knyg5Kaip man kartais norisi tokių knygų. Jos tarsi ramybės ir romantikos terapija, kurios, tikiu, kartas nuo karto prireikia visoms moterims. Julia Whelan „Metai su tavimi“ (išleido „Sofoklis“) labai kinematografiška istorija, be krūpčiojimų, detektyvinių vingrybių ar trilerių šiurpuliukų, tačiau su daug emocijų, jausmų ir tikros meilės. Manau, kad šis romanas mano rankose atsidūrė labai laiku. Būtent tokios romantikos dozės man ir reikėjo besibaigiant vasarai (jei tai būtų atostogų sezono pradžia, sakyčiau, kad knyga labai tinka prie ežero, pliaže ar tiesiog ilsintis nuo šurmulio).

O dabar sudėliosiu visus akcentus, kodėl man ši knyga patiko ir kodėl, galbūt, ji gali sužavėti ir jus.

Pirmas įvaizdis – stebuklus ir romantiką žadantis viršelis (į mano rankas viena po kitos pateko vizualiai prikaustančios knygos: ši ir Naomi Alderman „Galybė“). Man nėra gėda prisipažinti, kad mano pasirinkimus labai dažnai nulemia ir vizualioji pusė.

Aplinka ir atmosfera. Mane tiesiog prikausto universitetinė aplinka. Oksfordas literatūriniuose pasakojimuose yra viena mėgstamiausių akademinių aplinkų. Būtent čia vyksta ir „Metai su tavim“ veiksmas. Amerikietė Eleonora atvyksta čia išpildyti savo gyvenimo svajonę, tačiau gauna ne tik žinių, tačiau ir labai patrauklų (tiek išvaizda, tiek savo cinišku charakteriu) dėstytoją Džeimį. Jiems susitikus prasideda dramos dramelės. Meilė, paslaptys, pasirinkimai (šioje istorijoje narpliojama moters pasirinkimai – karjera ar vyras, be kurio, atrodo, nebegali gyventi).

Ir nors gali atrodyti, kad istorija gana saldi, tačiau joje esama ir daug dramos. Vos jausmams įsižiebus, Eleonora sužino, kad gražuolio anglų literatūros dėstytojo gyvenimas ne toks paprastas, koks galėtų atrodyti. Su šiais sunkumais susijusi ir kūrinio pabaiga. Man ji tokia tikra, nuoširdi ir netikėta. Mėgstu tokias knygų pabaigas – verčiančias susimąstyti, nubraukti ašarą ir paliekančias jausmą, kad ką tik pavyko atrasti dar vieną puikią istoriją.

Tikiu, kad šis romanas gali būti puiki draugija rudeniškais vakarais. Istorija, kuri po ilgos darbo ir rūpesčių dienos leidžia atsipalaiduoti, užsimiršti  bei „pakeliauti“ po svetimus bei labai intriguojančius gyvenimus. Oksfordo gatvelės, žavus dėstytojas, užsispyrusi amerikietė Anglijoje, staiga užsiplieskę jausmai ir paslaptis, galinti atverti prarają tarp dviejų mylimųjų… Visa tai garantuoja labai gerą pasakojimą, tad rekomenduoju ir jums.

Knygų puslapiais keliaujančios po nuostabias istorijas,

Bitės