Šis prieššventinis laikotarpis dviprasmiškas: labai spalvingas, kvapnus, jausmingas ir negailestingas lėkimo prasme. Turime pasirūpinti ne tik krūva dovanų, bet ir vaikų šventiniais kostiumais, vakarėliais ir begalės darbų užbaigimu prieš prasidedant naujiems metams.

Mano patarimas, kaip palengvinti dovanų pirkimo naštą ir sutaupyti marias laiko: pirkite temines dovanas, pavyzdžiui, nuspręskite, kad visi šeimos nariai gaus valgomas dovanas ir vienoje skanėstų parduotuvėje pasisukiojant supirkite kiekvienam artimajam patiksiančias smulkmenas. Pasinaudojusi pačios savo patarimu, aš daliai artimųjų pirkau knygas. Ir stengiausi kuo mažiau nervintis, galvodama, ar tikrai pataikysiu. Svarbu geri norai, dėmesys galvojant žmogui, o juk net ir nepatikusia knyga-dovana galima naudotis paskolinant ją kolegei, draugei ar padėjus į bendrą bendradarbių knygų lentyną (girdėjau, kad tokios jau atsiranda ofisuose, tad visi tos įstaigos darbuotojai gali naudotis bendra bibliotekėle).

Jei ieškote įdėjų apie šių metų geriausias knygas – visoms romantiškoms būtybėms rekomenduoju šią – leidyklos „Sofoklis“ išleistą knygą „Papasakok tai dangui“. Sakydama, kad patiks romantiškoms moterims, neturiu galvoje, kad istorija suksis tik apie meilę ir aistrą, bet jos čia neabejotinai bus. Tačiau pagrindinė knygos ašis – tai jautri istorija apie dviejų mergaičių gyvenimą, kurioms tenka patirti tėčio mirtį, mamos savižudybę bei griežtus ir kartais net smurtaujančius senelius. Skubu nuraminti, kad net ir kalbant apie skaudžius dalykus, istorija nebus slegianti ar nepakeliamai žiauri, tačiau tikrai įtrauks į įvykių ir jausmų sūkurį bei papasakos apie paauglystėje nubudusius švelnius jausmus tokiam pat negailestingus likimo smūgius patyrusiam berniukui. Deja, gyvenimo patirčių suvestai porai sėkmė nusišypso tik po ilgų atskirai praleistų metų, apie kuriuos itin įdomiai ir įtraukiančiai papasakos patys knygos herojai.

Linkime ramumos chaoso laike,

Lieknos Bitės