Likus vos kelioms dienoms iki gražiausiųjų žiemos švenčių, norime jus pakviesti į savo namus ir pasidalinti keliomis dekoravimo idėjomis, kurias įgyvendinome pas save, ir keliomis, kurias radome „Pinterest“ puslapyje.

Šiais metais taip sutapo, kad abiejų namuose vyrauja kuklumas ir saikingi papuošimai (bet, patikėkite, ne kasmet taip būdavo). Viena pas kitą apsilankiusios svečiuose net išsižiojome, atrodo, kad būtume kartu puošusios ar bent, mažų mažiausiai, susitarusios.

Svarbiausias akcentas ir puošmena – eglutė. Ją šiais metais užsisakėme iš internetinio puslapio www.kaledueglutes.lt (apie tai paskaityti galite ČIA). Žaliaskarės puikiai laikosi jau tris savaites, tiesiog dažnai jas liejame. Vienos eglutė – su tradiciniais, jau daug metų skaičiuojančiais žaisliukais, kurie kiekvienas turi savo istoriją, prisiminimus. Nuo to, kuris atėjo iš vaikystės, iki pirmojo bendro, pirkto dar tik su būsimu vyru studijų metais, ar mažylių pirmųjų žaisliukų.
rfgrsdvfKitos Bitės namuose šiais metais įvyko šiokios tokios permainos – viskam vadovauja vienerių princesė, tad dūžtančius žaisliukus pakeitė cinamono lazdelės, kankorėžiai, minkšti žaisliukai (pirkti didžiuosiuose prekybos centruose), kaspinėliai, džiovinto apelsino riekelės. Mažylei tokia eglutė labai patinka – prieina, nusiima kokį žaisliuką, patyrinėja, pasidžiaugia, kai atsibosta, mes be jokio streso jį vėl grąžiname ant eglutės.
0081

Beje, kaip eglutės be smagiai žybsinčių girliandų – tai būtinas atributas mūsų namuose. Dovanos taip pat jau jaukiai aplink ją išsirikiavo.

Kitas grožis, kuris puošia abiejų namus – stilingieji, rankų darbo lietuvių kūrėjos „Hand made by Rasa“ vainikai (apie juos daugiau paskaityti galite ČIA). Šie žavūs papuošimai į mūsų namus atnešė labai daug jaukumo, šilumos ir būna pastebėti bene visų svečių. Jais puošėme stalą, o vėliau, panorus kažką pakeisti, pakabinome ant durų.

1Nuo gruodžio pirmosios dienos, mūsų mažiukų pati mėgstamiausia namų dekoraciją – „Stebuklų eglutė“ (apie ją daugiau paskaityti galite ČIA). Tai dar vienas mūsų atradimas lietuvių kūrėjų padangėje. Tai įspūdingi Advento kalendoriai, pagaminti iš natūralaus medžio. Ant jų sukabinti linksmi taškuoti vokeliai mūsų vaikams suteikė begalę džiaugsmo – kasdien bėgome tikrinti, o ką nykštukai parašė, kokią dovanėlę įdėjo?036

Tai didieji mūsų namų akcentai, tačiau nepamiršome ir kelių smulkesnių. Štai tiesiog neįsivaizduojame kalėdinės dvasios be stiklinių burbulų su sniegeliu. Tokie jaukūs, gražus, o jau kaip patinka vaikams. Taip pat vienos iš Lieknų Bičių namuose kasmet kabo kojinės, kuriose nykštukai vis kažką palieka, tai graži mūsų tradicija, atsiradusi dar iki vaikučiams gimstant.OLYMPUS DIGITAL CAMERAJaukumo namams suteikia ir įvairūs kepiniai – nuo kūčiukų, sausainių ar meduolių iki tortų ir pyragų. Jau šio gėrio mūsų namuose tikrai netrūksta. Dirbame, kepame, ieškome įdomių receptų, skonių ir viskuo dalinamės su jumis.1Tiesa, dar kuriame idėjas ir kaupiame mintis, kaip papuošime šventinį stalą, taip, benaršydamos po „Pinterest“ puslapį, atrinkome ir jums keletą idėjų, kurios tikrai įkvėps. Mes savo stalo neįsivaizduojame be žvakių, miško akcentų (samanų, kankorėžių, medinių padėkliukų) ir, aišku, pačių brangiausių žmonių, kurie ir yra visų švenčių esmė.

Taigi, kviečiame ir jus pasidairyti ir paieškoti idėjų! Mums, beje, labai patinka dekoracijos, kurias galima pasidaryti savo rankomis, tuomet namuose, regis, dar daugiau šilumos ir jaukumo.23viber-image3viber-image6 viber-image89lkml

Šventiškai namus ir širdis papuošusios,

Lieknos Bitės