1Artėjantis Advento laikotarpis mums primena, kad jau visai netrukus prasidės Kalėdinė pasaka, kuri į mūsų namus ir širdis atneš dar daugiau jaukumo, šilumos ir ramybės. Tai toks metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti su šeima. O kur gali būti geriau, jei ne namuose?

Mes mėgstame šventėms pradėti ruoštis iš anksto, kad išvengtume bėgimo, lėkimo, skubėjimo ir grūsčių prekybos centruose, tad apie namų dekoracijas pradėjome galvoti jau dabar. Nors garbingiausiąją vietą namuose užims eglė, tačiau Kalėdinės nuotaikos norisi suteikti ir kitais akcentais.

Šiais metais nusprendėme, kad namams reikia „įpūsti“ kuo daugiau natūralumo ir elegancijos. Tad, „Facebook’e“ radusios „Hand made by Rasa“ puslapį, suskubome jo šeimininkei parašyti. Mus labai sužavėjo jos kuriami rankų darbo vainikai, eglutės ir žvakių dekoracijos. Viskas iš gamtos, be dirbtinumo ir netikrumo, be „rėkiančių“ spalvų, subtilu ir labai jauku. Rasa mums ne tik pagamino nuostabius vainikus, kurie jau puošia mūsų namus, bet ir papasakojo keletą namų dekoravimo gudrybių, kurios, esame tikros, pravers ir jums.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAPapasakokite apie „Hand made by Rasa“ kokias namų dekoracijas kuriate? Kuo jos ypatingos? Iš ko jas kuriate, kokias medžiagas naudojate? 

– Mano namų dekoracijų asortimentas yra pakankamai platus, kiekvienas klientas gali rasti sau mielą daiktą: pradedant žvakių dekoracijomis, vainikais, eglutėmis Kalėdoms, baigiant dar Lietuvoje  nepopuliariu dalyku – Velykiniais vainikais, kurie pilni taip trokštamos žalumos! Visos dekoracijos itin natūralios, tad patiks žmonėms, pavargusiems nuo didžiųjų prekybos centrų asortimento.

Labai įdomu, kas slepiasi už „Hand made by Rasa“ vardo. Kas šio produkto kūrėja? Kaip gimė tokia verslo idėja? Kokios vertybėmis vadovaujatės ir kas Jums versle svarbu?

– Visada norėjau, kad klientas tiesiogiai žinotų, kas kuria jam dekoracijas, todėl nesislėpiau už kokio nors slapyvardžio. Kiekvieną daiktą kuriu pati, todėl viskas ir liko tiesiogiai susiję su mano  vardu Rasa.

Verslo idėja gimė labai paprastai – neradusi sau tinkamų papuošimų namams, juos pasigaminau pati ir, įkėlus nuotrauką į savo „Facebook“ puslapį, sulaukiau didelio draugų susidomėjimo bei pagyrų. Taip pradėjau kurti draugams ir pažįstamiems, o lygiai po metų nusprendžiau, kad visi grožiai gali iškeliauti ir į platesnius vandenis.

Esu užsibrėžusi tikslą – mano dekoracijos negali tapti masinės gamybos, todėl kiekvieną daiktą kuriu taip, kad tik pabaigus pasimatytų galutinis rezultatas, todėl klientas turi manim pasitikėti. Niekada nebūna dviejų vienodų eglučių ar vainikų, nes tai kūrybinis procesas, o ne mechaninis kopijavimas.

Kokie Jūsų dekoracijų privalumai, palyginus su tradicinėmis, nuo kurių lūžta lentynos prekybos centruose? Ką manote apie plastmasines dekoracijas, eglutes? 

– Kartais žmonės mano, kad, nusipirkus iš natūralių medžiagų pagamintas dekoracijas, jos akimirksniu „subyrės“, praras savo grožį, todėl renkasi plastmasinius papuošimus iš prekybos centrų. Ir dar džiaugiasi, kad galės juos naudoti dešimtmečiais. Tačiau jie labai smarkiai klysta. Mano darbai tikrai ilgai puoš namus. Taip pat patariu gerai pagalvoti, ar norite savo namus dekoruoti plastmasiniais niekučiais be „sielos“? Ar metai iš metų norėsite žiūrėti į tas pačias dekoracijas?

Manau, kad namų dekoravime labai pravartu laikytis taisyklės – „mažiau yra daugiau“. Geriau viena ar kelios natūralios dekoracijos tinkamose namų vietose, negu plastmasiniai dirbiniai. Aišku, kiekvieno mūsų skonis labai skirtingas, tad svarbiausia, kad gerai jaustumėmės savo namų erdvėje.

Hand made by Rasa“ asortimente yra rankų darbo dekoracijų, vainikų, eglučių, žvakių papuošimų. Atrodo, kad visos medžiagos, skirtos šių dekoracijų gaminimui, atkeliavo tiesiai iš miško. Ar pati renkate medžiagas? Gal esate nuolatinė miško viešnia?

– Didžiąją dalį dekoracijoms reikalingų priemonių pradedu rinkti jau vasarą kartu su vaikais, kartais prisijungiant ir vyrui, todėl jose yra mūsų šeimos šilumos. Mano vaikai puikiai žino, kad, dėl jų pagalbos, gims labai gražūs vainikai ir kitos dekoracijos. Jie džiaugiasi, kad gali man padėti. Kitą dalį priemonių – riešutus, cinamoną, prieskonius – perku. Taip pat įsigyju savo skiriamąjį ženklą – džiovintą rožę, kurią rasite beveik visuose mano darbuose.009

Kaip patartumėte mūsų skaitytojams puošti namus prieš Kalėdas? Kokias dekoracijas naudoti? O ko geriau vengti ar net atsisakyti?

– Patarsiu vengti masiškumo, papuošimų, kurie neturi dvasios, nes nuo jų namuose tampa tik sunkiau kvėpuoti. Geriau įsigykite kelias dekoracijas: papuoškite savo valgomąjį stalą vainiku, pakabinkite vainiką ant durų, išdėliokite keletą dekoruotų žvakių, kurių šviesa namams suteiks dar daugiau šilumos.

Patikėkite, namuose tikrai šventinės nuotaikose nebus daugiau, jei kiekvieną kamputį apkrausite dekoracijomis. Dažnai stebiuosi: prieš šventes tvarkome, šveičiame namus, o po to vėl juose pridedame beverčių daiktų. Geriau mažiau, bet kokybiškų ir tikrai širdžiai mielų daiktų

Kokia, Jūsų nuomone, svarbiausia kalėdinė puošmena kiekvienuose namuose? Ar tai eglė? Kaip patartumėte ją puošti? Kokios žaisliukų ir dekoracijų spalvos, Jūsų nuomone, yra tinkamiausios?

– Mes, kaip ir daugelis kitų, eglę puošiame kiekvienais metais, tačiau niekada jos neapkrauname krūva žaislų, renkamės minimalias dekoracijas, visada kabiname lemputes ir, būtinai, cinamoną bei džiovintus apelsinus dėl kvapo. Siūlau ir jums išbandyti, nes tokios natūralios dekoracijos dabar yra itin madingos, jos namams suteikia šilumos, elegancijos.

Papuošimų spalvas, mano nuomone, kiekvienas turi pasirinkti pagal savo skonį, tačiau nepamirškite visumos, nes eglė neturi tapti prekybos centro lentyna, ant kurios sukrauta viskas, ką radote ar sukaupėte per daugelį metų.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAJei namuose yra visai mažų vaikų, ir aišku, jog eglės pastatyti nebus galima (nes viskas bus akimirksniu nudraskyta), kuo patartumėte ją keisti, kad namuose būtų jauku, šventiška ir vaikams nepavojinga?

Pati du kartus išgyvenau tą mažučių vaikų laikotarpį, tad eglę puošdavome netgi balkone, kad būtų matoma per langą.:) Šiuo metu kuriu nedideles eglutes, kurios puikiai atrodys ant komodos ar stalo. Svarbiausią Kalėdinį atributą turėsite, bet išvengsite nelaimių ir kritimų. Kita vertus, namuose visada labai puošniai atrodo vainikas, tad ir jis gali pakeisti eglę.unnamed-1Jei ir jūs, kaip ir Lieknos Bitės, likote sužavėti Rasos rankų darbo kalėdiniais papuošimais ir jau svajojate apie tokį puošnų vainiką savo namuose, įsigyti jį galite „Facebook“ paskyroje „Hand made by Rasa“ parašę žinutę. Taip pat šią kūrėją, dviejų vaikų mamą galėsite sutikti keliose Kalėdinėse mugėse. Na, o jei norite vainikus ir kitas šventines rankų darbo dekoracijas išvysti, pačiupinėti, Rasa kviečia į svečius, kur viską jums papasakos bei pavaišins puodeliu arbatos.