Atrodytų, vasara – tai pats tinkamiausias metas gyventi sveikiau: sportuoti plaukiojant ežere, valgyti ką tik iš šiltnamio nuskintas daržoves, atsigaivinti nokstančiais vaisiais, gerai miegoti atostogų metu ir panašiai. Viskas būtų puiku, jei sąžiningai lepintume savo kūną. Tačiau, aš jau kelintą sezoną pastebiu, kad dažnai vasara asocijuojasi ir su ne tokia pavyzdinga jos puse, pavyzdžiui, kadangi vasaros vakarai šviesūs, dažniau nusivėlinu eiti miegoti, kai rutinos šiuo metu mažiau, ritmas tarsi išsiderina, o kur dar dažni pasisėdėjimai terasoje ir pasilepinimai maistu? Po tokių išbandymų mano oda vasarą ne pagražėja, o pasipuošia sudirgusiais spuogeliais ar išsausėja po saulės vonių. Todėl skaitinys, kurį noriu pasiūlyti šiam metų laikui – leidyklos „Balto” išleista knyga „Tavo oda“ yra itin taiklus.

Skaitant šią knygą vis nenustojo suktis mintis, kad būtent taip turėtų būti rašomi vadovėliai, kad žmonės tikrai ko nors išmoktų: knygoje gausu išsamių medicininių žinių (apie odos sluoksnius, jų savybes ir tt.), kurios padeda geriau suvokti mūsų kūne vykstančius procesus, tačiau tai pateikiama tokiu smagiu ir lengvai įsimenamu stiliumi, kad tampa ne nuobodu, o linksma sužinoti tiek daug kokybiškos informacijos apie save. Aišku, turiu pastebėti, kad autorės stilius gali ir nepatikti rimtuolėms estetėms, kurioms kalbos apie kūno plaukus, kvapus ar nosies radinius gali būti atgrasios, bet daugeliui žmonių bus tikrai linksma atrasti įvairiausių negirdėtų ir pralinksminančių faktų.

Iš savo pusės, didžiausią pliusą knygai dedu už natūralistinį požiūrį. Iki šiol man teko sutikti mažai odos priežiūros specialistų, kurie neragintų pirkti brangių priemonių ar viena po kitos atlikti kišenę patuštinančių procedūrų. Negana to, kai kurie jų linkusios ir papriekaištauti savo klientams, kad šie savo kasdienybėje naudoja per mažai priemonių. O, štai, autorės požiūris visai kitoks. Nenoriu visko išduoti dar prieš jums pradedant skaityti, bet tikrai galiu garantuoti, kad nuosekliai parengti skyriai atsakys į didžiąją dalį jūsų savyje nešiojamų klausimų odos tema: nuo tinkamo kremo pasirinkimo, jo tepimo dažnio, veido prausimo ypatybių, iki jauninančių procedūrų subtilybių.

Beje, atskiruose knygos skyriuose ne tik aptariamas platus odos priežiūros problemų spektras, bet ir pateikiama daugybė praktinių patarimų: nuo kovos su celiulitu ar nepageidaujamais plaukeliais iki natūralių odos priežiūros priemonių receptų, kuriuos galėsite išmėginti namie.

Aišku, man labai imponuoja tai, kad autorė yra  gydytoja, todėl į odą žiūri kaip į viso organizmo dalį, turinčią poveikį visai mūsų sveikatai, o ne koncentruojasi į grožio dalykėlius, nors, apie juos čia taip pat nemažai kalbama. Gydytoja ragina skaitytojas ne tik tinkamai prižiūrėti savo kūną, bet ir labiau mylėti save tokias, kokias esame. Manau tai viena svarbiausių žinių, kurias turėtų gauti šių laikų moterys ir merginos.

Linkime, kad būti gražiomis taptų lengva,

Lieknos Bitės