dsc04269Mums, kaip ir daugeliui kitų moterų, svarbiausias vasaros palydovas bei aksesuaras numeris vienas – akiniai nuo saulės. Paprastai naujo modelio akinukus įsigyjame kiekvieną pavasarį, nes tai modelis atsibosdavo, tai stiklai greitai susibraižydavo, tai lūždavo viena ar kita detalė. Šiais metais nusprendėme, kad gana eksperimentuoti, laikas išsirinkti patikimus, kokybiškus akinius nuo saulės.

Kadangi visai neseniai viena Bičių liko labai patenkinta „Fielmann“ optikų salotų aptarnavimu ir korekcinių akinukų kokybe, kuriuos įsigijo, todėl nusprendė ir vėl keliauti būtent čia. Nemeluosime, pasirinkti būtent šį saloną vilioja ir tai, kad akiniai juose patys pigiausi (jei kitur tokio pat modelio rasite pigiau – „Fielmann“ įsipareigoja parduoti už tą pačią kainą), o šiuo metu dargi galioja akcija – perki vienus, antri bus už pusę kainos. Taigi, tai puiki proga su drauge apsilankyti optikoje ir abiems išsirinkti akinius nuo saulės arba atsivesti mylimąjį, kad palepintų jus ir pats pasilepintų.

Kaip ir minėjome, šį kartą akinius rinkomės labai atsakingai, kad būtų ir stilingi, ir kokybiški. Juk esame mamos, todėl rizika juos greitai sugadinti dar didesnė (tos mažos rankytės tik ir taikos, ką pačiupti). Puikiosios „Fielmann“ konsultantės mūsų ir vėl nenuvylė. Jos tiek visko papasakojo ir davė tiek vertingų patarimų, kad nusprendėme, jog tiesiog privalome šia informacija pasidalinti ir su jumis.OLYMPUS DIGITAL CAMERA1 pamoka: SVEIKOS, OPTIKOS! ATE, ATE, TURGAU!

Geriausia akinius pirkti specializuotose parduotuvėse – šiose yra konsultantų, kurie padės išsirinkti būtent jums reikalingą gaminį. Nepirkite akinių iš gatvės prekeivių. Užrašas „made in Korea (China, Poland)“ – blogos kokybės ženklas. Atvirkščiai, po dienos, savaitės ar sezono greičiausiai iškris stiklas ar nulūš kojelė. Tyrimai rodo, kad beveik pusė tokios produkcijos neatitinka europietiškų standartų – praleidžia UV spindulius. O tai pavojinga, nes pridengtas tamsiu stiklu išsiplečia vyzdys ir jam tenka gerokai didesnė dozė kenksmingų spindulių. Taigi, geriau vieni, bet patikimi ir saugūs, o ne krūva menkaverčių akinių.

2 pamoka: TIK SU UV APSAUGA!

Ryški saulės šviesa dirgina akis. Labiausiai joms kenkia UV spinduliai. Ilgai būnant saulėje ir neapsaugant akių nuo tiesioginių ultravioletinių spindulių, gali atsirasti tiek nestiprių, tiek ūmių ir ilgalaikių akių tinklainės pažeidimų. Paklausite, ką daryti, kaip apsisaugoti? Juk netūnosime visa dieną namuose ar pavėsyje gyvenant sparčiu ritmu, kai per siestą, patį saulėkaitos piką, nėra galimybių kaip pietiečiams pasivartyti hamake ar kitoje pavėsingoje vietoje. Optikos konsultantų patarimas – pasirūpinkite tinkama apsauga, t.y., akiniais nuo saulės su UV filtru, nešiokite kepuraitę su snapeliu ar skrybėlę plačiais kraštais. Beje, niekada nežiūrėkite tiesiai į saulę.dsc035323 pamoka: LĘŠIŲ PASIRINKIMAS – IRGI SVARBUS

Parduotuvėse galima įsigyti akinių nuo saulės su įvairiausiais lęšiais: fotochrominiais, poliarizuotais, stikliniais ir plastikiniais. Svarbu pasirinkti jums tinkamiausius. Pirkdami kontaktinius lęšius, atkreipkite dėmesį, ar jie saugo nuo UV spindulių. Paprastai būna užklijuotas lipdukas su užrašu, tarkim, 400 nm (nanometrai, nurodantys UVA ir AVB spindulių bangos ilgį).

Plastikiniai (organiniai) lęšiai yra 50 proc. lengvesni už stiklinius (mineralinius), nedūžta, todėl ypač tinka vaikams, aktyviems, sportuojantiems žmonėms. Įbrėžimams ir karščiui atspariausi bei patvariausi pagaminti iš polikarbonato plastiko.Plastikiniai akiniai geriau sulaiko UV spindulius nei mineraliniai, priklausomai nuo lęšio klasės, gali apsaugoti nuo UV spindulių iki 100 proc.

Stikliniai (mineraliniai) lęšiai mažiau braižosi, atsparūs aukštai temperatūrai, tačiau nėra tokie saugūs, nes dūžta. Gali turėti iki 65 proc. apsaugą nuo UV spindulių.

Puiki apsauga nuo saulės ir UV spindulių – fotochrominiai akiniai. Šių akinių lęšių pranašumas tas, kad jie apsaugo ir nuo saulės akinimo, nes kuo šviesa ryškesnė, tuo labiau patamsėja (net iki 85 proc.), o pavėsyje, patalpoje šviesėja. Intensyviausiai tamsėjimo reakcija vyksta esant žemai oro temperatūrai, ypač žiemą, ir dideliam UV spindulių kiekiui (saulėtą, giedrą dieną). Žiemą jie gali patamsėti net 10–30 proc. daugiau nei vasarą. Be to, nereikia turėti dvejų akinių (korekcinių ir saulės akinių) – aktualu nešiojantiems su dioptrijomis. Fotochrominiai akiniai puikiai apsaugo nuo ultravioletinių spindulių, todėl rekomenduojami turintiems saulės šviesai jautrias akis.

Jeigu mėgstate žvejoti, poilsiauti ar dirbti prie vandens telkinių, esate vandens sporto ar slidinėjimo mėgėjai, tenka daug vairuoti, puikus pasirinkimas akiniai su poliarizuotais stiklais. Jie yra su specialiu šviesos filtru, užtikrinančiu 100 procentinę apsaugą nuo UV spindulių, blokuoja 99 proc. atspindžių nuo horizontalių paviršių (šlapios kelio dangos, vandens), sumažina akių dirginimą, pagerina matymo ryškumą, kontrastingumą ir kokybę. Būtent tokius, „Polaroid“ firmos ryškiai mėlyno stiklo akinius, išsirinko kartu į „Fielmann“ užsukęs vienos Bičių vyras. Žmona liko labai patenkinto jo stilingu pasirinkimu, o ji pats džiaugėsi dėl privalumų vairuojant automobilį – net važiuojant vakare, kai leidosi saulė, jis puikiai matė kelią (seniau dėl to vis dejuodavo, kad, esant tokiam apšvietimui, nieko nesimato).dsc035424 pamoka: APSAUGOS KLASĖ

Rinkdamiesi akinius, būtinai atkreipkite dėmesį, kokią jie turi apsaugą nuo UV spindulių (akiniai privalo saugoti akis nuo spindulių iki 400 nm, ši informacija nurodoma etiketėje) ir akinių lęšių laidumą saulės spinduliams. Pagal lęšių laidumą saulės spinduliams, akiniai nuo saulės skirstomi į 5 klases.

O (nulinės) apsaugos klasės akiniai dažniausiai būna skaidriais ar lengvai tonuotais lęšiais (šviesiausiais filtrais). Jie sulaiko tik iki 20 proc., saulės šviesos. Tokie nuo UV spindulių neapsaugo. Tiesiog yra aksesuaras, įvaizdžio dalis, skirti nešioti dėl grožio ar apniukusi oru. Akiniai be UV apsaugos tik slopina saulės šviesą, bet neturi ultravioletinio filtro.

I (pirmos) apsaugos klasės akiniai – beveik skaidrūs ar lengvai spalvotu stiklu (tonuoti iki 20–30 proc.), gali būti veidrodiniai, padengti antirefleksine danga. Jie tik pritemdo saulės šviesą, bet nepakankamai apsaugo akis saulėtą dieną. Ant tokių akinių dažniausiai nupieštas pro debesėlį kyšanti saulutė. Ant akinių esantis skaičius 1 reiškia, kad jie nuo saulės šviesos apsaugo tik 20–50 proc.

II (antros) apsaugos klasės akiniai gana gerai apsaugo akis nuo UV spindulių esant vidutiniškai ryškiai saulės šviesai. Ant šių akinių nupiešta saulutė, jie sulaiko apie 50–80 proc. saulės spindulių. Gali būti be patamsinimo arba tamsinti, padengti papildomomis apsauginėmis dangomis.

III (trečios) apsaugos klasės akiniai pagaminti su specialiais UV filtrais, labiau tamsinti ir tinka tiems, kurių akys ypač jautrios saulės šviesai (suteikia 80–90 proc. apsaugą), atsispindinčiai nuo vandens ar sniego. Jie paprastai būna pažymėti saulute ir kalnais. Puiki ir pakankama apsauga vasaros metu.

IV (ketvirtos) apsaugos klasės akinių lęšiai būna tamsinti iki 90 proc. ir nuo saulės apsaugo 100 proc. Jie turi labai tamsų, natūralias spalvas iškreipiantį filtrą, todėl netinka vairuojant (blogina matomumą). Skirti specialiems poreikiams, tarkim, poilsiaujant šiltuose kraštuose, kopiant po kalnus, kur saulė intensyvesnė. Arba būnant ilgai prie vandens ar ant vandens, tarkim, buriuojant, nes vanduo atspindi ypač daug UV spindulių. Tokie akiniai žymimi saulute, kalnais bei perbrauktu automobiliu.

lieknos15 pamoka: AR FORMA TIKRAI TINKA JŪSŲ VEIDUI?

Atkreipkite dėmesį į akinių rėmelių formą. Jie turėtų būti prigludę prie veido, platesnėmis kojelėmis (sulaiko iš šonų sklindančią saulės šviesą, todėl jūsų akys gaus mažiau UV spindulių).

Pasirinkti tinkamą modelį nėra paprasta. Tie patys akiniai visiškai kitaip atrodo ant skirtingų žmonių. Yra viena bendra taisyklė: akinių kontūras turi kopijuoti veidą. Viršutinė rėmelio dalis – antakių liniją, o apatinė – smakrą. Žinoma, tai tik teorija. Visada yra išimčių. Neteisūs tie, kurie mano, kad akiniai turi uždengti antakius. Rėmeliai turi ribotis su jais arba būti truputį žemiau.

Akiniai nuo saulės turi būti tinkami pagal dydį. Ar jie tokie, pajusite vos užsidėję: niekur nespaudžia ir nekrenta nuo nosies. Tai svarbu. Juk akiniai turi tik 4 atramos taškus. Du – ant nosies ir du – už ausų. Šiose vietose daug nervų galūnių, susijusių su svarbiais vidiniais organais. Nereikia be reikalo jų spausti.

6 pamoka: TIEMS, KAM SVARBIOS MADOS

Mes, dvi Bitės, esame puikus pavyzdys to, kad vienai labai svarbu įsigyti kažką, kas šiuo metu „ant bangos“ su perspektyva, jog kitą sezoną teks ieškoti kažko naujo, o kita – klasikos gerbėja, mėgstanti aksesuarus, nepavaldžius laikui. „Fielmann“ optikos pasiruošusios abiejų tipų klientams, nes akinių pasirinkimas toks didelis, kad kiekvienas tikrai ras savuosius akinius. Beje, optikoje, kurioje lankėmės mes, mus pasitiko nuostabi konsultantė, ne tik parodžiusi, kokios tendencijos šiuo metu karaliauja, kas praktiška ir naudinga, pavyzdžiui, daug vairuojantiems, bet ir labai nuoširdžiai patarė, kurie akiniai, galbūt, mums labiau tiks už kokiu 20 metų, o kurie pasaulyje šiuo metu itin madingi bei jau greitai užkariaus ir lietuvių širdis.

Tiesa, būtent tokius, iš naujausios „Vogue“ kolekcijos, ir išsirinkau. Mano širdį iškart užkariavo išskirtinis rėmelis. Vadinamoji pudros spalva – žaisminga bei spinduliuojanti atostogų nuotaika, tačiau idealiai tinkanti ir prie kokteilinės suknelės ar krikštynoms skirto drabužių derinio. Taip pat buvau sužavėta dailiomis „ausytėmis“, kurios, pasak mano vyro, primena katės ausis, o, mano nuomone, suteikia įvaizdžiui drąsumo ir jaunatviškumo.dsc034227 pamoka: NORITE AKINIŲ ILGAM? IŠMOKITE JUOS PRIŽIŪRĖTI

Jei norite, kad akiniai tarnautų ilgai, reikia juos prižiūrėti. Įsigykite pusiau kietą, o dar geriau – kietą futliarą. Nedėkite akinių ant kieto paviršiaus lęšiais į apačią – subraižysite.

Specialistai rekomenduoja akinius plauti kasdien – po šiltu tekančiu vandeniu, naudojant muilą arba indų ploviklį. Priklausomai nuo akinių nešiotojo, akinių priežiūros servetėlės keitimo laikas – įvairus. Protingas terminas – skalbti kartą per savaitę ir keisti kas mėnesį ar porą. Kad servetėlė neprarastų valymo savybių ją skalbkite paprastu muilu, po šiltu, tekančiu vandeniu. Neskalbkite skalbimo mašinoje su gudriais skalbikliais, kvapikliais bei minkštikliais.

8 pamoka: DAR VIENA SVARBI AKINIŲ NUO SAULĖS FUNKCIJA

Saulės akiniai akis apsaugo ne tik nuo kenksmingų saulės spindulių, bet ir nuo įvairių dulkių, žiedadulkių ir kitokių nešvarumų. Saulės akiniai gali tapti pagalbininku kovojant su sezonine alergija.

Tikimės, kad gausybė patarimų, kuriais šiandien dalinamės su jumis, bus labai naudingi bei padės jums įsigyti pačius stilingiausius ir, svarbiausia, kokybiškiausius bei jūsų akims saugiausius akinius nuo saulės. Mūsų gražuoliai „Vogue“ akinukai iš „Fielmann“ optikos, kurią nuoširdžiai rekomenduojame ir jums (jei rasite tokio pat modelio kaip pas juos akinius kitur pigiau, jei įsipareigoja parduoti už tą pačią kainą).

Stilingai ir sveikai žvelgti į saulę kviečiančios,

Lieknos Bitės