Retas, kuris pradeda Naujus metus be pažadų gyventi geriau. Vieni nori tapti gražesni, antri stipresni ar sveikesni, treti – laimingesni. Aš, kaip ir daugelis mamų, labiausiai norėčiau, kad mūsų šeimai pavyktų gyventi šiek tiek ritmingiau ir sveikiau. Ne paslaptis, kad vėlai baigus darbus neretai vakarienei pateikiu tokius patiekalus, kuriais visai nesididžiuoju, tad pagrindinis mano kitų metų tikslas bus tai pakeisti.

Besižvalgydama įkvepiančių knygų, pastebėjau šią leidyklos „Sofoklis“ išleistą leidinį „Naujas būdas stiprinti sveikatą“. Man skaitant knygas apie sveikatą visada svarbu, kas jas parašė, tad nenuostabu, kad ir šios išsirinktos knygos autorė yra gydytoja, kuri gali pakankamai kompetetingai kalbėti apie naują žvilgsnį į sveikatinimą. Autorė nagrinėja temą, kuri man pastaruoju metu itin įdomi – bakterijų reikšmę žmogaus sveikatai. Nors ilgą laiką tikėta, kad bakterijos yra atsakingos tik už ligas ir įvairius nepatogumus, dabar joms priskiriama vis daugiau naudingų funkcijų. Paaiškėjo, kad tinkamas bakterijų balansas mūsų organizme yra itin svarbus imuninei sistemai, virškinimui, išvaizdai ir net tinkamai psichikos sveikatai.

Būtent apie tai ir kalbama šioje knygoje. Autorė pasakoja savo istoriją, kuri ją atvedė prie naujų įžvalgų apie sveikatą. Knygoje pasakojama ir apie kitokį gyvenimą nebijant išsitepti, apie tai, kad visai nebūtina ir net žalinga per daug uoliai švarinti namus. Ne mažiau kalbama ir apie mitybą, kuri užtikrina tinkamą bakterijų balansą. Autorė aptaria mitybos kryptį, kuri jungia kelias mums žinomas ir padeda koreguoti net įsisenėjusias sveikatos problemas. Gydytoja negaili patarimų, kaip elgtis tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, gausiai vartojant antibiotikų, taip pat padeda atpažinti kai kuriuos simptomus išduodančius, kad jūsų organizme įsivyravo ne taika, o siautulinga mikroorganizmų betvarkė. Aišku, man atrodo, kad kai kuriose vietose autorė šiek tiek krypsta į kraštutinumus, tai, matyt, daugiausia susiję su Amerikoje vyraujančiomis medicinos madomis, bet vadovaujantis kritišku mąstymu, iš šios knygos tikrai galima pasisemti naudingų ir naujų sveikatos idėjų.

Linkime Naujais metais ne tik užsibrėžti, bet ir įvykdyti tikslus, kurie padėtų tapti sveikesniais,

Lieknos Bitės