjusią, suskirdusią odą ir apsaugo nuo šalčio. Man labiausiai patinka, kad jis yra atsparus vandeniui, tad net pasitepusi galiu atlikti įprastus buities darbus. Be to, jis yra pakankamai riebus, bet tuo pačiu ir greitai susigeriantis. Tikras išsigelbėjimas žiemos metu. Jei ieškosite, „Avene“ produkciją galite rasti daugelyje vaistinių.

Būti gražioms ir sveikoms linkinčios,

Lieknos Bitės