OLYMPUS DIGITAL CAMERAKiekvienas naujakurys žino, kad ta stadija, kai namuose kiekvienas daiktas atranda savo vietą ir gali pasakyti, jog „va, nieko netrūksta“, tikriausiai niekada ir neateis. Namuose turi būti gera, smagu, jauku, o įvairūs aksesuarai ir detalės, kuriuos retsykiais keičiame – suteikia įvairovės ir neleidžia įsisukti rutinai.

Tačiau atrasti kažką tikrai labai originalus, mielo širdžiai ir dar tinkančio būtent kažkuriam namų kampeliui – nėra taip jau lengva. Kitas niuansas – daugeliui jaunų, neseniai nuosavą būstą įsikūrusių šeimų nebegali sau leisti pirkti prabangius paveikslus ar meno kūrinius. Tiesa, daugelis šiais laikais, vertinantys modernų stilių, renkasi ne tapybos, akvarelės ar grafikos paveikslus, o įvairius plakatus, lipdukus ar kitus, mažiau standartinius, variantus.

Būtent taip, ieškodamos idėjų savo namams, kaip juos dar pagražinti, įpūsti naujų vėjų ir nustebinti ne tik savo antrąsias puses, bet ir užsukančius svečius, atradome kai ką labai įdomaus, naujo ir niekur kitur nematyto – paveikslus-užrašus (iš medžio) ir plakatus, sukurtus profesionalios dailininkės bei interjero dizainerės Gerdos Sutkienės. Ne mažiau nei patys kūriniai, mus suintrigavo ir jų pavadinimas „Musės“ (juk taip artima „Bitėms“!). Ir nutūpė du nuostabūs paveikslai it musės ant mūsų namų sienų, puošia jas ir kasdien sulaukia mūsų draugų ir artimųjų komplimentų ar skardaus juoko. Taip taip, tai paveikslai, kurie ne tik pamalonins akis, bet ir pramankštins plaučius, nes iš juoko gali juos paskausti. Daugelis „Musės“ frazių – pritaikytų gero humoro mėgėjams, nebijantiems pasijuokti iš savęs ar kitų.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

KAIP GIMĖ „MUSĖS“?

„Musės“ gimė ne kažkaip romantiškai ir tikrai be ypatingos istorijos – tik iš noro turėti paveikslų su lietuviškais užrašais. Man pačiai labai patinka tokie įkvepiantys ar tiesiog linksmi paveikslai, patinka lakoniška jų estetika bei mačiau, kad tokiais domisi ir mano užsakovai (esu interjero dizainerė). O lietuviškų jų nebuvo. Taip pat man pačiai norėjosi šiek tiek laisvos, nesitaikstančios prie užsakovų, neįpareigojančios kūrybos, savirealizacijos. Taip ir gimė „Musės“. Šie paveikslai nepretenduoja į aukštąjį meną ar techninį dizaino profesionalumą. „Musės“ – tai įkyrios mintys (lyg tos aplink veidą zvimbiančios musės), virtusios žodžiais bei paveikslais, sutupiančiais ant sienų.

KODĖL NE LIPDUKAI?

Tai asmeninis mano požiūris: man norėjosi ne tiesiog nuogo užrašo ant sienos, o apčiuopiamo, šiltesnio, jaukesnio daikto – paveikslo. Kurį galima paimti, paliesti, medinį net paglostyti (nemeluoju, medines „Muses“ tikrai glostau – medis yra toks malonus liesti), perkelti kitur, pastatyti ant grindų ar stalo, gražiai supakuoti ir padovanoti. Paveikslas man yra toks mažiau plastikinis, mažiau laikinas (ne tiesiogine, o plačiąja prasme) reikalas. Ir pats užrašas paveiksle tampa daugiau nei tik tekstu: jis tampa interjero detale, kūriniu, formuoja visai kitą tiek estetinį, tiek net emocinį jausmą. 023028SUBALANSUOTA NAMAMS SU GERU HUMORO JAUSMU

Nemoku aš be humoro, neišeina man kitaip. Ir su žmonėmis, neturinčiais humoro jausmo, bendrauti nemoku. Musės nėra tiesiogiai humoristinės, bet nedidelė linksma „razinka“, manau, niekada nekenkia. Geros nuotaikos, optimizmo ir šypsenų per daug būti negali!

Mes tiesiog neabejojame, kad „Musės“ kiekvienuose namuose ras sau sienos lopinėlį ar stalą, ant kurio skleis šiltas emocijas, namus pripildys jaukumo ir primins apie mums svarbius dalykus (į kuriuos dažnu atveju geriausia pažvelgti su šypsena). Lieknos Bitės laimingos iki debesų, kad jų namuose „nutūpė“ „Musės“: vienos – darbo kambaryje primena apie tai, kad viskas, kas erzina, kelia nuovargį ar pykti… anksčiau ar vėliau baigsis („Nėra to blogo, kas neišeitų“), o štai kita nusprendė palepinti du mažuosius savo vyrus. Jų kambaryje nuo šiol galioja pagrindinė taisyklė („Čia mano namai ir mano tvarka betvarkė“).

Jei ir jūs norite papuošti savo namus, daugiau „Musės“ paveikslų ir plakatų rasite ČIA.020-2Bzzzzz, kokia naujiena su jumis pasidalijusios,

Lieknos Bitės