Vasaros metą, kai mane supa tiek daug gamtos grožio, žydinčių gėlių, žaliuojančių medžių, tiesiog traukte traukia svajoti. Nenuostabu, kad ir knygas norisi rinktis svajingas ir romantiškas. Leidyklos „baltos lankos” išleista knyga „Perlų žvejo žmona” žadėjo būti kaip tik tokia. Tačiau perskaičiusi ją supratau, kad ji yra kur kas daugiau, nei dar vienas meilės romanas.

Visų pirma, jei pradedate šią knygą, pasirūpinkite laisvais vakarais. Jei kaip tik šiuo metu „dega” kokio nors projekto užbaigimas, geriau skaityti nė nepradėkite, nes jau atvertę pirmus puslapius būsite taip įtraukti į knygos siužetą, kad vargu ar galėsite lengvai atsiplėšti. Būtent taip nutiko man, knygą surijau per porą vakarų, aišku, paaukojant miego laiką, bet, matyt, knygos teikiamas malonumas didesnis už poilsio laiko (na, rytais gal ir nebučiau su tuo sutikusi).

Ši nuotykių kupina knyga pasakoja apie jauną merginą, kuri tėvų išsiunčiama iš gimtosios Anglijos į nepažįstamąją Australiją, kur jai lemta ištekėti už pasiturinčio tolimo pusbrolio. Kadangi mergina niekada nejautė didelės tėvų meilės, nors ir gyveno prabangų ir aprūpintą gyvenimą, šis gyvenimo posūkis jai atrodė ne vien gąsdinantis, bet ir teikiantis vilties sutikti sau artimą antrąją pusę. Kaip ir galėtumėte nuspėti, būsimas vyras, visgi, nebuvo toks, kokį mergina piešė savo mintyse. Pradedant vedybų švente, baigiant namų gyvenimu, jis nė kiek nepanašėjo į tokį, apie kokį ją buvo įspėjusios vyresnės ją supančios moterys. Štai čia ir prasideda intriguojanti ir atradimų kupina istorija, kur tarsi saldainius iš popierėlio norisi išvynioti vis naujas šeimos paslaptis.

Kalbant apie romantiškąją knygos pusę, ši knyga tikrai nebus ta, kur dūsausite nuo liepsnojančios aistros, bet tai kaip tik ir patiks tiems skaitytojams, kuriems pernelyg rožinės dramos kartais kelia šiurpulį. Tačiau meilė visą skaitymo laiką bus juntama ir švelniai besiskleidžianti. Turiu paminėti ir tai, kad ši knyga ne tik užburia savo įtraukiančiu turiniu, bet ir kalba apie kur kas rimtesnius dalykus, tokius kaip moters padėties visuomenėje istorija, jų išsilaisvinimas iš stereotipų, taip pat apie rasinę ir turtinę nelygybę.

Linkime ir jums būti užburtiems perlų spindesio,

Lieknos Bitės