Jei tu skaitai šį mūsų straipsnį, neabejojame, kad turi savos žemės lopelį, o gal ir visą aikštę. O gal tik nedrąsiai apie tai svajoji ir vakarais su vyru sumigus vaikams braižote būsimų namų ir sodo planus? Tada neabejojame, kad ir tu sulauki klausimų, ar tau tikrai reikia to gyvenimo arčiau gamtos? Juk sodas, o gal net kelios lysvės, užima papildomo tavo brangaus laiko, kurio šiuolaikinis žmogus taip stokoja ir kiekvieną minutę mėgsta įkainoti savo valandiniu užmokesčiu, pasverti, verta įdėti savo darbo ar ne. Tačiau aš visada vienareikšmiškai atsakau, kad nėra didesnės laimės, kaip po darbų grįžti į savo, kad ir nedidelę ramybės oazę, apsuptą gamtos ir gyvybės, kur kiekvienas kampas primena mano šeimos svajones, nudirbtus ir dar savo eilės laukiančius darbus ir planus. Tiesiog dieviname jau nuo gegužės apsigyventi lauke, žaisti, ilsėtis, skaityti, sodinti, o pietums kepti įvairiausius patiekalus ant laužo.

Tokiu ritmu gyvename jau 5-erius metus, todėl dalinuosi su jumis tuo, ką per šiuos metus sužinojome ir išmėginome. Jei dar tik kuriate savo poilsio zoną kieme, šie 5 punktai gali jūsų poilsį paversti tiesiog tobulu.

  1. Stogas virš galvos. Mūsų artimieji ir draugai juokiasi, kad mus tiesiog lydi prakeiksmas – visos mūsų šventės, kurias planuojame pavasarį ar vasarą, pradedant vestuvėmis, baigiant krikštynomis, būna lydimos itin blogo oro. Tačiau mes atkakliai nepasiduodame šioms likimo išdaigoms ir vis tiek visas šventes planuojame kieme. Tačiau dabar jau esame gudresni, kelis kart nuomavęsi ir skolinęsi palapines, dabar jau nusipirkome savo ir tai tapo visiškai nepamainomu daiktu, juk kartais taip gera lietui pilant paskaityti knygą gryname ore. Jei renkatės palapinę, atkreipkite dėmesį į korpusą, kai kurios jau net parduotuvėje, kur nėra stipraus vėjo, vos laikosi ant gležnų kojelių. Jei planuojate vėlyvus vakarus leisti lauke, taip pat patariame rinktis palapines su susegamomis užuolaidomis, o ne tinkleliu, taip bus ir šilčiau, ir net pučiant vėjui nuo stalo neskraidys popierinės servetėlės bei staltiesės kampai. Užuolaidos taip pat pravers ir itin kaitrią dieną, kai norėsis pasislėpti nuo saulės. Jei ketinate statyti šildytuvą, atkreipkite dėmesį, kad stogelis būtų paaukštintas ir šio kaitra nepažeistų palapinės.

2. Šiluma. Kad jau užsiminėme apie šildytuvą, skubu paminėti, kad jis mums nepamainomas, juo susižavi ir visi mus lankantys svečiai. Išsirinkome dujinį, kuris yra visiškai saugus, mat liepsna dega nepasiekiamame vaikams (ir neatsargiems suaugusiesiems) aukštyje, o jos skleidžiama šiluma labai maloni ir pakankama sušildyti palapinės, ypač užtrauktomis užuolaidomis, plotui. Degančią liepsną mūsiškiame galima matyti, tad toks šildytuvas tampa ir puikiu šviestuvu užsiplepėjus su drauge iki aušros. Pliusas ir tai, kad jis stabilus, bet nėra labai sunkus, mūsiškis dar ir su rateliais, tad net aš, nedidelė moteriškė, galiu nustumti jį ten, kur tą dieną sugalvoju, juk mums kartais taip prireikia perstumdyti baldus ne tik namuose, bet ir lauko aikštelėje.

3. Patogumas. Dažniausiai šioje zonoje norėsite prisėsti, kai itin reikės poilsio ir patogumo, tad sodo baldus rinkitės atsakingai. Mes ilgai rinkomės tarp metalinių ir jaukesnių rotango baldų. Nors metalo baldai mane traukė dėl jų provansiško stiliaus, visgi nepasigailėjome pasirinkę rotango komplektą Bahama, kuris labai dera prie mūsų medžio pagrindu pastatytos terasos. Mes išsirinkome kapučino atspalvį, nors svarstėme ir dėl šviesesnio, kai tiek daug spalvų, darosi sunku išsirinkti!  Be to, šiuos baldus, kol sulaukėme šiltojo laiko, laikėme namuose ir jie čia puikiai tiko, ko negalėtume padaryti su metaliniais, o juk vietos net ir nuosavame name visada trūksta. Nepamirškite gerai apsvarstyti, kokio dydžio baldų jums reikėtų – ruošite nuolatinius vakarėlius ar dažniausiai laiką leisite tik, pavyzdžiui, dviese. Mes pasirinkome 4 sėdimų vietų ir staliuko komplektą, kuris pakankamai kompaktiškas, kad tilptų po stogu ir tuo pačiu sutalpina visą mūsų šeimą. Mūsų pasirinkti Bahama baldai nors ir tvirti, tačiau taip pat lengvi, tad pučiant žvarbiam orui lengva juos sustumti arčiau šildytuvo ar pernešti į kitą sodo vietą. Negalime nepaminėti, kad Lieknos Bitės kaip visada rinkosi ekologišką variantą. Tiems, kas turi vaikų, ar nepasižymi atsargumu, patariame rinktis baldus su lengvai nusegamomis ir plaunamomis pagalvėlėmis, juk lauke lengva nepastebėti, kad esi išsitepęs žeme, kurioje prieš tai dirbai. Aišku, mums labai aktuali buvo ir kaina, o ją itin palankią aptikome Pigu.lt, kur ir įsigijome labiausiai patikusius lauko baldus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4. Žaluma. Net jei aplink žaliuojantis sodas žavi vešlia augmenija, gyvos gėlės ir kiti augalai labai papuoš ir pagyvins jūsų zoną. Aišku, tokiai augmenijai reikės papildomos priežiūros, nes teks vazonus kasdien laistyti, bet tai gali tapti malonaus kasdienio kavos gėrimo ritualo dalimi. Kompozicijoms rinkitės įvairias stambesnes vazas, kuriose kasmet galėsite kurti naujas gėlių kompozicijas. Mano numylėtiniai – kanai, begonijos, lobelijos.

5. Akcentai. Manote, kad tik namus dera puošti pagalvėlėmis ir kitais namų aksesuarais? Klystate. Jei norite, kad ir jūsų poilsio zona būtų panaši į tą, kurią matėte žurnale, dekoruokite ją šiltais pledais, originaliomis pagalvėmis, žvakidėmis (neapsieisite be žvakių jaukumo prie taurės vyno). Mes taip pat labai mėgstame įvairias lemputes, įkraunamas saulės baterijomis ir atsparias lauko sąlygoms.