OLYMPUS DIGITAL CAMERANors nesame interjero specialistės, tačiau, kurdamos savo namų įvaizdį, nusprendėme pasikliauti nuojauta ir moteriška intuicija. Ir taip pamažu, detalė po detalės, mūsų namai tampa vis jaukesni. Idėjų, aišku, ieškojome plačiajame internete (milijonas nuostabių nuotraukų gyvena „Pinterest“ puslapyje). Ir čia netrukome pastebėti, kad dabar labai madingi pintos virvės gaminiai. Pradedant krepšiais bei krepšeliais, o baigiant kilimais, pagalvėlių užvalkalais, pufais ir t.t.

Mums tokios interjero detalės pasirodė labai stilingos, subtilios, idealiai tinkančios tiek vienos mūsų skandinaviško stiliaus, tiek kitos eklektišku kūrybingumu alsuojančiuose namuose. Pinti akcentai mums patinka pirmiausia dėl to, kad daugelis jų atlieka ne tik puošybos funkciją, bet ir turi praktinę paskirtį. Nesame iš tų, kurios mėgsta namus „apkrauti“ įvairiais aksesuarais, atliekančiais tik grožio funkciją. Norisi, kad daiktas būtų skirtas kažkam laikyti, susidėti. Kaip aš juokauju, kad „nedykaduoniautų“.

Taip mūsų namuose atsirado du nuostabūs krepšiai: vienas – skirtas laikyti vaisiams ir idealiai atrodantis ant masyvaus, tamsaus ąžuolo valgomojo stalo, o kitas – žurnalų bei knygų saugotojas, savo vietą atradęs darbo kambaryje greta rašomojo stalo. Juos mums pagamino jauna, veikli moteris, prekinio ženklo „Rope deco“ kūrėja. Apie tai, kaip gimsta tokios interjero detalės ir kaip jos kuria namų jaukumą, ją ir kalbiname.0151Kaip gimė idėja kurti tokias interjero detales? Kas Jus įkvėpė?

– Rankdarbiais užsiimu nuo mažens, pamenu, kaip nerdavau sukneles lėlėms, šiaip kurdavau drabužėlius ar aksesuarus. Tapus mama, vis sukosi mintys, kad norisi kažką kurti, tačiau taip ir negimė jokia idėja. Dukrytei turėdavau nemažai laiko, mažylė buvo labai rami, todėl netikėtai interneto platybėse pamačiau iš virvės nertą krepšelį ir pamaniau, kad būtų smagu prisiminti šią rankdarbių rūšį. O kai jau paėmiau virvę į rankas, nesinorėjo jos paleisti, idėja gimdavo viena po kitos, nespėdavau jų visų realizuoti, nors ir laiko turėdavau tam nemažai.

Mano kurti krepšeliai yra labai praktiški, todėl pagalvojau, kad ir kitiems jie bus reikalingi. Neklydau, į juos galime sutalpinti nemažą kiekį žaislų, žurnalų, kosmetikos, vaisių ir dar daug visokių smulkmenų. Pirmasis pufas buvo skirtas būtent mūsų vaikučiams ir atsiradęs iš poreikio. Kilimai labai malonūs savo tekstūra, ypač basomis smagu ant jų užlipti, o vaikams tai ideali zona žaisti.

Iš ko gaminami tokie, tarsi pinti, krepšiai ir krepšeliai?

– Juos neriu iš 5–6 mm megztos virvės.

Gal galite trumpai prisistatyti? Kas slepiasi už prekinio ženklo „Rope deco“? Ar jau seniai užsiimate šia veikla?

– Esu dviejų vaikučių mama Justina. Prekinis ženklas „Rope deco“ gimė 2015 spalį, nors su virvėmis pradėjau draugauti daug anksčiau. Pradžioje norėjosi prisiminti visas nėrimo subtilybes, niuansus, nes man labai svarbi kokybė. Nenoriu daryti bet kaip, visada siekiu maksimalaus rezultato. Dažnai sulaukiu klausimų, kas man padeda, kas fotografuoja, dėlioja koliažus „Facebook“ paskyrai, kas užsiima siuntimu, buhalterija ir panašiai. Šiuo metu suspėju viską pati, man labai patinka mano veikla: viskas nuo nėrimo iki išsiuntimo. Jei jau pavargstu, gelbsti vyras, kuris palaiko mano idėjas, susijusias su šia veikla, skatina neužmigti ir vis judėti į priekį.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAKokia Jūsų krepšių ir krepšelių paskirtis? Kam žmonės juos dažniausiai naudoja?

– Krepšiai gali talpinti labai įvairius daiktus ir jų paskirtis labai plati. Vonioje moterys mėgsta susidėti kosmetikos priemones, šukas, šepečius, rankšluosčius, vaistus. Virtuvėje mes patys dedame vaisius ar daržoves, riešutus, saldainius, sausainius. Vaikų kambaryje populiariausias krepšių turinys, žinoma, žaislai, knygos, mergaitės mėgsta susidėti plaukų aksesuarus ar šiaip kokias smulkmenėles, mažesni krepšeliai naudojami kaip pieštukinės. Svetainėje krepšiai dažnai talpina žurnalus, laikraščius, distancinio valdymo pultelius, kartais tampa vazonų „drabužiais“. Prieškambaryje labai patogu krepšiukuose laikyti raktus ar kitas smulkmenas.

Ką patartumėte žmonėms, kuriantiems namų interjerą? Kas, Jūsų nuomone, jiems suteikia jaukumo ir išskirtinumo?

– Rekomenduoju nebijoti į namus įsileisti naujų tekstūrų, spalvų, formų, nesikuklinti ir drąsiai eksperimentuoti su detalėmis. Ypač tai aktualu artėjant šventėms, kai norisi papuošti savo gyvenamąją erdvę. Namams išskirtinumo suteikia vienetinės, įdomios ir akį traukiančios, tačiau praktiškos detalės, taip pat jos turi būti kokybiškos bei derėti prie esamo namų stiliaus.

Lieknos Bitės džiaugiasi atradusios tokias jaukias, šiltas interjero detales, kurios lengvai pritaikomos ir padeda akimirksniu keisti interjero kompoziciją ar stilistiką. Kaip visada, didelį pliusą dedame „Rope deco“ už tai, kad tai lietuviškas prekinis ženklas, kūrybingos mamos rankų darbas. Pastebėjome labai džiuginančią tendenciją, kad vis daugiau žmonių renkasi mažiau, tačiau tokių originalių, vienetinių aksesuarų savo namams. Mes irgi iš tų, vertinančių rankų darbo šilumą ir išskirtinumą.2Jeigu norite kuo greičiau pasidairyti po gražiuosius „Rope deco“ darbelius, juos rasite „Facebook“ puslapyje, spauskite ČIA. Juos įsigyti galima ir Druskininkuose įsikūrusioje parduotuvėje „Gift box.