face-1083872_1920Mitybos klausimas – ir jums vienas opiausių ir aktualiausių, jei auginate vaikus. Jei skaitote mamyčių forumus, žinote, apie ką mes kalbame. Dėl menkiausio ingrediento gali akimirksniu įsižiebti labai rimtos diskusijos. Ir, dažnu atveju, vienos tiesos nėra. Mamos remiasi skirtingomis mitybos teorijomis, turi savo tiesas, o ne retai – ir patirtis.

Tikriausiai vieningai visi sutarsime dėl to, kad pusryčiai vaikams (kaip ir suaugusiems) yra tiesiog būtini. Atminkite, kad dienos pradžiai tiesiog reikalingas visavertis maistas. Vaikams būtina su pusryčiais gauti baltymų, riebalų ir angliavandenių, vitaminų ir mineralinių medžiagų. Visa tai reikalinga vaiko augimui ir vystymuisi – tiek fiziniam, tiek intelektualiniam.

Juk, vaikystėje įpratus valgyti sveikus ir sočius bei maisto medžiagomis turtingus pusryčius, šį įprotį žmogus lengviau išlaikys ir suaugęs, todėl išvengs nutukimo, perdėtai greito nuovargio ir ilgiau išlaikys energiją.

Štai keletas Lieknų Bičių idėjų, ką pusryčiams galite pasiūlyti savo mažiesiems, kad jie būtų ir sotūs, ir sveikai pavalgę.

KOŠĖS. Tai supermaistas, kurį būtina pratintis valgyti nuo kūdikystės. Pediatrai rekomenduoja visas grūdų rūšis pamažu įvesti pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais. Norėdami, kad mažylis puikiai vystytųsi ir jam nepritrūktų jokių maistinių medžiagų, privalome jo maisto racioną paversti kuo įvairesniu. Tad, pamažu įvedę įvairias kruopas į jo valgiaraštį, stenkitės, kad kasdien vaikas valgytų vis kitas. Svarbu, kad jos būtų pilno grūdo ir virtos ne su pienu (geriau juo pagardinkite jau išvirusias košes).

Nepamirškite košių paskaninti šviežiomis uogomis, vaisiais, didesniems vaikučiams – riešutais ar riešutų sviestu (tiesa, mes savo metų mergytės košes jau drąsiai gardiname 100 proc. žemės riešutų sviestu).

KOŠIŲ PYRAGAI AR KEKSIUKAI. Tai puiki alternatyva košėms, kai jų mažieji gurmanai atsisako. Štai vieno mūsų mėgstamiausių pusryčių pyragų receptas.

REIKĖS:
200 ml speltos miltų;
žiupsnio druskos ir cinamono;
1 a. š. kepimo miltelių;
60 g sviesto;
1 kiaušinio;
3 prinokusių bananų;
300 ml avižinių dribsnių
GAMINIMAS:
Visus ingredientus supilame į virtuvinį kombainą, gerai suplakame ir kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 30 min.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOMLETAS SU DARŽOVĖMIS. Jums tereikės kiaušinių, truputėlio pieno, nedidelio šaukštelio sviesto ir vaikučio mėgstamų daržovių – greitas ir maistingas pusryčių variantas, labai tinkantis mitybos raciono paįvairinimui.

VARŠKĖS APKEPAS. Tai daugiau laiko reikalaujantis patiekalas, bet už tai, koks skanus ir labai vaikų mėgstamas. Štai mūsų mėgstamas receptas, kurį mielai valgome visa šeima.

REIKĖS:

600 g varškės;

90 g rupių avižinių miltų (arba tiesiog pamaltų avižinių dribsnių);

2 a. š. kepimo miltelių;

5 kiaušinių;

kelių šaukštų natūralaus cukraus.

GAMINIMAS:

Kiaušinius išplak, sudėk varškę, cukrų, juos gerai ištrink, sudėk likusius ingredientus ir gerai viską išmaišyk, aš tai atlikau virtuviniu kombainu. Masę krėsk į kepimo formą ir pašauk į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę maždaug valandai.OLYMPUS DIGITAL CAMERAMINKŠTUČIAI ČIRVINIAI BLYNAI. Jei manote, kad tai labai nesveikas patiekalas vaikams, norime jums pasiūlyti Lieknų Bičių sveikesnį čirvinių blynų receptuką. Blyneliai labai minkšti ir purūs, o geriausia, kad prie jų net nebesinori jokių priedų.

REIKĖS:

180 g varškės;

2 v. š. pieno;

3 v. š. krakmolo;

2 kiaušinių;

žiupsnio rudo cukraus.

GAMINIMAS:

Visus ingredientus sumaišyk tarpusavyje ir kepk vaflinėje.p4176472-768x576AVIŽINIŲ DRIBSNIŲ PUSRYČIAI IR JOGURTAS. Ne visi tėveliai kasryt gali skirti laiko pusryčių gaminimui. Juk būna tokių dienų, kai prisėsti prie stalo turime vos keletą minučių. Mūsų išsigelbėjimas ir atradimas – „Semper“ firmos ekologiški avižų dribsnių sausi pusryčiai su bananais, persikais ir obuoliais arba su bananais bei avietėmis. Jie tinka vaikams nuo vienerių metų amžiaus ir mums labai patinka, nes yra ne tik ekologiški, bet ir be pridėtinio cukraus, kurio pilna kituose panašiuose dribsniuose.

„Semper“ sausi pusryčiai tinka su natūraliu jogurtu ar pienu. Mes taip pat kartais su šiais dribsniais arba tiesiog kaip atskirą užkandį savo vaikučiams duodame „Semper“ geriamojo jogurto tyres su mangu arba avietėmis. Jos bus puikus išsigelbėjimas ne tik rytais, bet ir tada, kai keliaujate ar skubate – šių jogurtų pakuotės itin patogios vaikui savarankiškai valgyti, o jums nereikės rankinėje nešiotis šaukštelių.1036034