simtasmetuMan patinka romanai, turintys bent nedidelį istorinį prieskonį. Šį kartą labai skaniai pasinėriau į tarpukario Niujorką, kuriame trys žmonės bandė išnarplioti meilės, draugystės, išdavystės ir apgavystės labirintus. Beatriz Williams „Šimtas vasarų“ (išleido „Svajonių knygos“) istorija lengva, neįpareigojanti, leidžianti atsipalaiduoti, tačiau… Mane sužavėjo rašymo stilius ir tekstas, kuriuo nupasakojama pati atmosfera, aukštuomenės veidas, įpročiai bei tuometinio laikmečio vaizdas (1938 metai).

Istorija aprėpia du laikus, kas yra labai dažna romanuose. Pirmasis laikas: 1931 metais Lilė ir Badžė – geriausios draugės, nerūpestingai leidžia laiką, mėgaujasi studijų metais ir vaikinų rodomu dėmesiu. Jos labai skirtingos – tiek išvaizda, tiek charakteriais. Badžė stereotipinė gražuolė, provokuojanti, drąsi ir lepinama tėčio prabangiomis dovanomis. Ji įsimyli futbolo komandos žvaigždę, o štai kukliajai, santūriajai Lilei į akį krenta „žvaigždės“ draugas židų kilmės Nikas. Tarp jų gimsta labai gražūs, švelnūs ir jautrūs jausmai.

Kita istorija sukasi aplink 1938 metus, kai iki Antrojo pasaulinio karo liko visai nedaug. Lilės gyvenimas ramus, lėtas, sukasi aplink šeimą ir mažąją sesutę, tačiau staiga į miestelį grįžta buvusi geriausia draugė Badžė su sutuoktiniu – Niku Grinvaldu. O tada prasideda tikrosios dramos, intrigos, santykių aiškinimasis. Badžė nustebina didžiuliu noru atgaivinti draugystę, o Lilės širdyje dar vis gyvus jausmus Nikui užkošti bando miestelyje pasirodęs, ir jai asistuoti bandantis Grehemas (minėtoji futbolo žvaigždė).

Man patiko, kad tai išties nebanalus, o jautrus, skaudžią meilės istoriją pasakojantis, romanas. O man labai svarbu, kad knyga transliuotų žinutę. Kartais visai patinka ir tos tokios jautrios, už širdies griebiančios, detalės. Patiko ir pažvelgti į tuometines jaunų žmonių gyvenimo realijas. Mėgstu ir intrigas bei dramas, o kai dvi moterys kovoja dėl vieno vyro – jų, patikėkite manimi, tikrai netrūksta.

Linkime, kad laikas, praleistas su knygomis rankose, tiesiog tirptų,

Bitės