020-2
Juokas juokais, bet pavasaris tikrai turi kažką magiško. Gamta iš bjauriojo ančiuko kasdien virsta tikra gulbe. Tamsias spalvas, purvus ir balas keičia žaluma bei šviesa, o moterys nusimeta sunkius paltus ir pradeda demonstruoti savo grožį, žavesį bei dailumą. Tačiau atnaujinti spintą – neužtenka. Pavasarį mes norime pagražėti ir pasikeisti visapusiškai. O kokia kiekvienos damos vizitinė kortelė? Teisingai – jos plaukai!

Jau savo „plaukuosena“ (kitaip jos pastaruoju metu pavadinti nebuvo galima) jau seniai esu labai nepatenkinta. Plaukas pavargęs, išsausėjęs, galiukai – lyg šiaudai, o blizgesio nerasi net žiūrėdamas su padidinamuoju stiklu. Nusprendžiau, kad pavasaris – pats geriausias metas rimtiems pasikeitimams. Taigi, ir su jumis dalinuosi savo plaukų gelbėjimo planu, kurį vykdau jau beveik mėnesį. Kita Bitė, išgirdusi, kaip pradėjau puoselėti savo plaukus, ir pamačiusi rezultatą, kuris po mėnesio jau akivaizdus, suskubo imtis tų pačių veiksmų.

Geriau trumpiau, bet sveikiau! Pirmiausia suskubau į kirpyklą. Tik šį kartą ne tik dažiau plaukus, bet kirpėjai liepiau juos be menkiausio gailesčio nurėžti iki pečiu. Ji man pritarė. Menkas grožis iš ilgų plaukų, jei tai tik keli kabaliuojantys siūlai. Geriau trumpesnė, bet sveikų plaukų šukuosena.

Viso gero plaukų tiesinimui ir džiovinimui. Išsikėliau sau tikslą – daugiau taip planuosiu savo laiką, kad plaukų nereikėtų „deginti“ džiovintuvu. Dėl tiesinimo – stengsiuosi juo nepiktnaudžiauti ir tik retomis progomis pasidžiaugti tiesiais it styga plaukais. Juk elektrinės priemonės plaukų formavimui – vienas didžiausių plaukų priešų.

Sveika mityba ir vanduo. Tai, ką kišame į savo vidų, matosi mūsų išorėje. Dėl to ne tik turime galvoti, ką valgome (tai ypač aktualu dėl kūno formų, sveikos odos ir bendros organizmo savijautos), tačiau ir privalome kasdien išgerti bent kelis litrus vandens. Jei organizmui trūksta skysčių, nėra ko tikėtis, kad mūsų nagai, oda ar plaukai atrodys gražiai, sveikai ir žvilgės.

Sveikos, natūralios priemonės. Svarbiausia mano plano dalis – pakeisti plaukų priežiūros priemones į kuo natūralesnes. Pasak mano kirpėjos – geriausios tos, kuriose nėra silikonų, įvairių polietilenglikolio (PEG) junginių, veikiančių kaip minkštikliai, suteikiančių purumo, tačiau, išties, labai kenksmingų mūsų plaukų būklei ir sveikatai. Pasirinkau natūralų šampūną, kondicionierių ir aliejų plaukų galiukams.

Tačiau viena iš pagrindinių intensyvios priežiūros priemonių plaukams – tai giliai maitinančios kaukės. Pati neieškojau ir neeksperimentavau, o patarimo paklausiau savo sesers – didelės plaukų priežiūros priemonių ekspertės, jau keletą metų naudojančios tik natūralią kosmetiką. Ji rekomendavo lietuvių gamintojų parduotuvėlę www.manilla.lt, iš kurios jau kuris laikas perka plaukų kaukę labai smagiu pavadinimu „Banana Drama“.129Tai priemonė, kuri tiesiog buvo sukurta tokiems plaukams kaip mano (tikiu, ir daugelio kitų moterų) – drėgmę praradusiems ir pažeistiems, lėtai augantiems. Kaukė papildyta vertingiausiu plaukams aliejų mišiniu: simondsijų, argano bei avokadų. Šie aliejai atstato ir maitina plaukus, skatina jų augimą, apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio, suteikia žvilgesio. Intensyvų drėkinimą plaukams suteikia ekologiškos alavijų lapų sultys, atstatomąjį poveikį sukuria avižų proteinai, kokosų pienas ir kiti kruopščiai atrinkti bioaktyvūs ingredientai bei vitaminai. O kaukės sudėties perliukas – bananų pudra ir skystas šilkas, kurie stiprina, maitina plaukus, uždaro plauko žvynelį bei suteikia šilkinio švelnumo. Man asmeniškai bananų kvapas toks sodrus ir skanus, kad maudymosi procedūra tampa dar malonesne.069Tiesa, labai jaudinausi prieš išbandydama „Banan Drama“, nes netikėjau, kad iš natūralių ingredientų pagaminta kaukė gali turėti kažkokį poveikį. Maniau, kad ji neišsiplaus, plaukai po tokios procedūros bus lyg neplauti. Dabar drąsiai galiu pasakyti – tai kvaili nusistatymai. Plaukai po kaukės buvo švelnūs, lengvai iššukuojami, kai išdžiovinau – purūs, lengvi. Kadangi šią kaukę iš www.manilla.lt naudoju jau mėnesį, galiu patvirtinti – plaukas tapo tvirtesnis, sveikesnis. Manau, kad bananinė kaukė bus viena tų priemonių, kurios vienai pakuotei pasibaigus skubėsiu įsigyti kitą.

Jei ir jūs norite išbandyti natūralią, Lietuvoje pagamintą kosmetiką, jei ieškote priemonės, kuri atgaivintų jūsų plaukus po žiemos, užsukite į www.manilla.lt.