dsc03556Prieš savaitę viena Bičių grįžo iš nepaprastai smagių atostogų po Siciliją. Garantuotai geras oras, daug saulės spindulių, jūra, kurioje gera maudytis, nepaprastai skanus itališkas maistas, vynas ir daug daug atradimų. Tokios buvo mano atostogos. Tiesa, jos prabėgo lyg trumpa akimirka (matyt, visada taip būna su gerais dalykais) ir, atrodo, joms ruošiausi gerokai ilgiau nei jos pačios truko.

Šį kartą daugiau papasakosiu apie tai, kaip skrupulingai planavau, ką įsimesti į bagažą. Šį kartą su vyru nusprendėme papramogauti dviese – pirmą kartą po beveik pusantrų metų. Savo mažylę palikome patikimose senelių rankose. Dukrytę palikome Lietuvoje ne tik todėl, kad kartais labai smagu pabūti tiesiog dviese, tačiau ir dėl kelionės plano – per savaitę automobiliu apkeliavome visą Sicilijos salą, apžiūrėjome itališkos gamtos grožybes ir aplankėme daugelį istorinių objektų.

Žinodami, kad visas dienas daug keliausime ir neužsibūsime viename mieste, nusprendėme, kad rankinis bagažas – pats tas, kam gi tie sunkūs lagaminai! Tiesa, likus kelioms dienoms iki skrydžio visai tuo nesidžiaugiau. Kaip sutalpinti visas sukneles? Kiek batų porų man prireiks? Taigi, dalinuosi savo patarimais ir atradimais, nes likau labai patenkinta tuo, ką nusprendžiau pasiimti, o ko atsisakiau.

KEPURĖ. Be šio atributo atostogų metu – nė iš vietos. Saulė labai kaitri ir galvą tiesiog būtina saugoti. Ne ką mažesnė kaitros žala ir plaukams – jie tampa išsausėję, pavargę, be žvilgesio, todėl su šiuo aksesuaru nesiskyriau.

AKINIAI NUO SAULĖS. Turiu vieną, „parduotuvių maniakei“ būdingą, įprotį – kasmet prieš atostogas įsigyju naujus akinius nuo saulės. Man tai aksesuaras numeris vienas, nes net pačiai nuobodžiausiai aprangai ar nepavykusiam derinukui gali suteikti gyvumo ir jį išgelbėti. Apie šių metų pasirinkimą jau greitai papasakosiu kitame straipsnyje.dsc03422PLONA SKARA. Jau seniai atradau, kad geriausias paplūdimio drabužis, kai norisi prisidengti nuo saulės, ir pats geriausias pasitiesimas ant smėlio – didelė, plonos medžiagos skara. Ji užima visai nedaug vietos lagaminėlyje, o pasitarnauja net keliais būdais. Taigi, rankšluosčių temptis visai nereikia (viešbučiuose ar svečių namuose juos tikrai gausite, o paplūdimyje užteks ir skaros, kuri akimirksniu išdžius).

SUKNELĖ ILGOMIS RANKOVĖMIS. Atrodo, į šiltus kraštus – tik su plonomis suknelėmis, tačiau, keliaujantys ne liepos ar rugpjūčio mėnesį, turėtų apgalvoti, kad vakare gali reikėti kažko šiltesnio, ilgesnėmis rankovėmis. Ilgai svarsčiusi, koks čia drabužis tiktų ir gurmaniškoms vakarienėms prie vyno taurės, ir apsirengti į ekskursijas vėsesnėmis dienomis. Taip radau lietuvišką prekinį ženklą „Lega“ (jų produkcijos galima rasti tiek www.doti.lt, tiek www.intymipagunda.lt puslapiuose). Atostogoms išsirinkau ryškią – oranžinės spalvos suknelę su paraukimu ties liemeniu, trijų ketvirčių ilgio rankovėmis ir itin patogiomis kišenėmis. Lietuvoje pagamintai suknelei dedu didelį pliusą už patogumą – švelnios, malonios odai medžiagos, labai patogaus ilgio (kas keliaujant aktyviau itin gerai) ir lengvo pritaikymo. Su kuprine ant pečiu su ja laksčiau kalnų takeliais, o vakarais, kai jausdavosi vėsesnis vėjelis, atrodydavau pakankamai puošniai prie vakarienės stalo. Tiesa, teko pasimatuoti ir daugiau „Lega“ suknelių – visos įdomių, išskirtinių modelių ir labai kokybiškos. Manau, ateityje savo spintą papildysiu dar bent keliomis (nusižiūrėjau maksisuknelę, kuri idealiai tiks į draugų sūnaus krikštynas, ir mėtinę gražuolę ilgomis rankovėmis).dsc03595dsc03555ŠORTAI. Kokios atostogos be lengvų, medvilninių šortukų? Niekaip! Jie taip pat keliavo į lagaminą.

MAUDYMOSI KOSTIUMĖLIAI. Į mano nedidelį lagaminą keliavo net du maudymosi kostiumėliai. Kaip kitaip – juk tai svarbiausias atostogų atributas. Šių metų topas – vientisas maudymukas, todėl neatsispyrusi madoms bei norui jaustis patogiai, įsimečiau ir tokį (apie tai daugiau papasakosiu kitame straipsnyje – kaip rinktis maudymosi kostiumėlį pagal figūros tipą).

PLONOS SUKNELĖS. Sakoma, kad lietuvės moterys taip vertina patogumą, kad retai „išlenda“ iš kelnių, tačiau atostogos toks metas, kai privaloma vilkėti kuo daugiau suknelių. Į lagaminą įsimečiau net penkias. Juk visos plonutės ir užima visai mažai vietos.

PATOGIOS KELNĖS (SIJONKELNĖS). Štai dabar papasakosiu apie patį geriausią atradimą visoms mamytėms – sijonkelnes. Jei turite mažylį, kuris visur lipa, eina, bėga, kariasi, o jūs keliaujate iš paskos, tačiau norite atrodyti stilingai ir gražiai – tai drabužis numeris vienas! Tiesa, nepabandęs – nepatikėsi. Jos atrodo lyg dailus ilgas sijonas, tačiau aktyviai judant puikiai tempiasi ir nevaržo judesių. Aš tokių kelnių norėjau ne tik atostogų tęsiniui su šeima prie ežerų, tačiau ir kelionei į Siciliją. Su vyru iš anksto susiplanavome kelionės maršrutą, todėl buvo aišku, kad viena iš dienų bus skirta įspūdingajam, dar veikiančiam Etnos ugnikalniui. Žinojome, kad nemažą dalį kelio į ugnikalnį kopsime pėsčiomis, todėl iš anksto pasiruošėme, jog apranga tam nekliudytų. „Lega“ sijonkelnės – puikiai tiko. Pirmiausia – jos lengvai krentančios ir visai nevaržančios. Antra – medžiaga švelni, nedirginanti, tačiau kartu ir nėra vėjo perpučiama (ugnikalnio viršūnėje jis labai žvarbus). Trečia – sijonkelnės turi patogias kišenes, į kurias eidama spėjau prisikrauti ir suakmenėjusios lavos gabaliukų. Beje, šios kelnės tiek atostogų metu, tiek vėliau, kai lanksčiau su dukryte žaidimų aikštelėse ir prie ežerų, sulaukė labai daug komplimentų.collage1dsc04627BATAI. Atostogoms renkantis kalnuotus kraštus ir norint aktyviai pakeliauti – būtinos dvi poros lengvų sportinių batelių. Taip pat nepamirškite įsimesti ir basučių ar patogių įspiriamų šliurių (paplūdimiui).

KELETAS PALAIDINIŲ. Jos buvo reikalingos derinukams su kelnėmis ar šortais. Tiesa, rinkausi kuo lengvesnių, natūralesnių medžiagų.

PATOGI KUPRINĖ. Prieš pat kelionę gavau labai talpią, dabar itin madingos „pudros“ spalvos kuprinę. Ji, aišku, buvo bene pagrindinė visų atostogų palydovė.